ند پرایس: هدف ما این است که بار دیگر ایران تحت سختگیرانه‌ ترین رژیم نظارتی بی سابقه قبل از برجام قرار گیرد

price ned سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری اعلام کرد که دولت متبوعش درباره احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای برجام در دور بعدی این مذاکرات که هفته آینده در وین برگزار می‌شود، نه خوشبین است و نه بدبین.
 
به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری اعلام کرد که دولت متبوعش درباره احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای برجام در دور بعدی این مذاکرات که هفته آینده در وین برگزار می‌شود، نه خوشبین است و نه بدبین.
 
پرایس گفت که آمریکا صرفاً با هوشیاری اهداف خود را در مذاکرات دنبال می‌کند.
 
وی افزود: «ما درباره اهداف و منافع خود هوشیار هستیم. هدف ما این است که ایران بار دیگر تحت سختگیرانه‌ترین رژیم نظارتی که قبل از برجام سابقه نداشته است، قرار گیرد. تفاوت این مذاکرات با مذاکرات سال ۲۰۱۵ این است که ما اکنون یک متن در اختیار داریم. این متن که همان برجام است به ما و ایرانی‌ ها می‌ گوید که به‌ طور کلی چه کارهایی باید انجام دهیم».
 
پرایس ادامه داد: «البته وجود این متن بدین معنا نیست که ما پاسخ همۀ پرسش‌ ها را داریم. تاکنون پنج دور مذاکره غیرمستقیم درباره اینکه ایران باید چه اقداماتی برای بازگشت به تعهداتش انجام دهد و ما باید چه تحریم‌ هایی را برای بازگشت به برجام برداریم، برگزار شده است. هیچ‌ یک از این موارد، سیاه و سفید نیستند و همین مسأله باعث شده که مذاکرات به‌نوعی چالشی باشد».