شاهد ناتوانی دولت در یافتن راه‌های جدید برای دور زدن تحریم‌ها هستیم

Tahrim Iran1

نماینده فریمان در مجلس گفت:‌ شاهد ناتوانی و عدم ابتکار دولت در ایجاد راه‌های جدید برای دور زدن تحریم‌ها هستیم که این مسأله در کنار افشای راه‌های دور زدن تحریم‌ها در سال‌های اخیر مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است.

شاهد ناتوانی دولت در یافتن راه‌های جدید برای دور زدن تحریم‌ها هستیم
سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به وضعیت اقتصادی کنونی کشور گفت: یکی از دلایل بروز شرایط اقتصادی کنونی در کشور این است که دولت در دوره برجام در زمان مذاکرات با اروپا و آمریکا و نیز پس از تصویب و اجرای برجام از روابط با همسایگان‌مان غافل شد.

وی افزود: این باعث شد تا روابط و مناسبات اقتصادی ما با کشورهای همسایه کاهش چشمگیری پیدا کند و نکته دیگر اینجاست که امروز هم جدیتی برای بهبود این روابط از سوی مسؤولان امر مشاهده نمی‌شود.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ ما بین سال 85 تا 90 با کشور ترکمنستان 6 میلیارد دلار مناسبات تجاری و بازرگانی داشتیم که این میزان در سال 97 و 98 به یک بیستم یعنی 300 میلیون دلار کاهش یافته است.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: مسأله دیگر بحث راه‌های دور زدن تحریم‌ها است که در شرایط فعلی ابتکار و نوآوری و نیز تحرکی لازم در این زمینه از سوی دولت مشاهده نمی‌شود.

وی افزود: گر چه مسؤولان وزارت نفت و بانک مرکزی می‌گویند ما راه‌های زیادی رفته‌ایم اما به در بسته خورده‌ایم ولی واقعیت اینجاست که این‌ها همه راه‌ها را نرفته‌اند و به همین خاطر نتوانسته‌اند کانال‌های جدیدی را برای دور زدن تحریم‌ها پیدا کنند.

نماینده مردم فریمان در مجلس در پایان گفت: ما در سال‌های اخیر شاهد افشای راه‌های قبلی دور زدن تحریم‌ها بودیم و از سوی دیگر دولت حتی مسیرهای جایگزینی را هم برای این مسأله نتوانست پیدا کند چه برسد به اینکه راه‌های بیشتری را بخواهد برای دور زدن تحریم‌ها داشته باشد.


در این رابطه