واگذاری جعبه‌ های سیاه هواپیمای اوکراینی توسط رژیم ولایت فقیه؟

havapeyma ukrain bal دویچه وله فارسی: یک خبرگزاری و سفیر اوکراین در کانادا نوشتند که جمهوری اسلامی موافقت کرده‌ است، جعبه‌های سیاه هواپیمایی مسافری اوکراینی را که با موشک‌های سپاه پاسداران سرنگون شد به اوکراین تحویل دهد.
 
خبرگزاری رویترز شامگاه چهارشنبه، ۲۱ اسفند (۱۱ مارس) به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که دولت ایران به  سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی، وابسته به سازمان ملل، وعده داده است که جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی را در دو هفته آینده به مقامات مسئول اوکراین تحویل می‌دهد.
 
بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین که بامداد ۱۸ دی (۸ ژانویه ۲۰۲۰) در حال ترک تهران به مقصد کی‌یف بود، در حوالی شهر جدید پرند در تهران با موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سرنگون شد. در این حادثه تمامی ۱۷۶ مسافر و خدمه پروازی جان باختند.
 
در گزارش رویترز به نقل از یکی از منابع آمده است که احتمال اینکه جعبه‌های سیاه به فرانسه فرستاده شوند هم وجود دارد.
 
تأیید از جانب سفیر اوکراین در کانادا:
 
آندری شوچنکو، سفیر اوکراین در کانادا نیز در توئیتی نوشت، فرهاد پرورش نماینده ایران در سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی گفته است که ایران جعبه‌ها را به اوکراین تحویل می‌دهد و در صورت نیاز به بررسی تخصصی اضافی، جعبه‌ها را به فرانسه هم خواهد فرستاد.
 
فرانسوا فیلیپ شامپاین، وزیر امور خارجه کانادا، چهارشنبه گذشته (۱۴ اسفند) در یک کنفرانس مطبوعاتی با همتای اوکراینی خود در کی‌یف گفت: «ما انتظار داریم و از ایران می‌خواهیم امکان دسترسی به جعبه‌های سیاه را بدون اتلاف وقت بیشتر به ما بدهد.»