یک کشته و ۱۹ مصدوم برجای مانده از زلزلۀ دماوند/ تغییر وضعیت دماوند از قرمز به زرد؟

Zelzeleh سرپرست فرمانداری دماوند از تغییر وضعیت دماوند از قرمز به زرد خبر داد و گفت: زلزله ۱۹ مصدوم برجا گذاشته است.
 
مهدی حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، از تغییر وضعیت دماوند از قرمز به زرد خبر داد و اظهار داشت: زلزله ۱۹ مصدوم برجا گذاشته است.
 
حیدری با بیان اینکه مصدومان زلزله دماوند ۱۹ نفر هستند که از این تعداد دو نفر بستری، یک نفر به تهران اعزام و بقیه مداوا و مرخص شدند گفت: در این زلزله یک مرد ۶۰ ساله نیز فوت کرد.
 
وی بیان داشت: بر اساس شناسنامه ‌ای که برای ساختمان ‌ها و بناهای روستایی در دماوند ایجاد شده است، از ۷ صبح امروز با حضور نیروهای بنیاد مسکن، دهیاران و بخشداری ‌ها، در حال بررسی احتمالی خسارت ‌ها هستیم.
 
سرپرست فرمانداری دماوند عنوان داشت: نیروها با بررسی حضوری منازل و بناهایی که در روستاها استحکام کافی را نداشتند و همچنین مذاکره با مالکین در حال بررسی وضعیت و ایجاد آرامش در بین اهالی روستا و مناطق مختلف هستند که امیدواریم تا ۴۸ ساعت آینده به یک وضعیت نهایی دست یابیم.
 
وی افزود: فعلاً شاهد اتفاق خاص و خسارت مالی از زلزله در منطقه نیستیم و از صبح امروز تاکنون وضعیت شهر نیز به یک آرامش نسبی رسیده و وضعیت از قرمز به سمت وضعیت زرد پیش رفته است.
 
حیدری بیان داشت: ستاد مدیریت بحران در آماده باش قرار دارد و از مردم خواست تا آرامش خود را حفظ کنند تا انشالله به سمت وضعیت سفید پیش برویم.