لغو مراسم هفتمین روز درگذشت شادروان محمدرضا شجریان ۴۰ دقیقه قبل از شروع مراسم بدون ارائۀ توضیح دربارۀ دلیل آن

shajarian2 مراسم هفتمین روز درگذشت محمدرضا شجریان، روز گذشته لغو شد. از قرار معلوم شرایط کرونایی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا دلیل عدم برگزاری بوده است.
 
به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته پنج ‌شنبه ۲۴مهرماه، قرار بود مراسم گرامیداشتی به مناسبت هفتمین روز درگذشت محمدرضا شجریان برگزار شود که بدون اطلاع قبلی، اما به دلیل جلوگیری از گسترش بیماری کرونا لغو شد.
 
حسام ‌الدین سراج که یکی از برگزارکنندگان مراسم مذکور است، ضمن تشکر از حامیان، بابت این اتفاق از مردم عذر خواسته، اما درباره دلیل لغو توضیح نداده است.
 
او در صفحه شخصی ‌اش نوشته است؛
 
«امروز هفتمین روز درگذشت استاد عشق و آواز محمدرضا شجریان بود.
 
قرار بود مراسم بزرگداشت استاد در پردیس سینمایی شهرک غرب برگزار شود. بنا به اظهار مدیریت پردیس سینمایی، همۀ مجوزها و هماهنگی ‌ها اخذ و انجام شده بود، اما متأسفانه ۴۰ دقیقه قبل از شروع مراسم، لغو برنامه اعلام شد و مراسم تعطیل شد.
 
استاد سیاوش تهمورث، جناب آقای علیزاده مسئول پردیس، هنرمند عزیزی که تصویر استاد را روی کاشی نقش کرده بودند زحمات زیادی برای برگزاری این مراسم کشیدند. از همه عزیزانی که در جهت برگزاری این مراسم از زحمات فراوان متحمل شدند، تشکر می‌ کنم و در این حال از همۀ شما خوبان و هنرمندان عزیزی که برای شرکت در مراسم با علاقه تمام آمدید، اما موفق به شرکت در مراسم نشدید، عذرخواهی می ‌کنم
 
دود آه سینه نالان من سوخت این افسردگان خام را محرم راز دل شیدای خود کس نمی‌بینم ز خاص و عام را
 
به امید آن روز که قدرت هنر و هنرمند بیشتر شناخته شود.»
 
گفتنی است، پیش از این  پدرام علیزاده مدیر و مالک پردیس سینمایی شهرک غرب در گفتگو با یکی از خبرگزاری ‌ها، از برگزاری مراسم هفتم استاد شجریان در این مجموعه فرهنگی خبر داده بود.
 
علیزاده گفته بود سیاوش تهمورث، حسام ‌الدین سراج و چند هنرمند دیگر، بانی برگزاری این مراسم هستند.
 
این در حالی است که عصر روز گذشته پنج ‌شنبه ۲۴ مهرماه تعدادی از علاقمندان برای شرکت در مراسم به پردیس سینمایی شهرک غرب رفته بودند و تا مدتی پس از ساعت مقرر که ساعت ۱۸:۰۰ بود، منتظر ماندند، بی ‌آنکه کسی درباره دلیل لغو برنامه توضیح دهد. تا اینکه حسام ‌الدین سراج، چند ساعت بعد، در صفحۀ شخصی ‌اش دربارۀ لغو برنامه توضیح داد.