جان و مال مردم در آتش بی‌امان کرونا/ کادر درمان:‌ بی‌ملاحظگی مردم زندگی را از ما گرفته است

corona cadre darmani

موج دوم کرونا وضعیت بسیاری از استان‌های کشور را در مرحله قرمز و یا هشدار قرار داده است. این در حالی است که قزوین به دلیل نداشتن زیر ساخت‌های لازم درمانی و پایین بودن سرانه تخت بیمارستانی شرایط بدی نسبت به برخی شهرها دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قدیمی‌ترین بیمارستان استان قزوین این روزها مانند سایر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور حال خوشی ندارد.

بیمارستان بوعلی قزوین با نزدیک به ۷ دهه فعالیت در حوزه درمان، در روزها و ماه‌های اخیر به دلیل عدم رعایت بسیاری از مردم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی و از همه بدتر سیاست‌های غلط و چندگانه مسئولان در برخورد با این بیماری فشار مضاعفی را تحمل می‌کند.

 

تخت‌های اشغال شده از بیماران کرونایی،خستگی کادر درمان از این‌ همه بی‌ملاحظگی مردم در عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ضعف در نحوه اجرا و نظارت در رعایت قوانین کرونایی از سوی مسئولان، جنگی طاقت‌فرسا را برای همگان رقم زده که عاقبت آن جز مرگ عزیزان دور و نزدیک‌مان نیست. جنگی که در خط مقدم آن سربازان مدافع سلامت و پس از آن جامعه خسته از بحران‌های پی در پی، در حال نبرد هستند.

 

نبردی که تا اطلاع ثانوی پایانی ندارد و به عقیده بسیاری تنها راه خلاصی از آن،رعایت پروتکل‌های بهداشتی (فاصله گذاری اجتماعی،پوشیدن ماسک و شستن مداوم دست‌ها) و صد البته اجرای درست و هماهنگ سیاست‌های بهداشتی از سوی همه مسئولان کشوری و مردم است.

 

گزارشگر: سید مصطفی جعفری


در این رابطه