رکورد ابتلا به کرونا در جهان شکسته شد

رکورد ابتلا به کرونا در جهان شکسته شدkrona-marg-2

ظرف ۴۸ ساعت گذشته، ۲۹۲هزار نفر دیگر در سراسر دنیا به کووید – ۱۹ مبتلا شده‌اند. سازمان جهانی بهداشت با هشدار نسبت به روند تصاعدی بیماری، اعلام کرد که ۱۷۲هزار نفر این رقم به آمریکای شمالی و آمریکای لاتین مربوط می‌شود.

برزیل با ۶۹هزار و آمریکا با ۶۵ هزار مورد ابتلای جدید ظرف ۴۸ ساعت، در صدر کشورهایی قرار دارند که شیوع کرونا در آنها گسترد‌ه‌تر است. سازمان جهانی بهداشت می‌گوید در دو روز گذشته، مجموعا ۵۵هزار مورد کرونا در اروپا ثبت شده که ۲۸۰۰ مورد این رقم، به اسپانیا تعلق دارد.

افزایش قربانیان ویروس کرونا در آمریکا برای سومین روز

بیماری کووید-۱۹ روز جمعه دهم مرداد در ایالات متحده آمریکا یک هزار و ۴۶۲ قربانی گرفت. تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا برای سومین روز متوالی افزایش داشت.

این در حالی است که تعداد قربانیان چهار روز پیش از این (ششم مرداد) کمتر از ۶۰۰ نفر بود. به این ترتیب مجموع قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از ۱۵۶ هزار نفر افزایش داشت.

برزیل با یک هزار و ۱۹۱ جان باخته در جایگاه دوم قرار داشت. مجموع قربانیان این ویروس مرگبار نیز از ۹۲ هزار نفر فراتر رفت. پس از برزیل هند با ۷۶۵ و مکزیک با ۶۳۹ جان باخته در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

مجموع قربانیان کرونا در مکزیک از ۴۶ هزار نفر فراتر رفت تا این کشور بریتانیا را در جدول بیشترین تعداد قربانیان پشت سر بگذارد و پس از آمریکا و برزیل در رتبه سوم جهانی قرار بگیرد.

روز جمعه دهم مرداد به تعداد قربانیان کووید-۱۹ در آلمان سه نفر اضافه شد و مجموع جانباختگان به عدد ۹ هزار و ۲۲۴ نفر افزایش یافت.