سیل در هفت استان ایران چندین کشته به جا گذاشت

seyl dar iranدر پی بارندگی‌های شدید، در بخش بزرگی از ایران سیل جاری شده و به جز خرابی‌های زیاد چندین کشته نیز برجا گذاشته است. در شهر قم سه نفر قربانی ریزش تونل بر اثر سیلاب شدند.
همزمان با هشدار سازمان ملل در مورد خشک‌سالی و کم‌آبی به مناسبت روز جهانی آب (۲۲ مارس/ سوم فروردین) چند استان ایران درگیر بارندگی شدید و در پی آن طغیان رودخانه‌ها و وقوع سیل شدند.

به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور تا ساعت هفت و نیم دوشنبه، چهارم فروردین هفت نفر در استان‌های هرمزگان، فارس، بوشهر، قم، گیلان، کرمان و سیستان و بلوچستان بر اثر سیل جان خود را از دست داده‌اند.

مجتبی خالدی به خبرگزاری ایسنا گفته که بر اثر سیلاب‌های گسترده در این استان‌ها ۹ نفر مصدوم و دو نفر در شهرستان رودان هرمزگان مفقود شده‌اند. جراحت چهار نفر از مصدومان سطحی گزارش شده که پس از مداوا در محل مرخص شده‌اند.

در جریان سیل در قم سه سرنشین یک خودرو، از جمله یک کودک شش ماهه در پی ریزش تونل جان خود را از دست دادند. در بندرعباس نیز به دلیل گرفتار شدن یک خودرو در مسیر سیلاب زنی ۳۲ ساله و دختربچه‌ای پنج ساله جان سپردند.

در حادثه مشابهی در لارستان مرد ۵۸ ساله‌ای جان خود را از دست داد. سیل در کنگان هم یک قربانی گرفته است. سخنگوی سازمان اورژانس می‌گوید بر اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب تعدادی از محورهای فرعی برخی شهرستان‌های جنوب از جمله در ریگان، کهنوج و فنوج به طور موقت بسته شده‌اند.

به رغم هشدارهای مسئولان در مورد خودداری از سفرهای نوروزی به دلیل شیوع ویروس کرونا، در روزهای گذشته میلیون‌ها ایرانی به سفر رفته‌اند.

مناطق گرمسیر و استان‌های جنوبی از جمله مقصدهای اصلی مسافران نوروزی بوده‌اند که بسیاری از آنها اکنون درگیر بارندگی و سیلاب شده‌اند.
منبع:دویچه وله