کمیسیون امنیت ملی مجلس نظام ولایت فقیه: به دنبال امضای سند بلندمدت با روسیه هم هستیم

ruhani poutinانقلاب اسلامی در هجرت : قرارداد خائنانه با چین و وابسته کردن همه جانبه ایران به چین کم بود که به سبزه وابستگی به روسیه هم آراسته شد !زمانی ایران اسیر انگلوفیل ها و رس فیلها بود اکنون نظام ولایت فقیه پای چینوفیلها و روسوفیلها  را به میدان غارت ایران  میکشاند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نظام ولایت فقیه اعلام کرد جمهوری اسلامی پس از امضای توافق ۲۵ ساله با چین، اکنون به دنبال امضای سندهای بلندمدت با روسیه است.

مجتبی ذوالنوری، رییس این کمیسیون، روز دوشنبه ۹ فروردین‌ماه گفت: «یکی از مهم‌ترین راه‌های بی‌تاثیر کردن تحریم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران این است که ما با قدرت‌ها و کشورهای بزرگ ارتباط بلندمدت و با کشورهای همسایه و همچنین منطقه در ابعاد وسیع و گسترده تعاملات اقتصادی داشته باشیم.»

او اشاره کرد جمهوری اسلامی علاوه بر چین،‌ به دنبال آن است که با روسیه هم سندهای درازمدت و راهبردی منعقد کند.

طی روزهای گذشته امضای توافق بلندمدت ۲۵ ساله با چین طی سفر وزیر خارجه این کشور به تهران،‌ موجب واکنش‌های گسترده شهروندان در رسانه‌های اجتماعی شده است. صدها فعال سیاسی و مدنی نیز آن را «مردود» عنوان کرده‌اند.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخشی از سخنانش گفته که این سند «نقشه راه» است و به همین دلیل محمدجواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه، برای ارائه توضیح در زمینه آن در مجلس حاضر می‌شود.

ذوالنوری اشاره کرد: «مجلس باید سند راهبردی بین ایران و چین را بررسی کند چرا که مطابق با قانون اساسی اگر در معاهدات و قراردادهای بین‌المللی تعهدی برای کشورمان در مقابل کشورهای دیگر ایجاد شده باشد، باید به تصویب مجلس برسد.»