پس از ترور قاسم سلیمانی و "انتقام نمایشی" ایران؛ ترامپ گفت:آمریکا آماده است تاصلح را در آغوش بگیرد!

trump sokhanraniانقلاب اسلامی در هجرت: پس از ترور قاسم سلیمانی در بغداد توسط آمریکا، و انتقام نمایشی ایران، دونالد ترامپ که عادت دارد نظر خود را از طریق توییت اعلام کند این بار در حالیکه سران نظامی پشت سر او بودند با اشاره به اینکه حمله موشکی ایران تلفاتی ببار نیاورده است در سخنانی ملایم گفت: هرگز اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته ای دست بیابد. وی در عین حال بدون تهدید ایران اعلام کرد آمریکا آماده است صلح را در آغوش بگیرد. پیش از این وی تهدید کرده بود اگر ایران در مقام تلافی ترور سلیمان به پایگاه های آمریکا و تعرض به نیروهای آمریکایی،اقدام کند، آمریکا 52 هدف در ایران از جمله مکانهای فرهنگی را مورد حمله قرار خواهد داد.وی در این سخنان داعش را دشمن طبیعی ایران خواند و به همکاری ایران و آمریکا در اولویت های مشترک اشاره کرد.

به گزارش بی بی سی : رئیس جمهور آمریکا گفت "قدرت آمریکا، چه نظامی و اقتصادی بهترین بازدارنده است... با این حال این واقعیت که ما چنین ارتش و تجهیزاتی داریم به آن معنی نیست که باید از آن استفاده کنیم."

"جهان متمدن باید پیامی روشن و متحد برای رژیم ایران بفرستد. کارزار شما در زمینه تروریسم، قتل و کشتار دیگر تحمل نخواهد شد. اجازه نمی دهیم ادامه پیدا کند."

او در بخش دیگری از سخنرانی‌اش بر ادامه تحریم‌های اقتصادی ایران تاکید کرد و گفت که "همزمان با بررسی گزینه‌ها در مواجهه با تهاجم ایران، تحریم‌های بیش‌تری علیه آنها اعمال می‌کنیم".

آقای ترامپ بار دیگر از توافق اتمی با ایران (برجام) انتقاد کرد و گفت: [حکومت ایران] "همان روز که توافق را امضا کرد، شعار مرگ بر آمریکا سرداد".

او با انتقاد از قدرت‌های اروپایی، روسیه و چین، خواست که آنان "مشکلات این توافق" را بپذیرند.

رئیس جمهوری آمریکا ضمن بیان این‌که از ناتو خواهد خواست که در خاورمیانه مداخله بیشتری کند گفت "آمریکا به نفت خاورمیانه نیازی ندارد". او همچنین گفت که داشتن قوی‌ترین نیروی نظامی جهان "به معنی این نیست که استفاده از آن ضروری باشد".

آقای ترامپ همچنین خطاب به رهبران ایران گفت "آمریکا برای کسانی که صلح بخواهند آماده صلح است". او افزود "داعش دشمن طبیعی ایران بود و آمریکا و ایران می‌توانند روی اولویت‌های مشترک همکاری کنند".


در این رابطه