تکریم و تجلیل خامنه ای از نیروهای سرکوب

khamenei basijian

انقلاب اسلامی در هجرت: هفته گذشته گرانی بنزین فرصتی را فراهم آورد تا از سوی مردمی که از وضعیت موجود، فساد و جنایت،گرانی و سختی معیشت، اختناق و عدم کارآیی نظام استبدادی ولایت مطلقه به تنگ آمده اند شکل بگیرد. بنا بر رویه قدرتهای حاکم که سرکوب معترضین در دستور کارشان است، و هم چنین برخی شاهدان عینی و ویدئو های ارسالی، اعتراض مسالمت آمیز مردم،توسط سرکوبگران، لباس شخصی هاو عناصر وابسته به نیروهای امنیتی و خشونت طلبان و واکنش خشم آلود عده کمی از تظاهر کنندگان که مقابله به مثل را پیش گرفتند به خشونت کشیده شده. سید علی خامنه ای با "اشرار" خواندن معترضین از نیروهای سرکوب تحت فرمانش خواست تا به "مسئولیت" خود عمل کنند . نتیجه "عمل به مسئولیت"نیروهای سرگوبگر صدها کشته و هزاران مجروح و بازداشتی شد که سرنوشت آنها تا کنون نا معلوم است. _بنا بر آمار غیر رسمی بیش از صد تا دویست نفر که چندین کودک و نوجوان در بین آنها است کشته شده و تا کنون بیش از چهار هزار نفر بازداشت شده اند_.

خامنه ای امروز- چهار شنبه- در دیدار با بسیجیان که از عوامل عمده سرکوب همراه با نیروهای انتظامی و سپاه هستند و در مواقع لزوم در راهپیمایی های حکومتی حمایت از رژیم شرکت می کنند، آنها را مردم و " ملت بزرگ" خواند و از آنها تجلیل کرد. وی در این دیدار اعتراضات را عمیق، وسیع و بسیار خطرناک توصیف کرد.

به گزارش انتخاب بخشی از سخنان خامنه ای در این دیدار به شرح زیر است:

لازم میدانم تکریم و تعظیم عمیق خودم را به ملت بزرگ ایران به مناسبت حرکت پُرشکوهی که این چند روز انجام دادند، تقدیم کنم. حقیقتاً ملت ایران یک بار دیگر ثابت کرد که قدرتمند و باعظمت است.

یک توطئه‌ی عمیقِ وسیعِ بسیار خطرناکی که آن‌همه پول خرج آن شده بود و زحمت کشیده بودند که بتوانند در یک بزنگاهی این حرکت را انجام دهند -حرکت تخریب، شرارت و آدمکشی که به‌واسطه‌ی قضیه‌ی بنزین فکر کردند فرصت پیدا شده و لشکر خود را وارد کردند- این حرکت به‌وسیله‌ی مردم نابود شد.

بله؛ نیروی انتظامی، بسیج و سپاه وارد میدان شدند و در مواجهه‌ی سخت، کار و وظیفه‌ی خود را انجام دادند لکن کاری که ملت در این یک هفته‌ی قبل کردند، از هر حرکت میدانی بالاتر و مهم‌تر بود؛ حرکتی که از زنجان و تبریز شروع شد و به همه‌ی شهرهای کشور و حتی روستاها رسید و آخر هم در تهران این حرکت به این عظمت انجام گرفت.

آن دشمن اصلی یعنی استکبار جهانی که پشت مانیتورها نشسته‌اند میفهمد که این حرکت یعنی چه. آنها تودهنی میخورند و وادار به عقب‌نشینی میشوند.