همه پروازهای ایران‌ایر به مقصد اروپا لغو شد

Iran-Air

«شرکت هواپیمایی ایران اعلام کرده است که «تمام پرواز‌های» این شرکت به مقصد اروپا «تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است».»
 
به گزارش ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا کشورهای همسایه و برخی دیگر از کشورهایی که ویروس کرونا در آنجا شایعه شده بود پرواز هایشان را از ایران و برخی دیگر از کشورها مانند ایتالیا لغو کردند اما در این میان کشورهایی وجود داشتند که پروازهای ایران را مشروط به داشتن اظهارنامه سلامت کرده بودند.
 
بر اساس اطلاعیه این شرکت که روز یک‌شنبه ۱۸ اسفند منتشر شده، علت لغو پروازها «محدودیت‌هایی» است که به «دلایل نامعلوم» از طرف اروپا اعمال شده است.
 
در این اطلاعیه توضیح داده نشده است که آیا کشور یا کشورهای خاصی این محدودیت‌ها را اعمال کرده‌اند یا اتحادیه اروپا اعمال محدودیت کرده است.
 
پیش از این سوئد اعلام کرده بود که به دلیل شیوع کرونا در ایران، پروازهای ایران‌ایر به مبدا و مقصد سوئد را تا اطلاع ثانوی لغو می‌کند.
 
دولت اتریش هم روز ۱۷ اسفند اعلام کرد که برای جلوگیری از گسترش آلودگی کرونا، پروازهای مستقیم به ایران را تعلیق می‌کند.
 
شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که پروازهای اروپایی اش به دلایل نامعلوم تا اطلاع ثانوی لغو شده و به حالت تعلیق درآمده است و همه مردم می‌توانند جهت استرداد بلیط پرواز خود اقدام کنند.
 
متن اطلاعیه بشرح زیر میباشد
 
به آگاهی مسافرین گرامی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” به مقاصد اروپایی میرساند با توجه به محدودیت هایی که به دلایل نامعلوم از طرف  اروپا بر پروازهای “هما” اعمال گردیده، تمامی پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مقاصد اروپایی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است
 
لازم به ذکر است رایزنی جهت رفع تعلیق و برقراری مجدد پروازها به مقاصد اروپایی از طرف  “هما” در حال انجام است.
مسافران محترم میتوانند جهت استرداد بلیت خود با شماره تلفن ۴۶۶۲۱۸۸۸ تماس گرفته و یا به دفاتر فروش “هما” یا دفاتر خدمات مسافرتی مراجعه نمایند.”