توقیف کشتی باری اور گیون با باری به ارزش ۳،۵ میلیارد دلاری تا هنگام پرداخت خسارت یک میلیارد دلاری

Suez-Ever Given دویچه وله فارسی: کشتی باری اور گیون یک هفته تمام کانال سوئز را بست و مانع عبور صد ها کشتی شد. مسئولان کانال سوئز، یک میلیارد دلار خسارت خواسته ‌اند. تا زمانی که توافقی در این زمینه حاصل نشده، این کشتی اجازه ادامۀ حرکت در مسیر خود را ندارد.
 
به دلیل اختلاف بر سر جبران خسارت از سوی مقامات کانال سوئز، کشتی "اور گیون" فعلاً اجازه ندارد به مسیر خود ادامه دهد.
 
ادارۀ امور کانال سوئز به دلیل بسته شدن این کانال خواستار جبران خسارت یک میلیارد دلاری شده است و تنها زمانی کشتی اجازه حرکت خواهد داشت که توافقی در این زمینه حاصل شود.
 
اسامه ربیع، رئیس اداره امور کانال سوئز به روزنامه دولتی الاهرام مصر گفت: «زحمت و کار زیادی برای نجات کشتی هزینه کردیم و درآمد روزانه خود را از دست دادیم. بنابراین باید به ما خسارت پرداخت شود.»
 
هم‌اکنون کشتی اور گیون در دریاچه ‌ای میان بخش شمالی و جنوبی کانال سوئز لنگر انداخته است. ادارۀ امور کانال سوئز، ادعای خسارت روزانه میان ۱۴ تا ۱۵ میلیون دلار در روز را دارد. علاوه بر این، شرکت صاحب کشتی باید هزینۀ بیرون کشیدن کشتی ۴۰۰ متری از گل و لای را بپردازد.
 
ربیع با اشاره به اینکه این کشتی حمل ‌کنندۀ باری به ارزش ۳،۵ میلیارد دلار است، گفت: «این ما بودیم که این کشتی و بار آن را نجات دادیم.»
 
مسئولیت دیرکرد بار به مقصد را شرکت تایوانی کشتیرانی "اور گرین مارین" برعهده دارد که کشتی را در اجاره خود داشته است. اما اریک هسیه، رئیس این شرکت می‌گوید، هیچ مسئولیتی بر عهده نمی ‌گیرد. او به خبرگزاری بلومبرگ گفت که خسارت‌ های احتمالی از سوی بیمه‌ ها تضمین شده ‌اند. شرکت ‌های بیمه، اما دیرکرد بار صدها فروند دیگر کشتی‌ ها را برعهده خواهند گرفت که در صف گذار از کانال منتظر مانده بودند.
 
هم ‌اکنون تحقیقات زیادی در جریان است تا علت این حادثه روشن شود. مقامات مصر از جمله خواستار تحلیلِ داده ‌های جعبه سیاه کشتی و گفتگو با ۲۵ خدمه کشتی هستند.
 
ادارۀ دریانوردی پاناما، که کشتی با پرچم آن در تردد بوده، و شرکت مسئول امور فنی کشتی با نام "مدیریت کشتی برنهارد شولته" (BSM) اعلام کرده‌اند، تحقیقات مستقل خود را آغاز خواهند کرد.