هشدار؛ روزی هزار بیمار مبتلا به کرونا در تهران بستری می‌شوند

corona-Afzayesh-Iranمعاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: در سه روز اخیر روزانه بیش از هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان تهران بستری شده‌اند و این روند ادامه دارد.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران به روند افزایشی چشمگیر بستری‌ها اشاره کرد و گفت: با ادامه روند موجود، تعداد بیماران بستری ممکن است از پیک سوم هم بیشتر شود.

وی افزود: در حال حاضر ۵ هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند که با ادامه این روند در چند روز آینده ظرفیت‌های بیمارستانی می‌تواند تکمیل شود.

دکتر توکلی ادامه داد: در پیک سوم کرونا پذیرش بیماران در استان تهران به ۷ هزار و ۵۰۰ بیمار رسیده بود اما الان این تعداد در روزهای اخیر به ۵ هزار و ۴۰۰ بیمار رسیده است.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تعداد تخت‌های بیمارستانی فعال در استان تهران را ۲۰ هزار تخت اعلام کرد و گفت: حداکثر حدود ۹ هزار تخت می‌تواند در اختیار بیماران کرونایی قرار گیرد.

وی ادامه: با اضافه شدن هزار تخت اورژانس در بیمارستان‌های تهران، تعداد تخت‌هایی که می‌تواند در اختیار بیماران کرونایی قرار گیرد  به ۱۰ هزار تخت می‌رسد.
دورکاری کارمندان در اغلب دستگاه‌ها رعایت نمی‌شود

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران یکی از محدودیت‌های کرونایی را اعمال دورکاری اعلام کرد و گفت: دورکاری نیمی از کارمندان توسط اغلب دستگاه‌ها اجرا نمی‌شود.

توکلی افزود: محدودیت‌های جدید کرونایی از جمله قرنطینه چند روزه تهران که درخواست شده بود، مورد تایید ستاد ملی مقابله با کرونا قرار نگرفت.

وی ادامه داد: فقط محدودیت وضعیت قرمز کرونایی مورد تصویب قرار گرفت که متاسفانه خیلی از موارد آن رعایت نمی‌شود.


در این رابطه