حکم حکومتی خامنه ای در باره جنبش اعتراضی اخیر و مجلس بی اختیار

khameneiانقلاب اسلامی در هجرت: در حالیکه ثبت نام برای نمایندگی مجلس در ایران آغاز شده است و عده ای به قصد حفظ "دموکراسی نیم بند" موجود مردم را به شرکت در " انتخابات" فرا می خوانند . سید علی خامنه ای که برای خود ولایت مطلقه قائل است بار دیگر هیچکاره بودن مجلس در نظام ولایت مطلقه را تایید کرد. البته پیش از او آقای خمینی مجلس را از اعتبار ساقط کرده بود ونمایندگان را پوچ خطاب کرد.

دموکراسی بدین معنا است که فرد فرد شهروندان صاحب رای خویشند. بنا بر این "مردمسالاری نیم بند" و یا "نیمچه مردمسالاری" دروغ و برای فریب است. شرکت در نمایشی که حق رای و نظر را از ازشهروندان_ نمایندگان آنها_ سلب می کند خلاف مردمسالاری و خالی کردن آن از محتوا است. تحریم انتخابات در نظام استبدادی نه انفعال بلکه عمل به حق است.

به گزارش ایسنا، نشریه خط حزب‌الله نوشت: «عصر روز شنبه با گسترش آشوب‌ها در شهرهای مختلف، جلسه‌ی فوق‌العاده‌ی شورای عالی امنیت ملی مبتنی بر وظائفی که در اصل ۱۷۶ قانون اساسی برای آن در نظر گرفته شده است، جهت تصمیم‌گیری درباره‌ی این موضوع برگزار شد. در جلسه‌ی شورا، همه‌ی اعضا متفق‌القول بر این نظر بودند حالا که این طرح کلید خورده، باید اجرا شود وگرنه عقب‌نشینی از این موضع، شدیدتر شدن آشوب‌ها و ناامنی‌ها را به دنبال خواهد داشت.

اما اقناع نمایندگان مجلس در این شرایط، فراتر از توان رئیس مجلس بود. برای همین، نظر اعضای شورای عالی امنیت ملی این بود که باید برای حل این موضوع، از رهبر انقلاب کمک گرفته شود.

صبح روز یکشنبه، جلسه‌ی غیر علنی مجلس برای تصمیم‌گیری درباره‌ی طرح سهمیه‌بندی بنزین برگزار شد. آقای لاریجانی، رئیس مجلس، در حالی به سمتِ بهارستان رفت که پیغامی کوتاه، از رهبر انقلاب برای نمایندگان داشت: «پیرو اظهار نظر برخی از نمایندگان محترم در باب مصوبه‌ی اخیر سران قوا، لازم است به حضرات محترم نمایندگان گفته شود مقتضی است که هرگونه اقدامی درخصوص این مصوبه در مجلس در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی باشد و از آن تخطی نشود و شرایط حساس کشور مورد توجه قرار گیرد. توفیقات آنان را از خداوند متعال خواستارم.»

وقتی پیام رهبر انقلاب در مجلس خوانده شد، مجلس آرام شد.»

   منبع: ایسنا