پیوستن پالایشگاه اصفهان به اعتصاب کارگران پالایشگاهها در شهرهای مختلف

Etesabat-Naft-Haft Tappe

با گذشت ۴ روز از اعتصاب کارگران پالایشگاهها ، امروز سه‌شنبه ۱۴ مرداد ماه ۹۹، تعدادی دیگر از پالایشگاه‌ها و کارگاه‌های پشتیبانی صنایع گاز و پتروشیمی به اعتصاب گسترده کارگران پیوستند.

امروز سه شنبه، کارگران پالایشگاه اصفهان نیز به اعتصاب اعتصاب کارگران پالایشگاهها پیوستند.

در پی اعتصاب پرسنل نفتی آزادگان شمالی از صبح روز شنبه ۱۱ مرداد ماه ۹۹، کارکنان و کارگران مناطق اقتصادی و پتروشیمی و همچنین پالایشگاه پارسیان، پتروشیمی لامرد، پالایشگاه آبادان و پالایشگاه فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی کنگان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا اعتصاب کردند.

روز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه نیز در دومین روز اعتصاب کارگران، بسیاری از کارگران پالایشگاه جفیر در نزدیکی اهواز به صف اعتصاب کنندگان پالایشگاه‌های آبادان، نفت سنگین قشم، پارسیان لامرد و فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی پیوستند.

 

در سومین روز از اعتصاب، در روز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه ۹۹، کارگران و کارکنان پتروشیمی‌های کنگان، پارسیان، سپهر لامرد و شرکت اکسیر در فاز ۱۳، کارگران سایت پتروشیمی سبلان عسلویه نیز به جمع کارگران اعتصابی ملحق شدند. درهمین روز، کارگران فاز ۱۳ تنبک در شهر بوشهر نیز اعتصاب کردند.

بنا به گزارش‌‌ها، طی دو روز گذشته بیش از ده هزار کارگر در پالایشگاه‌های سراسر کشور دست از کار کشیده و اعتصاب کرده‌اند.

روز دوشنبه ۱۳مرداد در سومین روز اعتصاب پالایشگاه‌های پارس جنوبی، کارگران فاز ۱۳ تنبک نیز اعتصاب کردند و این فاز خالی از کارگر شد.

 

این در حالی‌ست که امروز سه‌شنبه ۱۴ مرداد، کارگران فاز ۱۴ پارس جنوبی با اعلام اعتصاب، به کار در این مجتمع پایان داده و با تعطیل کردن کارگاه‌ها به اعتصاب گسترده کارگران صنایع نفت پیوستند.

فیلمی از اعتصاب کارگران، فاز ۱۴ پارس جنوبی منتشر شده است که در آن کارگران را که به صورت یک‌پارچه در حال ترک محل کار خود هستند، نشان می‌دهد.

 

به این ترتیب با پیوستن پالایشگاه‌های اصفهان و فاز ۱۴ پارس جنوبی این اعتصابات شکل سراسری به خود گرفته است و می‌رود تا تمامی صنایع نفت را در بر بگیرد.

بنا به گزارش‌‌ها، طی سه روز گذشته بیش از ده هزار کارگر در پالایشگاه‌های سراسر کشور دست از کار کشیده و اعتصاب کرده‌اند.