ترامپ شرایط اضطراری در قبال ایران را تمدید کرد

Tahrim Iran1
رئیس جمهوری آمریکا دستورهای اجرایی رئیسان جمهوری آمریکا از سال ۱۹۹۵ تا کنون را مبنی بر اعلام شرایط اضطرای علیه ایران، به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.
در دستور اجرایی روز پنجشنبه دونالد ترامپ آمده است در ۱۵ مارس ۱۹۹۵ رئیس جمهوری آمریکا، شرایط اضطرار ملی را با توجه به تهدید فوق‏العاده و غیرعادی ایران علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد اعلام کرد.
وی با یادآوری دستور اجرایی ماه مه ۱۹۹۵ مبنی بر اعمال تحریم‌های جامع بر ایران، افزود از ماه اوت ۱۹۹۷ تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ دستورهای اجرایی رئیسان جمهوری اعمال و تمدید شده است.
رئیس جمهوری آمریکا مدعی شده است به دنبال خروج از برجام و اعمال اقدامات اضافی برای مقابله با آنچه که نفوذ بدخواهانه و بستن مسیر سلاح اتمی، اقدامات و سیاست‌های دولت ایران شامل گسترش و توسعه موشکی و دیگر توانایی‌های موشکی نامتقارن و متعارف، شبکه و کارزار تهاجم منطقه‌ای، حمایت از گروه‌های تروریستی، اقدامات مخرب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نائبان آن، تهدید فوق‏العاده و غیرمعمول علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده ادامه یافته است. ترامپ ادامه داده است به همین دلایل، شرایط اضطراری ملی اعلام شده در ۱۵ مارس ۱۹۹۵، به مدت یک سال دیگر تمدید می‌شود.
منبع:ایرنا