طفرۀ ۴ ماهۀ برخی از شرکت های هواپیمایی از استرداد قیمت بلیت مسافران نوروزی/ ۴ هزار دفتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ورشکسته

havapeyma رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی با اشاره به اینکه برخی از ایرلاین ‌ها علیر‌غم گذشت ۴ ماه از سال، هنوز هزینه بلیت سفرهای نوروزی را استرداد نکرده ‌اند، گفت: از قوه قضائیه پیگیر رسیدگی به این تخلف هستیم.
 
حرمت ‌الله رفیعی رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره سرانجام استرداد بلیت‌‌ های نوروزی توسط ایرلاین ‌ها اظهار داشت: متأسفانه هنوز ایرلاین ‌ها نسبت به استرداد هزینه بلیت بسیاری از مسافران نوروزی اقدام نکرده ‌اند.
 
وی افزود: طفره برخی از ایرلاین ‌ها از استرداد هزینه بلیت مسافران خلاف قانون است و باید هر چه سریع‌تر این مساله انجام شود. 
 
وی با اشاره به اینکه بیش از چهار ماه از فرصت پرداخت هزینه بلیت نوروزی مسافران می‌گذرد، گفت: میزان پولی که ایرلاین‌ها باید به مردم و دفاتر خدمات مسافرتی بدهند بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است، ولی متأسفانه هیچ‌کس در این زمینه پاسخگو نیست. 
 
رفیعی تصریح کرد: من این موضوع را از طریق قوه قضائیه پیگیری کردم و نامه‌ای را تهیه و گزارشات لازم به این نامه الصاق شده است تا این قوه پیگیری‌های مربوطه را انجام دهد. 
 
رئیس  هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران خاطرنشان کرد: شکایت و طرح دعوا نیز انجام گرفته و هنوز علی‌رغم پیگیری‌ها، ایرلاین‌ها اقدامی در جهت استرداد هزینه بلیت نوروزی انجام نداده‌اند و از پرداخت پول مردم طفره می‌روند. 
 
وی گفت: این در حالی است که در حال حاضر بیش از ۴ هزار دفتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ورشکسته شده و بسیاری از این دفاتر تعطیل شده‌اند و طفره رفتن ایرلاین‌ها جهت استرداد بلیط مسافران و دفاتر دردسرهای زیادی را ایجاد کرده است و از قوه قضائیه درخواست رسیدگی به این موضوع را داریم.