مهدی کروبی توصیه در مورد انتخابات ۱۴۰۰ را تکذیب کرد

karoubiمهدی کروبی، دبیرکل در حصر حزب اعتماد ملی در یادداشتی توصیه در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۴۰۰ را تکذیب کرد. پیشتر گفته شده بود کروبی تاکید کرده که انتخابات سال آینده باید "پرشور" برگزار شود.

کانال تلگرام "حزب اعتماد ملی" یادداشت کوتاهی از مهدی کروبی، دبیرکل در حصر خود منتشر کرده که او در آن اظهارنظر در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در ایران را تکذیب کرده است.

اسماعیل دوستی، عضو حزب اعتماد ملی و از نزدیکان مهدی کروبی روز چهارشنبه ۱۲ شهریور (دوم سپتامبر) به وبسایت "تابناک" گفته بود مهدی کروبی در دیدار با او و تعدادی دیگر از دوستانش، "تأکید مؤکد داشتند که انتخابات ۱۴۰۰ پرشور برگزار شود".

این عضو حزب اعتماد ملی اضافه کرده بود: «آقای کروبی در این خصوص گفت، انتخابات ریاست جمهوری با انتخابات مجلس متفاوت است... و مردم باید شرکت کنند.»

دیدار مورد اشاره اسماعیل دوستی آن‌طور که "تابناک" نوشته، در منزل قدرت‌الله علیخانی، نماینده اسبق مردم قزوین در مجلس انجام شده و در جریان آن مهدی کروبی با برخی از اعضای مجمع روحانیون مبارز و همچنین دوستان نزدیک خود در حزب اعتماد ملی دیدار و گفتگو کرده است.

یک روز پس از انتشار اظهارات اسماعیل دوستی در تابناک و برخی رسانه‌های داخل و خارج ایران، مهدی کروبی در یادداشتی ادعا‌های اسماعیل دوستی از قول او را زیر سئوال برد.

کروبی در این یادداشت که در کانال تلگرام حزب اعتماد ملی منتشر شده نوشته است: «بدین وسیله به اطلاع عموم می‌رسانم، مادام که در حصر هستم و امکان صحبت مستقیم با عموم را ندارم، مواضع سیاسی اینجانب به صورت مکتوب در بیانیه‌ها و نامه‌های سرگشاده‌ام منتشر، و یا به صورت شفاهی از طریق خانواده اعلام می‌گردد.»