دلار ۱۵۷۵۰ تومانی و یورو ۱۷۴۵۰ تومانی برای اولین روز سال جدید

dollar قیمت دلار و قیمت یورو برای تاریخ ۱ فروردین ماه ۱۳۹۹ اعلام شد.
 
قیمت روز دلار:
 
به گزارش اقتصاد آنلاین، با آغاز فرودین ماه ۱۳۹۹ و شروع تعطیلات رسمی نوروز، بازار ارز نیز برای چند روز تعطیل است.
 
قیمت دلار در آخرین روز کاری سال ۱۳۹۸ در صرافی‌ های بانکی برای خرید ۱۴۹۰۰ تومان و قیمت دلار برای فروش ۱۵۷۵۰ تومان تعیین شده است.
 
قیمت روز یورو:
 
قیمت یورو نیز در آخرین روز کاری سال ۱۳۹۸ در صرافی‌ های بانکی برای خرید ۱۶۸۰۰ تومان و قیمت یورو برای فروش ۱۷۴۵۰ تومان اعلام شد.
 
قیمت دلار در ابتدای سال ۱۳۹۸ حدود ۱۳۷۵۰ تومان و قیمت یورو ۱۵۵۵۰ تومان بود.
 
تأثیر التهابات سیاسی ایران و آمریکا بر قیمت دلار و قیمت یورو:
 
قیمت دلار و قیمت یورو از شهریور تا آبان ماه سال ۱۳۹۸ در ثبات قیمتی به سر می‌ برند، اما در اواخر آبان ماه، افزایش قیمت بنزین باعث افزایش قیمت دلار و قیمت یورو شد. قیمت دلار که طی حدود ٣ ماه در محدوده ۱۱ تا ۱۱۵۰۰ تومان نوسان داشت، بعد از این اتفاق، قیمت دلار تا مرز ۱۳ هزار تومان نیز پیش رفت. اما بعد از مدتی با فروکش کردن جو افزایش قیمت بنزین، قیمت دلار نیز تا ۱۱۹۰۰تومان کاهش یافت.
 
در هفته اول دی ماه خبر ترور سردار سلیمانی، قیمت دلار را به شدت تحت تأثیر قرار داد تا جایی که حتی قیمت دلار در بازار آزاد به حدود ۱۵ هزار تومان نیز رسید. تاکنون بعد از گذشته یکماه از این اتفاق، قیمت دلار در بیشتر روزها روند افزایشی داشته و طی این مدت قیمت دلار به کمتر از ۱۲۸۰۰تومان نرسیده است.
 
پایین‌ ترین قیمت دلار و قیمت یورو در سال ۹۸:
 
پایین‌ ترین قیمت دلار و قیمت یورو نیز مربوط به هفته اول شهریور ماه است. قیمت دلار در این مدت به حدود ۱۱ هزار تومان و قیمت یورو به ۱۲۳۰۰ تومان رسیده بود.
 
طی حدود ۱۰ ماه و نیم گذشته قیمت دلار در صرافی ملی به کمتر از ۱۱هزار تومان نرسیده و طی این مدت قیمت دلار در محدوده ۱۱ تا ۱۵۰۰۰ تومان در نوسان بوده است. 
 
قیمت ارز مسافرتی:
 
شعب منتخب فروش ارز مسافرتی در نظام بانکی، فروش ارز مسافرتی را بعد از ساعت ۱۱ آغاز می‌ کنند. مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌ شده را به شعب بانک‌ های عامل ارائه کنند، می‌ توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌ المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.
 
گفتنی است؛ بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.
 
جدول قیمت انواع ارزهای پرطرفدار:
                        Dollar-Euro-1