۱۰۰ تخت برای مراقبت بعد از ترخیص بیماران کرونایی در شیراز آماده است

takhte bimarestan

شیراز -رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در نقاهتگاه ۱۰۰ تخت خوابی بیماران مبتلا به کرونا مستقر در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب، میزان آمادگی برای پذیرش بیماران را بررسی کرد و اظهار داشت : باید برای آماده سازی یک نقاهتگاه پشتیبان در همین ورزشگاه اقدام شود.

مهرزاد لطفی به همراه جمعی از معاونان و مدیران ارشد دانشگاه در این نقاهتگاه حضور یافت تا چگونگی پذیرش و خدمات رسانی به بیماران را مورد ارزیابی قرار دهد. توجه جدی به عملیات ضدعفونی و گندزایی مستمر و روزانه این نقاهتگاه  نیز مورد تاکید قرار گرفت.

نقاهتگاه ۱۰۰ تخت خوابی بیماران مبتلا به کرونا  مستقر در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب، آماده ارایه خدمت به بیماران مبتلا  است تا پس از ترخیص ، دوره نقاهت خود را در این مرکز سپری کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با تاکید بر پرهیز از سفر هموطنان در ایام نوروز، گفت: بر اساس تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا ، چنانچه هرکدام از مسافران ورودی به استان فارس دارای نشانه های مشکوک به بیماری کرونا باشند، فرد با هزینه شخصی، به مدت ۱۴ روز قرنطینه و یا در صورت نیاز بستری می شود.

دکتر لطفیگفت: با توجه به حضور تیم های بهداشت و درمان در مبادی ورودی استان  فارس و بررسی سلامت مسافران، افراد مشکوک به ابتلا به کرونا قرنطینه شده و با هزینه شخصی، اقدامات تشخیصی و درمان لازم برای آنان انجام می شود.

وی  ادامه داد: فارس همواره از مهم ترین مقاصد مسافران نوروزی بوده و علاوه بر مهمان نوازی مردم استان، وجود جاذبه های غنی مذهبی، فرهنگی و تاریخی، موجب حضور خیل عظیمی از هموطنانمان در ایام نوروز، در استان شده است؛ اما در شرایط کنونی، امسال نوروز متفاوتی را در سراسر کشور در پیش داریم و جا دارد هموطنان عزیزمان، برای حفظ سلامت خود و اطرافیان، از سفر در ایام نوروز پرهیز کرده و سفرهای خود را به ماه های بعد موکول کنند.

 لطفی مهم ترین هدف در این زمینه را کمک به حذف زنجیره انتقال کرونا، با تلاش تیم های سلامت و مشارکت مردم دانست و افزود: امید است تمامی مردم با پیوستن به پویش «در خانه بمانیم»، در این حرکت ملی سهیم شده و بتوانیم در آینده ای نزدیک، شاهد سیر نزولی آمار مبتلایان و مهار این بیماری در کشور باشیم.

هم اکنون بیمارستان علی اصغر شیراز به عنوان مرکز درمانی مرجع بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می گیرد و بیمارستان شهید چمران نیز به عنوان بیمارستان پشتیبان در حال خدمات دهی است.

  آمار کنونی مبتلایان به کرونا در استان فارس به ۳۲۶ نفر رسیده است. از موارد شناسایی شده ۵۸ نفر با بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.تاکنون ۱۱ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در استان فارس جان خود را از دست داده اند.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

منبع: ایرنا