خارج کردن نیرو گاه های حرارتی فرسوده از مدار /سه نیروگاه تهران در آستانه بازنشستگی

محسن طرزطلب در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره برنامه از مدار خارج کردن نیروگاه‌های فرسوده اظهار داشت: سال گذشته نیروگاه زاهدان در سیستان و بلوچستان سال از مدار خارج شد، نیروگاه طرشت هم بعد از نیروگاه ری ماه آینده از مدار خارج می‌شود، نیروگاه بعثت هم بعد از اخذ مجوز از محیط زیست به بازنشستگی می‌رسد.

وی درباره جایگزینی نیروگاه ری تصریح کرد: تهران دارای سه نیروگاه قدیمی با راندمان بسیار پایین است که ساخت پست جدید GIS 230 کیلووات نیروگاه ری، گام اول برای بازنشسته کردن واحدهای قدیمی این مجموعه برداشته شده است.

مدیر عامل شرکت برق حرارتی افزود: در حال حاضر راندمان نیروگاه کنونی ری در حد 21 درصد است که با وارد مدار شدن واحدهای جدید به 60 درصد خواهد رسید.

وی هزینه ساخت پست جدید نیروگاه را 500 میلیون یورو اعلام کرد و گفت: گام بعدی نیروگاه طرشت است که 40 میلیون یورو هزینه در پی خواهد داشت، یک پیمانکار ایرانی در مناقصه این نیروگاه برنده شده و کار اجرایی آن از یک ماه آینده آغاز می‌شود.

طرزطلب خاطرنشان کرد: با اجرای این سه طرح راندمان نیروگاه‌های استان از حدود 22 درصد فعلی به بیش از 55 درصد افزایش خواهد یافت.

nyroogah barghوی درباره کسری سه هزار مگاواتی تولید برق در استان تهران بیان کرد: برای جبران این رقم لازم است طی سال‌های آتی واحدهای جدید به نیروگاه‌های موجود استان افزوده شود که احداث نیروگاه هزار مگاواتی جدید ری بخشی از کسری موجود تولید برق تهران را جبران خواهد کرد.

منبع:ایلنا

انقلاب اسلامی در هجرت: در حالیکه جهان امروز در پی نیروگاهای تولید برق از انرژی های تجدید پذیرنظیر خورشید، آب و یا باد می باشد، در ایران،که از نعمت هرسه این نوع انرژی برخوردار است اقدامی جدی در این باره انجام نمی پذیرد.هزینه های زیاد صرف نیروگاههای هسته ای که برای ایران قرین به صرفه نیست میشود که هیچ گونه توجیه اقتصادی ندارد بلکه هدف دیگری را دنبال میکند. جا دارد که نیروگاه های فرسوده که از رده خارج میشوند بنا بر منطقه، با نیروگاههای خورشیدی و یا بادی و... جایگزین شوند.