سیل و آبگرفتگی ۴۸ ساعت گذشته در ۵ استان

seyl iran رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۱۰۸ نفر در پنج استان درگیر سیل و آبگرفتگی در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.
 
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مرتضی سلیمی در تشریح عملیات سیل و آبگرفتگی ۴۸ ساعت گذشته گفت: ۵ استان چهارمحال و بختیاری، خراسان‌های جنوبی، رضوی و شمالی و سمنان در این مدت بر اثر بارش‌ های شدید متأثر از سیل و آبگرفتگی بودند و با تلاش امدادگران هلال احمر، در ۱۱ شهر و روستا خدمات امدادی لازم ارائه شد.
 
وی با بیان اینکه ۷۹ امدادگر در قالب ۱۶ تیم در این عملیات به ۱۰۸ نفر از هموطنان در استان‌های درگیر سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کرده‌اند، افزود: همچنین از ۲۸ واحد مسکونی تخلیه آب انجام شد.
 
به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، به دلیل گرفتار شدن یک خودرو در مسیر سیلاب، یک نفر در تربت جام نیز جان خود را از دست داده است. 
 
***
 
احتمال بارش باران و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها در هرمزگان
 
ایسنا: مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: مردم از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه ها، مسیل ها و رودخانه های فصلی خودداری کنند.
 
علیرضا صفا ایسینی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به با توجه به پیش بینی احتمال بارش باران و رگبار پراکنده و احتمال جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها،افزود: مردم از رفتن به ارتفاعات نیز خودداری کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: تحت تأثیر گذر امواج ناپایدار امروز (جمعه) در ارتفاعات استان، مناطق شمالی، مرکزی، شرقی استان و مناطقی از تنگه هرمز رشد ابر همراه با رگبار باران و رعدوبرق و افزایش سرعت لحظه ای باد پیش بینی می شود. 
 
صفا ایسینی اضافه کرد: خلیج فارس نیز مواج و دریای عمان و تنگه هرمز نیز نسبتاً مواج پیش بینی می شود و قایق های سبک و صیادی از تردد دریایی جدا خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر و اسکله های استان صورت پذیرد.