فردا نمایندگان روسیه و آمریکا درباره تلاش ها در راستای احیای توافق هسته ای گفتگو خواهند کرد

didar barjam rusi usیک دیپلمات ارشد روسیه تاکید کرد که مسئولان کشورش و آمریکا بار دیگر به رایزنی درباره تلاش های در راستای احیای توافق هسته ای خواهند پرداخت.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، «میخائیل اولیانوف»، نماینده دائم این کشور در نهادهای بین المللی مستقر در شهر وین، پایتخت اتریش، بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که هیئت های روسیه و آمریکا فردا (پنج شنبه) در این شهر، جلسه دو جانبه دیگری برای رایزنی در رابطه با تلاش های در راستای احیای توافق هسته ای میان ایران و گروه «۵+۱» در سال ۲۰۱۵ میلادی برگزار خواهند کرد.

اولیانوف در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تاکید بر وجود همه دلایل لازم برای خوش بینی محتاطانه در قبال مذاکرات در جریان در وین در راستای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، خاطر نشان ساخت که مسائل به گونه ای پیش می رود که امکان دارد به زودی شرایط لازم برای حذف واژه «محتاطانه» از این عبارت فراهم شود.

این دیپلمات ارشد روس ضمن اعلام این که مسئله لغو تحریم های اعمال شده علیه ایران از سوی دولت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنان موضوع بسیار دشوار مذاکرات به شمار می آید، تاکید کرد که مسئولان ایرانی برای کاهش تا حد ممکن تحریم های علیه کشورشان تلاش می کنند در حالی که مسئولان آمریکایی بر این باورند که برخی تحریم ها ربطی به توافق هسته ای ندارد و به همین دلیل نیز می توان آن را ادامه داد.

هیئت های روسیه و آمریکا که پیش از این نیز چندین بار در وین جلسه های دو جانبه در رابطه با توافق هسته ای برگزار کرده بودند، در حالی فردا دیدار دیگری خواهند داشت که مرحله سوم مذاکرات بین المللی در رابطه با احیای توافق پس از خروج واشنگتن از آن در سال ۲۰۱۸ میلادی، دیروز (سه شنبه) با جلسه دوباره کمیسیون مشترک برجام آغاز شده بود

منبع: شفقنا