معاون وزیر نیرو: با توجه به شرایط اقلیمی، قم می‌تواند قطب تولید انرژی خورشیدی باشد.

Energy-Khorshidi-jpg

به گزارش ایسنا، همایون حائری، صبح امروز در آئین افتتاح 5 طرح صنعت برق در نیزار قم عنوان کرد: سومین هفته پویش "الف-ب-ایران" را برگزار می‌کنیم و در این پویش 227 پروژه با 33 هزار میلیارد تومان در 31 استان کشور افتتاح می‌شود.

معاون وزیر نیرو افزود: این پویش با مشارکت مردم و رسانه‌ها و صنعت برق در مسیر آبادانی کشور انجام می‌شود و در تلاشیم هیچ یک از پروژه‌ها متوقف نشود، حتی در شرایط تحریم، عزم خود را برای اتمام بسیاری از پروژه‌ها جزم کرده‌ایم.

 

وی اظهار کرد: تولید برق خورشیدی کشور امسال به ۸۴۱ مگاوات رسیده است و با توجه به هدف‌گذاری‌ها، ظرفیت برق خورشیدی سالیانه به ۲ برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

حائری بیان کرد: در حال حاضر سهم تولید برق خورشیدی به یک درصد کل برق تولیدی در کشور افزایش‌ یافته است و همچنان این روند ادامه دارد تا بتوان انرژی‌های پاک تولیدی را به یک هزار مگاوات افزایش داد و تا پایان دولت دوازدهم نیز به 4 هزار مگاوات افزایش دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: احداث و توسعه پست نیزار و پست مهدیه در تامین برق پردیسان از پروژه‌های مهم امروز در بخش صنعت است و تلاش می‌کنیم تمامی نیازهای صنعتی استان قم را با تسریع بخشی به پروژه‌های دیگر تامین کنیم.

معاون وزیر نیرو گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و تعدد روزهای آفتابی، قم می‌تواند قطب تولید انرژی خورشیدی باشد و در این خصوص از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.

 

وی افزود: هرکدام از طرح‌های صنعت برق، بخش مهمی از نیاز برق کشور را به ویژه در صنعت تامین می‌کند و ما تا تحقق خودکفایی و اقتصاد مقاومتی حتی در شرایط تحریم به حرکت خود ادامه می‌دهیم.

حائری بیان کرد: امروز مهم‌ترین اولویت کشور، تامین برق مورد نیاز در صنایع است تا در سال رونق تولید و در مسیر اقتصاد مقاومتی بتوانیم به رشد و توسعه دست یابیم؛ در این‌باره تمامی مطالبات قم در بخش صنعت و تولید در دستور کار وزارت است و ما خود را مکلف به تامین نیازهای قم می‌دانیم.

 

انتهای پیام