مقر نیروهای آمریکایی در فرودگاه بغداد هدف حملۀ راکتی قرار گرفت

hamle
به گزارش خبرگزاری فرانسه سحرگاه امروز چهارشنبه ششم ماه مه سه راکت به روی منطقۀ فرودگاه بغداد پرتاب شد که به منظور مقابله با ویروس کرونا تعطیل شده است. منابع نظامی عراق اعلام کردند که راکت های پرتاب شده مقر نیروهای بین المللی مبارزه با تروریسم را هدف گرفتند که در آن نیروهای آمریکایی نیز مستقر هستند.

سرویس های امنیتی عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کردند که حملۀ امروز تلفات جانی به بار نیاورده و آسیبی به ساختمان ها وارد نکرده است. همین منابع افزوده اند که در هفت کیلومتری غرب بغداد راکت اندازی که به دقیقه شمار مجهز بوده به دست آمده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع امنیتی در بغداد نوشت که ارتش آمریکا طرحی را جهت اجرای صد حملۀ همزمان به گروه های شبه نظامی عراق به ویژه گروه حزب الله تهیه کرده است. دولت آمریکا حزب الله عراق را متهم می کند که به نیروهای نظامی آمریکا و ائتلاف بین المللی تحت رهبری این کشور در عراق حمله می کند. در مقابل، گروه های شبه نظامی که خود را جزئی از "محور ایران در خاورمیانه" تعریف می کنند خواستار قتل آمریکایی ها شده اند.

با شیوع ویروس کرونا دو هزاروپانصد نیروی خارجی که وظیفۀ آموزش ارتش عراق را برعهده داشتند این کشور را ترک کردند و اکنون تنها نیروهای آمریکایی در عراق باقی مانده که در پناه سامانۀ موشکی پاتریوت در برخی پایگاه ها عراق مستقر شده اند.
.
منبع : رادیو فرانسه