حریری : دولت در زمینه قرارداد ۲۵ ساله با چین هیچ اختیاری ندارد همه تصمیمات زیر نظر رهبری است / نقش لاریجانی و علی -آقا محمدی در قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین

 ali agha mohamadiانقلاب اسلامی در هجرت : در مورد سوابق علی اقای محمدی باید گفت که وی در زمان تصدی ریاست سازمان صدا و سیما توسط علی لاریجانی معاون سياسی اين سازمان و در واقع تصميم‌گير اصلی بخش خبر صدا و سیما بوده‌است و مدتي نيز به عنوان قائم مقام سازمان صدا و سيما منصوب شد. شکل گيری باشگاه خبرنگاران جوان و شبکه خبر از جمله مهمترين اقدامات او در زمان تصدی معاونت سياسی صدا و سيما بود. وی همچنین در دوره ها اول تا سوم مجلس نظام " نماینده " همدان بوده استدر دوره احمد نژاد  رحیمی که معاون اول رئیس جمهورسی بود  علی آقامحمدی را به سمت معاون نظارت و هماهنگی در سیاست‌های اقتصادی منصوب کرد.
وی همچنین فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه گسترش خصوصی سازی در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشته‌است او اکنون رئیس گروه اقتصادی دفتر علی خامنه‌ای وعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است

 

و اما بعد از آنکه ماجرای قرارداد_۲۵_ساله ایران وچین با موج نقد و نگرانی ها در افکار عمومی مواجه شد، صداوسیما میزگردی را با حضور برخی مقام های مطلع در این زمینه برگزار کرد.

اما میزگرد اخیر شبکه ۵ به دلیل اظهارات صریح و اطلاعات بی سابقه یک مقام اتاق بازرگانی از پشت صحنه قرارداد سمت و سوی دیگری پیدا کرد.

مجید‌رضا_حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین برای اولین بار فاش کرد که مسئولیت بستن قرارداد ۲۵ ساله با چین را دو چهره سرشناس از سوی مقام رهبری بعهده گرفتند. علی_لاریجانی در ایام ریاست مجلس و علی_آقامحمدی مسئول اقتصادی دفتر رهبری.

حریری در ادامه خاطرنشان می کند که گام اصلی برای قرارداد در سفر بزرگ لاریجانی برداشته شد که او ۷ وزیر را همراه خود برد و من نیز از نزدیک بنابه مسئولیت (رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین) قضیه را دنبال می کردم.

وی در ادامه تصریح می کند که در زمینه قرارداد ۲۵ ساله ، دولت هیچ اختیاری ندارد و همه تصمیمات زیر نظر مقام رهبری اتخاذ می شود .

در ادامه این بحث چالش انگیز، مجری می گوید، چنین ادعایی در خصوص برجام نیز مطرح شد و برخی تلاش کردند القا کنند که همه چیز برجام با نظر مثبت رهبری تدوین شده است.
 
در پاسخ این ایراد مجری تلویزیون، حریری دوباره بر نظر خویش تاکید می ورزد و می گوید ، گفت اگر نظر من را می خواهی در زمینه برجام نیز همه مسائل با نظر رهبری انجام شد.

در پایان میزگرد، مهمان دیگر برنامه نیز جانب بحث مجری را می گیرد و می گوید این که همه مسائل سیاست خارجی را به نام رهبری تمام کنند بی انصافی است زیرا ایشان گفته اند در جزئیات دخالت نمی کنند.

عکس درج شده از علی اقا محمدی است