تورم ۳۰۰ درصدی لوازم یدکی خودروها در یک سال و نیم گذشته و افزایش ١٧٠ درصدی قیمت روغن موتور طی ٢ سال گذشته

Garage-1 ایرنا: رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران گفت: در یک سال و نیم گذشته لوازم یدکی خودروها به طور متوسط رشد ۳۰۰ درصدی را تجربه کرده که بیشتر شامل قطعات پرمصرف مثل دیسک و صفحه، لنت ترمز، سرسیلندر، سوپاپ‌ها و سیستم تعلیق و فرمان خودروهای داخلی می‌شود.
 
«علیرضا نیک آئین»‌ امروز (چهارشنبه)‌ در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود:‌ در ماه‌ های گذشته با گران شدن قیمت خودرو، قیمت قطعات یدکی نیز رشد چند برابری را تجربه کرده که این مسأله به کاهش مراجعه صاحبان خودروها به تعمیرگاه ها منجر شده است.
 
وی گفت: در بسیاری موارد بازدید خودروها از سوی کارشناسان نشان داده که سیستم فرمان یا ترمز خودرو حتی از مرحله بحرانی گذشته و افراد به دلیل گرانی قطعه به تعمیرگاه مراجعه نکرده اند؛ تداوم چنین وضعیتی بر سلامت شهری صدمه و آسیب وارد می‌ کند.
 
نیک آئین ادامه داد: با گران شدن قطعات و لوازم یدکی، صاحبان خودروها منتظر می مانند تا آن قطعه خاص مشکل دار به طور کامل از کار بیفتد و پس از آن خودرو را به تعمیرگاه منتقل می کنند و همین موضوع سبب هزینه های بیشتر شده و تأمین جانی خانواده ها را تحت تأثیر سوء قرار می دهد.
 
وی ادامه داد:‌ هرچند این موارد به تشدید آلودگی هوا نیز می انجامد، اما به دلیل مطرح شدن آن در فصول سرد سال این روزها کمتر به آن پرداخته می شود، با این وجود از مقوله ایمنی خودرو نمی‌ توان چشم پوشی کرد.
 
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران، بعنوان نمونه به افزایش ۷۰ درصدی قیمت روغن موتور از آغاز امسال تاکنون اشاره کرد و گفت: قیمت این محصول پارسال نیز رشد ۱۰۰ درصدی در قیاس با سال پیش از آن تجربه کرده بود و همین مسأله سبب عرضه زیاد روغن های تقلبی در بازار شده که آسیب زیادی به موتور خودروها وارد می کند.
 
وی بیان داشت: هرچند استفاده از روغن های تصفیه استاندارد هیچ مشکلی برای خودروها ایجاد نمی کند، اما نوع تقلبی آن که از مواد اولیه نامرغوب و دستگاه های غیراستاندارد ساخته می شود، موتور خودرو را از بین برده و هزینه های زیادی به صاحبان آنها تحمیل می کند.
 
نیک آئین یادآور شد:‌ در برخی خودروهای چینی که از کیفیت تولیدی پایین تری برخوردارند، قطعات بی کیفیت‌ تری در بازار وارد شده و شرکت‌ های سازنده این خودروها خدمات گارانتی چندانی ارائه نمی کنند.
 
افزایش شکایت ها از تعمیرکاران:
 
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با اشاره به افزایش مراجعه صاحبان خودروها به دادگاه‌ های اتحادیه و طرح شکایت از نحوه تعمیرات یا قطعات یدکی بکار رفته، یادآور شد: شکایت‌ ها به طور عمده از دو دسته تعمیرکاران و مکانیک های با مجوز و بدون مجوز قابل تقسیم بندی است که در مورد نخست، بیشتر شکایت‌ ها از قطعات بی کیفیت بوده و در مورد دوم، نداشتن دانش فنی لازم و نصب نشدن قطعات یدکی مورد نیاز عنوان می شود.
 
وی اضافه کرد:‌ خودروسازان داخلی نیز از تأمین قطعات اصلی برای خودروها شانه خالی کرده‌ اند و همین مسأله همراه با افزایش قیمت ها، سبب افزایش قطعات یدکی تقلبی و بی کیفیت در بازار شده است.
 
نیک آئین تحریم های ظالمانه را یکی از عوامل اصلی شرایط کنونی بازار قطعات یدکی در بازار عنوان کرد.