معصومه ابتکار از تکمیل لایحه‌‌ای برای «پرداختن به شروط ضمن عقد و سخت‌تر کردن طلاق برای مردان» خبر داد

ebtekar masoumeh 25012017

به نوشته خبرآنلاین معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از تکمیل لایحه‌ای مبنی بر «شروط ضمن عقد برای زنان و سخت‌تر کردن طلاق برای مردان» خبرداد. 
 
ابتکار بدون اشاره به جزئیات گفت: این لایحه هم در کمیته لوایح است، ما تمام کارهای آن را انجام دادیم، یکی از مبانی حقوقی و سند پشتیبانی‌اش را آماده کردیم و به کمیسیون لوایح ارسال کردیم. 
معصومه ابتکار در شرایطی از تلاش دولت برای «سخت‌تر کردن طلاق برای مردان» خبر می‌دهد که فعالان حقوق زنان و حقوق‌دانان سالهاست خواهان اصلاح‌قانون برای برابرکردن حق طلاق برای زنان و مردان از طریق افزایش حمایت از زنان، به‌ویژه زنان تحت تبعیض و خشونت جنسیتی، در پروسه نابرابر ازدواج و تسهیل پایان‌دادن به زندگی مشترک ناخواسته‌اند. 
 
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری همچنین درباره لایحه منع کودک همسری گفت: لایحه کودک همسری هم به همین ترتیب در کمیسون لوایح است و تقریبا تصویب شده است و در مراحل تکمیلی خود قرار دارد. همکاری بخش‌ها و نهادهای دیگر، در این زمینه می‌تواند بسیار به ما کمک کند. 
او اضافه کرد: در این لایحه مدنظر ما این است که ازدواج زیر ۱۳ سال ممنوع شود. به طور کلی افراد زیر سیزده سال کودک محسوب می‌شوند، به همین دلیل در تلاش هستیم تا آن را ممنوع کنیم، حتی از نظر پزشکی هم این موضوع وجود دارد که باید به کودک اجازه دهیم تا کودکی کند.