به‌کارگیری سلاح‌های جدید در رزمایش آینده نیروی دریایی سپاه

 Tangsiri Sardar

سردار علیرضا تنگسیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه اکنون بیگانگان در بخش جنوبی خلیج فارس مستقر هستند اظهار داشت: بیگانگان در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران قرار ندارند بلکه در بخش جنوبی خلیج فارس و در کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس حضور دارند.

وی‌ از رصد تمام شناورها در آب‌های خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: هر شناوری وارد آب‌های خلیج فارس می‌شود کاملا مورد رصد نیروی دریایی سپاه قرار می‌گیرد و حضور این شناورها به صورت دائم زیر نظر قرار می‌گیرد.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: از زمان ورود تا خارج شدن شناورها با توجه به سواحل طولانی ایران در آبراه خلیج فارس به صورت مستمر مورد رصد قرار دارند.

سردار تنگسیری، با بیان اینکه توانمندی و قدرت نیروی دریایی سپاه به صورت مستمر مورد کنترل قرار می‌گیرد خاطر نشان کرد: فرمانده کل قوا، قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء و فرمانده کل سپاه به صورت مستمر قدرت و توانمندی نیروی دریایی سپاه ارزیابی و کنترل می‌کنند که در وضعیت آمادگی کامل قرار داشته باشیم.

 

وی، با اشاره به اینکه توان و آمادگی رزم نیروی دریایی سپاه دائم رصد می‌شود گفت: توانمندی نیروی دریایی سپاه به صورت دائم ارزیابی می‌شود تا در منطقه در مقابل دشمنان کاملا آمادگی داشته باشیم.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه از آمادگی بالای نیروی دریایی سپاه خبر داد و خاطر نشان کرد: اکنون نیروی دریایی سپاه در آمادگی کامل قرار دارد و روز به‌روز بر این آمادگی افزوده می‌شود.

سردار تنگسیری با بیان اینکه در رزمایش‌ها سلاح‌های جدید به‌کارگیری می‌شود تصریح کرد: در رزمایش‌ها سلاح‌های جدیدی مورد ارزیابی، آزمایش و به‌کارگیری می‌شود که در رزمایش آینده از سلاح‌های جدید تولید شده در داخل استفاده می‌شود.

 

وی، با بیان اینکه در طول سال رزمایش‌های گوناگونی برگزار می‌شود، به امکانات جدید نیروی دریایی سپاه اشاره کرد و افزود: افتخار نیروی دریایی سپاه و ارتش این است که از تجهیزات نظامی تولید شده در وزارت دفاع و نیروی دریایی استفاده می‌کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از افزودن شدن شناور شهید ناظری با نوع بدنه «Incat» به ناوگان نیروی دریایی سپاه خبر داد و تصریح کرد: شناورهای نظامی با سرعت بسیار بالا به نیروی دریایی سپاه ملحق شده که اکنون سرعت شناورهای نظامی سپاه 90 نات است و در آینده بر این سرعت افزوده می‌شود.