ثبت بیش ۱۵ هزار ابتلا به کرونا در ایالت فلوریدا طی یک روز

walt disneyایالت فلوریدای آمریکا تنها در یک روز ابتلای بیش از ۱۵ هزار بیمار به ویروس کرونا را به ثبت رساند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی از افزایش ابتلای روزانه در این ایالت، نوشت که اگر فلوریدا یک کشور مستقل بود می‌توانست پس از آمریکا، برزیل و هند، چهارمین کشور جهان در ابتلای روزانه به این بیماری باشد.

افزایش روزانه ابتلا به کرونا در فلوریدا در مواردی بالاتر از کشورهای اروپایی گزارش شده است و حتی رکود بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا پس از نیویورک را به ثبت رسانده است.

 

فلوریدا تنها یک روز پس از بازگشایی والت دیزنی آمار بیش از ۱۵ هزار نفر ثبت کرد. والت دیزنی در اورلاندو پیشتر اعلام کرده بود که تعداد محدودی از میهمانان را با اقدامات ایمنی از جمله استفاده از ماسک و تب‌سنجی می‌پذیرد.

بنابر آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز میزان ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به مرز ۱۳میلیون نفر رسیده است و بیش از ۵۶۸ هزار نفر نیز تاکنون جان‌باختند.

 

در حال حاضر، آمریکا با بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار مورد ابتلا و بیش از ۱۳۵ هزار جان‌باخته، بیشترین شمار مبتلایان و جان‌باختگان بر اثر کرونا را دارد و پس از آن برزیل، هند و روسیه بالاترین آمار ابتلا را گزارش کرده‌اند.

در شمار مرگ و میر ناشی از کرونا نیز در حال حاضر به ترتیب ایالات متحده، برزیل، بریتانیا و مکزیک بالاترین تعداد را گزارش کرده‌اند.