وزیر خارجه ایالات متحده: نگرانی خامنه‌ای برای مردم فلسطینی «دروغین» است

Pompeo-Mike

«وزیر خارجه ایالات متحده به حرفهای اخیر رهبر جمهوری اسلامی درباره مسائل مربوط به فلسطینی‌ها واکنش نشان داد و آنرا «نگرانی دورغین خامنه‌ای» توصیف کرد.»
 
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز یکشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «نگرانی دروغین خامنه‌ای برای مردم فلسطینی این‌قدر عمیق است که حکومت وحشت او، از سال ۲۰۰۸ میلادی کمتر از ۲۰ هزار دلار به آنها کمک کرده‌ است، در حالی‌که میلیون ‌ها دلار برای حماس و سایر تروریست‌ها فرستاده‌ است. در مقابل، ایالات متحده از سال ۱۹۹۴ میلادی ۶٫۳ میلیارد دلار به فلسطینی‌ها کمک کرده است.»
 
پمپئو در توئیتی دیگر نوشت: «خامنه‌ای پیشرفت را در رفاه مردم فلسطینی نمی‌بیند بلکه در این می‌بیند که تروریست‌های فلسطینی برای کشتن بیشتر یهودیان به‌جای سنگ موشک بزنند.»
 
وزیر خارجه آمریکا در ادامه نوشت که مردم ایران چنین چیزی نمی‌خواهند و افزود: «آنها سزاوار رهبرانی هستند که رفتارشان نشان‌دهنده عظمت‌ آنها (مردم ایران) باشد.»
 
واکنش وزیر خارجه ایالات متحده به حرفهای رهبر جمهوری اسلامی است که اخیرا از شرکت‌کنندگان در مراسم حج امسال خواست اسرائیل و حامیان آنرا در مراسم «برائت از مشرکین» محکوم کنند.
 
جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ و جیسون گرینبلات مذاکره کننده ویژه آمریکا دو سال بر روی پروژه صلح اسرائیلی-فلسطینی کار کرده اند.
 
کاخ سفيد اعلام کرده است که محور اصلی اين برنامه حامل پيشنهاد راه حلهای اقتصادی برای فلسطينی‌هاست.
 
همچنین گرینبلات، مذاکره کننده آمریکایی نیز پیشتر گفته بود که صلح بین اسرائیل و فلسطینی‌ها «بدترین کابوس» ایران خواهد بود.
 
مقامات دولت پرزیدنت ترامپ بارها گفته اند رژیم ایران بودجه و درآمد کشور را به جای مردم خود، صرف گروههای تروریستی مثل حماس و حزب الله می کند.
منبع خبر: رادیو صدای آمریکا