۱۵ استان در وضعیت حاد و ١١ استان در وضعیت هشدار در رابطه با ویروس کرونای ٢٠١٩/ ۲۴۵۶۹۰۹ آزمایش تشخیص ابتلا به آن ویروس

CORONA GOSTARESH سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۷ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۷۶۶ نفر رسید.
 
به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ٢ هزار و ۶۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۵۲۳ نفر از آنها بستری شدند. همچنین مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۳۰۴ هزار و ۲۰۴ نفر رسید.
 
وی ادامه داد: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۷ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۷۶۶ نفر رسید.
 
سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون ۲۶۳ هزار و ۵۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.
 
لاری تصریح کرد: ۴۰۲۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تاکنون ٢ میلیون و ۴۵۶ هزار و ۹۰۹ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.
 
وی ادامه داد: استان های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار قرار دارند.