اذعان به فرار مالیاتی ۴۰ هزار میلیارد تومانی/ بخشش جرائم مودیان مالیاتی بخش خصوصی در صورت پرداخت معوقات تا پایان شهریور امسال

Farar-Maliat-1 به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، امید علی پارسا ظهر امروز در شصت و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولتی و بخش خصوصی استان خراسان رضوی اظهار داشت:  با توجه به سهم قاچاق و عوامل پنهان در این مسئله، رقم فرار مالیاتی در کشور قطعی نیست اما طبق برآوردهای ما، ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در ایران صورت گرفته است.
 
وی با بیان اینکه مودیان مالیاتیِ بخش خصوصی که تا پایان شهریور نسبت به پرداخت معوقات مالیاتی خود اقدام کنند، جرائم‌ شان به صورت ۱۰۰ درصد بخشیده می‌ شود، خاطرنشان کرد: در این بخشنامه که یکشنبه هفته آینده صادر می‌ شود برای معوقات بخش دولتی هم تخفیف‌ هایی در نظر گرفته شده است. 
 
پارسا با بیان اینکه وزرات راه و شهرسازی قول داده ‌زیرساخت لازم برای شناسایی خانه‌ های خالی را تا پایان امسال فراهم کند، تصریح کرد: این سامانه، گرفتن مالیات از خانه‌ های خالی را ممکن می‌ کند. 
 
وی اضافه کرد: لایحه مالیات بر عایدی سرمایه تا پایان مرداد، چکش‌ کاری و به وزارت اقتصاد ارجاع می‌ شود.  
 
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه گفت: داشتن اطلاعات اقتصادی شهروندان حق حاکمیت است. نمی‌ شود ارائه اطلاعات اقتصادی به سازمان امور مالیاتی را دخالت در حریم شخصی عنوان کرد و انتظار دریافت عادلانه مالیات را هم داشت.