یوروپل در مورد واکسن‌های تقلبی هشدار داد

DePoul-Katrin

«یوروپل در مورد واکسن‌های تقلبی و سایر جرایم مربوط به واکسن کرونا هشدار داده است. به گفته مدیر این نهاد، عرضه واکسن‌های تقلبی به ویژه در شبکه‌های اجتماعی خطری جدی است و احتمال سرقت محموله‌های واکسن نیز هست.»
 
کاترین دی بول، مدیر یوروپل (پلیس اروپا؛ آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون) نسبت به این خطر هشدار داده که ممکن است مجرمان سعی کنند با استفاده از تقاضای بسیار بالا برای واکسن کرونا، واکسن‌های تقلبی به بازار عرضه کنند.
 
رادیوی سراسری آلمان به نقل از مدیر یوروپل خبر داده است که «در حال حاضر نشانه‌هایی مانند پیشنهاد فروش در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و هر کس که اقدام به خرید کند یا پس از پرداخت چیزی دریافت نمی‌کند یا واکسن تقلبی دریافت می‌کند.»
 
واکسن‌های کرونا در برخی پادگان‌های ارتش در آلمان محافظت می‌شوند
 
یوروپل قبلا هم نسبت به این خطر و همچنین نسبت به اقدام باندهای تبهکار برای سرقت واکسن کرونا و سایر جرایم مرتبط با این امر، از جمله سرقت واکسن هشدار داده بود. وظیفه این نهاد مدیریت اطلاعات جنایی و مبارزه با سازماندهی جنایت و جرائم سازمان‌یافته بین‌المللی مانند تروریسم است.
 
 بر اساس آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، از ابتدای شیوع پاندمی کرونا بیش از ۸۰ میلیون نفر در سراسر جهان به آن دچار شده‌اند و حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
 
دسترسی به واکسن کرونا نیز به مسابقه‌ای میان کشورهای جهان تبدیل شده است. کامیون‌های حامل این واکسن‌ها زیر نظارت شدید پلیس حرکت می‌کنند.
 
منبع خبر: دویچه وله فارسی