وکیل متهم: پرونده سعید طوسی مختومه اعلام شد

 toosi saeed

سعید طوسی در واکنش به ادعای محمود صادقی نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مبنی بر ارجاع پرونده‌ شکایت از موکلش به دیوان عالی کشور گفت: پرونده مختومه شده است و خیلی قبل‌تر از این سروصداها و مانورهایی که آقای صادقی دم انتخابات می‌دهند این پرونده مختومه شده بود. بالاخره آقای منتظری باید نظر بدهد و ایشان مرجع قضایی است. ایشان می‌گوید نه این کذب است. حال شکات پرونده یا آقای صادقی چه می‌گویند؟
به گزارش انصاف نیوز، سعید هروی درباره آخرین وضعیت پرونده سعید طوسی گفت: پرونده مختومه شده است و خیلی قبل‌تر از این سروصداها و مانورهایی که آقای صادقی دم انتخابات می‌دهند این پرونده مختومه شده بود. پاسخ ایشان را هم دادستان کل کشور داده بودند. من نمی‌دانم سوال شما چه موضوعیتی دارد؟
او درباره ادعای یکی از شکات پرونده مبنی بر مختومه نشدن این پرونده گفت: من تا به‌ حال هرکه زنگ می‌زد پاسخ نمی‌دادم. این‌ یک مسئله‌ حقوقی است. پرونده وقتی مختومه اعلام و تمام شد دیگر امکان باز کردن آن از لحاظ حقوقی وجود ندارد، جز در‌صورت اعمال ماده‌ ۴۷۷ قانون آیین‌دادرسی کیفری. وکیل سعید طوسی ادامه داد: آقای منتظری هم همین نکته را گفته‌اند که حالا آقای صادقی هرچه گفته، چنین چیزی کذب محض است. من دیگر چه چیز را به شما توضیح بدهم؟ بالاخره آقای منتظری باید نظر بدهد و ایشان مرجع قضایی است. ایشان می‌گوید نه این کذب است. حال شکات پرونده یا آقای صادقی چه می‌گویند؟ یقین و به ضرص قاطع آقای صادقی از حالا به بعد صدها مصاحبه راجع به موضوعات مختلف خواهند کرد. دم انتخابات نمایندگی مجلس است و از ایشان هرچه بگویید برمی‌آید. ایشان مصاحبه می‌کنند و شما هم از ایشان بپذیرید. اما سخنگوی قوه قضائیه نظرات حقوقی را اعلام می‌کند نه من وکیل، آقای طوسی و آقای صادقی. آقای منتظری هم گفتند کذب است.
او در پاسخ به این سوال که آیا سعید طوسی تمایل دارد علیه افرادی که ادعای کذبی علیه وی مطرح کرده‌اند طرح شکایت کنند، گفت: خیر، به‌ هرحال این تحصیل حاصل است و ایشان مکرراً این مطالب را می‌گویند. من نه آدم سیاسی‌ام، نه چپی‌ام و نه راستی، اما قبل از این موضوع هم آقای صادقی مطالبی را راجع به موضوعات دیگر مطرح می‌کردند. الان هم راجع به این موضوع مانور می‌دهند و طبیعتاً می‌خواهند در صدر اخبار باشند که مردم تهران یادشان باشد که آقای صادقی نماینده‌ خوبی است. باشد ایشان نماینده خوبی است، آفرین! اما من تعجب می‌کنم که ایشان می‌گوید من وکیل دادگستری‌ام.
منبع : ابتکار