درخواست دولت از دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر کشور برای اعلام آمار کشته شدگان آبان ماه!

vaezi mahmodانقلاب اسلامی در هجرت: در نظام ولایت فقیه دروغ و پنهانکاری نهادینه شده است. سه ماه پس از کشتار آبانماه که نیروهای سرکوب، تعداد زیادی از مردم معترض ایران را کشته و یا مجروح کردند ،مسئولان از اعلام آمار تعداد کشته شدگان و قربانیان سرکوب خود داری می کنند و هر یک دیگری را مسئول اعلام تعداد کشته شدگان میداند. رئیس پزشکی قانونی از مصوبه ای حرف میزند که بنا بر آن شورای عالی امنیت ملی که ریاست آن با حسن روحانی است مسئول اعلام آمار تعداد کشته شدگان است.سخنگوی او اما، می گوید اگر چنین مصوبه ای وجود دارد اعلام کنند!

واعضی رئیس دفتر حسن روحانی امروز چهار شنبه در حاشیه نشست هیئت دولت در پاسخ به سئوالی در خصوص صحبت های رئیس جمهور در نشست خبری پیرامون تعداد کشته شدگان آبان که گفت پزشک قانونی آمار کشته شده ها را دارد و اینکه گفته بود شورای عالی امنیت ملی باید این آمار را اعلام کند، گفت. «ما بر اساس آنچه مصوبه شورای امنیت است عمل خواهیم کرد. من هم با نظر آقای رئیس جمهور موافقم که اعداد و ارقامی که خارجی ها در خصوص تعداد کشته شدگان آبان اعلام می کنند، اصلا درست نیست.

تعداد کشته شدگان آبان بسیار پایین تر از اعدادی است که از سوی رسانه های خارجی اعلام شده است اما دستگاه های ذیربط باید این اعداد را اعلام کنند و مشخص می شود در این حوادث چند نفر از نیروهای بسیج، مردم عادی، عابران پیاده یا افرادی که در اثر آتش زدن خانه ها و ساختمان ها زیر آوار مانده اند و هیچ ربطی به این اعتراضات نداشته است کشته شده اند. به هر حال مشخص می شود که در آبان ماه چند زن، چند مرد و کودک در حوادث و به چه دلیلی جان خود را از دست داده اند.

* ما فکر می کردیم مانند همه کشورهای دیگر پزشک قانونی آمار کشته شدگان را اعلام می کند و رئیس جمهور هم به همین دلیل در نشست خبری این موضوع را گفتند اما رئیس سازمان پزشکی قانونی اعلام کردند که مصوب شده است شورای عالی امنیت ملی آمار را اعلام کند و روز گذشته هم ما در یک نامه به آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و آقای رحمانی وزیر کشور، از آنها خواستیم که اگر مصوب شده، آمار را اعلام کنند.