ارسلان سالاری: درگیری افراد با کرونا به سمت خانوادگی و خوشه  ای می  رود و یک فرد آلوده، کلیۀ اطرافیان خود را مبتلا می  کند - لزوم ماسک زدن و رعایت فاصله ٢ متری

Covid-19-1 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تعداد بیماران سرپایی مراجعه  کننده به مراکز بهداشتی و درمانی استان نیز در حال افزایش است، گفت: متأسفانه بالغ بر ۵۰ درصد مردم، ماسک و فاصله  گذاری اجتماعی را جدی نمی گیرند.
 
به گزارش «تابناک»، دکتر ارسلان سالاری در گفتگو با خبر شبکه باران، با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۳۰۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، اظهار کرد: طی سه ماه گذشته بیماران بستری گیلان بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ متغیر بوده و روند کاهشی نداشتیم.
 
وی از بستری شدن روزانه ۵۰ تا ۷۰ بیمار جدید کرونایی در گیلان خبر داد و تصریح کرد: ترخیص روزانه بیماران کرونایی بهبود یافته نیز همین تعداد است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تعداد بیماران سرپایی مراجعه  کننده به مراکز بهداشتی و درمانی استان نیز در حال افزایش است، گفت: بیشترین عامل ابتلای گیلانی  ها به کرونا عدم رعایت پروتکل  های بهداشتی است و متأسفانه بالغ بر ۵۰ درصد مردم ماسک و فاصله  گذاری اجتماعی را جدی نمی  گیرند.
 
سالاری، حضور در اماکن سربسته، استفاده از وسائط نقلیه عمومی، حضور در ادارات و رفتن به بازارهای محلی بدون رعایت پروتکل  های بهداشتی را موجب مبتلا شدن به کرونا دانست و عنوان کرد: متأسفانه درگیری افراد با کرونا به سمت خانوادگی و خوشه  ای می  رود و یک فرد آلوده، کلیه اطرافیان خود را مبتلا می  کند.
 
وی با تأکید بر لزوم رعایت فاصله ٢ متری افراد در فضاهای باز، خاطر نشان کرد: استفاده از ماسک در کلیۀ فضا ها الزامی است، اما متأسفانه مردم در فضاهای باز نه تنها ماسک نمی  زنند، بلکه فاصله ٢ متری را نیز رعایت نمی کنند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به تعطیلی جمعه و شنبه، یادآور شد: اولین توصیه به هموطنان پرهیز از سفرهای غیر ضروری به گیلان است، اما در صورت لزوم، حتماً از حضور در اماکن شلوغ خودداری کنید و ماسک و فاصله  گذاری اجتماعی را جدی بگیرید.
 
سالاری، با بیان اینکه مراسم عزاداری ماه صفر با رعایت کامل پروتکل  های بهداشتی برگزار شود، اضافه کرد: برگزاری مراسم در فضاهای سربسته ممنوع است و مردم مدت  زمان حضور خود در اجتماعات عزاداری را کم کنند و حتماً ماسک بزنند.