ترس خامنه ای از تحریم "انتخابات"

khameneiانقلاب اسلامی در هجرت:سید علی خامنه ای در دیدار با جمعی از قشر های مختلف در سخنان خود به "انتخابات" پیش رو در اسفند ماه نیز اشاره کرد. وی با ترساندن مردم امنیت کشور را به شرکت "انتخابات" گره زد و در بخشی از سخنان معترضین به نظارت استصوابی و مهندسی "انتخابات" و نیز دعوت کنندگان به تحریم را تهدید کرد.

خامنه ای در بخشی از سخنانشان درباره انتخابات دوم اسفند گفت:

«هرکسی به ایران و امنیت آن علاقمند است باید در انتخابات شرکت کند.برگزاری پرشور انتخابات و حضور همگانی مردم در پای صندوق های رأی، تضمین کننده امنیت کشور خواهد بود زیرا دشمنان از پشتوانه مردمی نظام بیش از امکانات تسلیحاتی آن هراس دارند.»

خامنه ای ادامه داد: «در کشور مشکلات و گرفتاری هایی وجود دارد که برخی ناشی از تحریمها، و علت برخی هم کم کاری ها است اما با وجود این مشکلات، مردم به دلیل آنکه در انتخابات موضوع آبروی نظام و امنیت کشور در میان است، به میدان خواهند آمد.

در قضاوت ناظران بین المللی نسبت به هر کشور، مسائلی نظیر میزان حضور مردم در انتخابات و چگونگی روی کار آمدن مسئولان و نهادهایی نظیر مجلس، تأثیرگذار است، بنابراین شرکت انبوه مردم در انتخابات مجلس از این زاویه نیز کاملاً ضروری است.

بخصوص هنگامی که مردم افراد شایسته را برگزینند، راههای تازه و چاره اندیشی های جدید در روند حل مشکلات کشور و مردم پدیدار می شود.

اقتصاد، فرهنگ، پیشرفت علمی و مسائلی از این قبیل بسیار مهم است اما اساس همه این مسائل انتخابات است چرا که اگر انتخابی عمومی، قوی و درست انجام شود، همه مشکلات به‌تدریج حل خواهد شد.

وقتی انتخابات از ابعاد مختلف دارای این همه اهمیت و تأثیرگذاری است، نباید با حاشیه سازی، سخنان گوناگون و حرفهای دلسرد کننده آن را از رونق انداخت.

وقتی برخی رسانه‌های خائن خارجی، جمعیت عظیم میلیونی ملت را چند هزار نفره می‌خوانند اما تحرک چند صد نفر در خیابانها را به اسم ملت ایران جا می‌زنند، طبعاً مردم به این رسانه ها اعتماد نمی‌کنند البته به شرطی‌که از داخل به این رسانه‌ها مایه تبلیغات سوء داده نشود.

گویندگانی که تریبون دارند یا به‌واسطه جایگاه خود می توانند در رسانه ها و فضای مجازی حرف بزنند، نباید جوری اظهار نظر کنند که دشمن با بزرگنمایی حرف آنها، برای دلسرد کردن مردم، خوراک گیرش بیاید.

وقتی شما به دروغ می گویید این انتخابات مهندسی شده و یا اینکه انتخابات نیست انتصابات است، مردم دلسرد می شوند.

رهبر انقلاب با ابراز تعجب از سخنان برخی که به‌وسیله انتخابات به جایی رسیده‌اند اما انتخابات را زیر سؤال می برند، گفتند: چگونه است که انتخابات وقتی به نفع شما است صحیح و متقن است اما وقتی به نفع شما نیست انتخابات خراب است.

در انتخابات مجلس بارها بعضی افراد نامه دادند که تقلب شده یا اشکال دارد، بنده نیز هیأت هایی تعیین کردم که با دقت رسیدگی کردند و بعد معلوم شد این گزارش ها و نامه ها درست نبوده است.

از دشمن نمی شود گلایه کرد اما فلان نویسنده، مرتبطین با فضای مجازی، نماینده مجلس و فلان مسئول مهم دولتی باید مراقب باشند و اینجور نشود که بگوییم مردم شرکت کنید اما در عین حال، به غلط، جوری حرف بزنیم که مردم از حضور در انتخابات دلسرد شوند.

شورای نگهبان مرکب از شش فقیه عادل و شش حقوق‌دان برجسته منتخب مجلس، در قانون اساسی شأنی دارد و مجموعه ای قابل اعتماد است چگونه انسان می تواند به راحتی این مجموعه را به غرض ورزی درباره برخی افراد متهم کند.»

انقلاب اسلامی در هجرت: بدین ترتیب خامنه ای وحشت خود را از تحریم گسترده "انتخابات" و خلوت گذاشتن حوزه ها و شعبه های رای گیری که میتواند تاثیر عمده ای در افکار عمومی جهان و نیز رفتار دولتها در قبال ایران داشته باشد بروز میدهد.

در جوامع مردمسالار انتخابات وسیله اعمال حق حاکمیت مردم است اما در نظامهای استبدادی نظیر ایران، مصر،چین و روسیه و... این وسیله اگر بکار گرفته شود صرفا جنبه نمایشی دارد تا" تحکیم و امنیت" نظام حاکم را در منظر ناظران بین المللی به نمایش بگذارد.

از این رو، تحریم "انتخابات" فرمایشی محروم کردن نظامهای استبدادی از این وسیله است.

منبع: انتخاب