لغو پناهندگی اتباع سوری‌ در آلمان که به وطن‌شان سفر می‌کنند

Sourieh-panahande

«وزارت کشور آلمان با پناهجویان سوری که برای گردشگری یا دیدارهای خصوصی به سوریه سفر می‌کنند برخورد سخت‌تری خواهد کرد. هورست زهوفر این تصمیم را بدون در نظر گرفتن شمار این نوع پناهجویان اتخاذ کرده است.»  
 
«وزیر کشور آلمان به پناهندگان سوری که برای گردش به کشورشان سفر می‌کنند هشدار داد» 
هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان، روز یکشنبه ۲۷ مرداد (۱۸ اوت) در گفتگو با روزنامه "بیلد آم‌ زونتاگ" اعلام کرد که دولت آلمان در نظر دارد در مورد پناهجویان سوری‌ای که برای دیدارهای خصوصی یا گردشگری به طور مرتب به کشورشان سفر می‌کنند سختگیری‌های بیشتری اعمال کند. 
 
وزیر کشور آلمان گفت: «کسی که به عنوان پناهنده سوری به طور مرتب تعطیلات خود را در سوریه به سر می‌برد نمی‌تواند به طور جدی مدعی شود که در کشورش تحت آزار و پیگرد قرار دارد. ما باید موقعیت پناهندگی را از چنین کسی پس بگیریم.»
 
زهوفر گفت اگر مسئولان اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی (BAMF) از موضوع سفر این پناهجویان به کشور مبدا آگاهی یابند، بلافاصله وضعیت پناهندگی آنان را لغو خواهند کرد. او تاکید کرد که علاوه بر این روند اوضاع در سوریه تحت بررسی دائمی مسئولان قرار دارد.
 
وزیر کشور آلمان خاطرنشان کرد: «اگر شرایط اجازه دهد ما آنها را باز خواهیم گرداند.»
 
زهوفر به طور مشخص به افرادی اشاره می‌کند که پس از گریختن از جنگ داخلی در سوریه به طور مرتب برای دیدار از خویشاوندان به کشورشان سفر می‌کنند یا تعطیلات خود را در آنجا می‌گذرانند. وزیر کشور آلمان در این گفتگو آماری از تعداد این نوع پناهجویان ارائه نداد.  
 
از زمان شروع جنگ در سوریه در هشت سال پیش تا کنون حدود ۷۸۰ هزار سوری به آلمان گریخته‌اند. در این میان نیروهای ارتش سوریه با حمایت روسیه توانسته‌اند به طور مجدد کنترل بسیاری از مناطق این کشور را به دست آورند. 
 
منبع خبر: دویچه وله