علیرغم تکذیب سخنگوی قوه قضائیه ،برادر نرگس محمدی ابتلای خواهرش به کرونا را در زندان تایید

mohammadi nargessمهدی محمدی برادر نرگس محمدی، درنامه‌ای خطاب مردم که در کانال تلگرامی امتداد انتشار یافت خبر ابتلای خواهرش به بیماری کرونا را تایید کرد.

متن نامه مهدی محمدی :

نامه برادر نرگس محمدی در خصوص ابتلای خواهرش به بیماری کرونا در زندان/ چرا شش نفری که جوابشان منفی بوده را از بند خارج کرده و این ۱۲ زندانی را حبس در حبس و قرنطینه کرده‌اند؟

مردم شریف و آزادی‌خواه ایران؛ اینجانب مهدی محمدی، برادر نرگس محمدی، وظیفه خود می‌دانم در خصوص صحبت‌های اشتباه آقای اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه درباره عدم ابتلای خواهرم به بیماری کرونا به استحضار برسانم که بر اساس نظرات پزشکان و مشاهدات علائم در نرگس، وی قطعا به کرونا مبتلا شده است.

موید این مسئله ابتلای ۵ نفر از عزیزان پرسنل پزشکی زندان زنان -از مسئول اندرزگاه بند نسوان تا مسئول بهداشت زندان- است. در حال حاضر حتی مسئول بهداشت زندان در بیمارستان بستری و تحت درمان است. در ابتدا خبر ابتلا به نرگس داده شد، اما او را با آن وضعیت نادرست و غیرانسانی و بدون دارو رها کرده‌‌اند.

کتمان اخبار درباره شرایط نرگس سابقه‌دار است، چنان‌که پیش از این نیز در رابطه با انتقال او به زنجان نیز «مسئله ضرب و شتم» که محرز بود و پزشکی قانونی زنجان بیش از ۲۰ مورد محل کبودی و ضرب و جرح را در بدن نرگس محمدی ثبت کرده و عکس‌های آن نیز موجود است، مرتبا تکذیب شده است.

با وجود این شرایط سوال بنده از شما آقای رئیسی! این است که چرا تا این لحظه پاسخی به درخواست بازبینی فیلم دوربین‌های زندان برای مشخص شدن ضرب و شتم نرگس، داده نشده است؟

و بدتر از آن، در حال حاضر نیز که نرگس به کرونا مبتلا شده؛ چرا جواب آزمایشات را به او یا به خانواده‌اش اعلام نمی‌کنند؟ چرا شش نفری که جوابشان منفی بوده را از بند خارج کرده و این ۱۲ زندانی را حبس در حبس و قرنطینه کرده‌اند؟

سوال بعدی‌ام از دولت است؛ پیش از این نرگس محمدی از آقای نمکی، وزیر بهداشت، درخواست بازدید از زندان زنجان را داده است. چرا ایشان شخصی را برای بازدید نفرستاده و هیچ پیگیری‌ای در این خصوص انجام نداده‌اند؟

تا چه زمانی مردم و مظلومان را دروغگو و خود را راستگو می‌پندارید؟

نرگس به عنوان یک زندانی تبعیدی با فشارهای روحی و روانی متعددی در زندان زنجان روبه‌روست که قاطعانه می‌گویم مسبب همه این‌ها بسیاری از مسئولان اجرایی و قضایی کشور هستند. منشور حقوق شهروندی مصوب دولت حاضر که هیچ؛ حواستان هست که هرگونه حق و حقوق انسانی، پزشکی، شهروندی و عاطفی را از او سلب کرده‌اید!

در حالی که داعیه‌دار ام‌القرای اسلامیم و الگوی حکمرانی‌مان امیرمومنان است، آیا موردی سراغ دارید که آن حضرت با اسرا، مخالفان و حتی دشمنان و قاتلش چنین برخوردی کرده باشد؟

در خاتمه کلامی از سیدالشهدا را یادآوری می‌کنم که در آخرین لحظات زندگی پربرکتشان فرمودند: إن لَم یَکُن لَکُم دینٌ و کُنتُم لاتَخافونَ المَعادَ فَکونوا اَحراراً فِی دُنیاکُم

"ای لشگر... اگر دین ندارید و از قیامت نمی‌ترسید، لااقل در دنیای خود آزاده باشید..."


در این رابطه