برخی آقازاده ها با پول مردم سهامدار شده اند

 dadgah-8

 نماینده دادستان تهران در سومین جلسه رسیدگی به اتهامات جهانبانی گفت: در شرکت‌های زیرمجموعه جهانبانی متهم ردیف اول، که آن را هلدینگ نام نهاده اند، برخی آقازاده‌ها و فرزندان مسئولان کشور حضور دارند، حقوق مردم را تضییع می‌کنند و با پول مردم سهامدار شده اند.رسول امیر قهرمانی روز شنبه در سومین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۱ نفر از متهمان جدید بانک سرمایه گفت: واریز پول‌های مردم از بانک سرمایه به این شرکت‌ها بوده است
وی افزود: در یکی از این موارد یک میلیارد تومان از شرکت نور احسان به شرکت آرمان واریز شده است و در جایی دیگر یک میلیارد تومان از شرکت شکوه نور احسان به حساب شرکت تجارت نور ابرار رفته و ۲ میلیارد تومان نیز از «تجارت نصر البرز» به حساب تجارت نور ابرا رفته است.
قهرمانی اظهار داشت: آقازاده هایی که با پول مردم سهامدار می شوند بدانند اگر قصد خدمت به کشور را داشتند، اشخاص زیادی از نخبگان علمی و تولیدی در کشور وجود دارند که می توانند راه خدمت را از آنان یاد بگیرند.
وی خطاب به عمار صالحی متهم این پرونده گفت: چه کسی دفتر توسعه تجارت آرمانی را در خیابان سعادت آباد خریده است و شما چه حق مشاوره ای می گرفتید؟

نقش متهم ردیف دوم در دریافت تسهیلات جهانبانی

نماینده دادستان تهران گفت: احمد یوسفی کوهپایی متهم ردیف دوم،‌ نقش پررنگی در دریافت تسهیلات جهانبانی از بانک سرمایه داشته است.

امیرقهرمانی توضیح داد: آقای یوسفی به صورت رسمی مدیرعامل شرکت «شکوه نور احسان» نبوده است چون این مساله در روزنامه رسمی ثبت نشده بود و وی در آن زمان درخواست تسهیلات داده ولی بعد از اینکه در روزنامه رسمی ثبت می شود، تسهیلات به نام این شرکت پرداخت می شود.
وی افزود: آقای یوسفی در واقع منعزل می شود ولی وی از تیم جهانبانی خارج نمی‌شود و به عنوان مسئول بازرگانی شرکت «تجارت نور ابرار» مشغول فعالیت می شود. از طرف دیگر تسهیلات پرداخت شده به شرکت های متعلق به جهانبانی به شرکت تجارت نور منتهی بوده و پول ها در اختیار یوسفی بوده و با اجازه وی خریدها انجام می شده است.
نماینده دادستان گفت: یوسفی در واقع ذینفع بوده چون زمانی که گوشت یا نهاده‌های دامی وارد می شده، به شرکت کوثر درخشان اختصاص می یافته تا کالاها را پخش کند و پسر آقای یوسفی عضو هیات مدیره این شرکت بوده است. بنابراین با توجه به اینکه این شرکت مقصد پول‌های تسهیلات بوده و جهانبانی را به سمت تسهیلات هل می داده، بنابراین وی نقش پررنگی در دریافت تسهیلات داشته است.

 ایرنا-