۶۸۴۶ صندوق رأی در استان تهران

sandoghe raie خبرگزاری تسنیم: فرایند اخذ رأی همزمان با سراسر کشور در استان تهران با ۶ هزار و ۸۴۶ صندوق اخذ رأی آغاز و ۲۰ هزار نفر وظیفه تأمین امنیت انتخابات را برعهده دارند.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از استان تهران، همزمان با باز شدن درب شعبه‌های اخذ رأی در سراسر کشور، مردم ولایتمدار شهرستان‌های استان تهران با حضور در این مراکز برای تعیین سرنوشت خود حضور یافتند تا آرای خود را به صندوق‌های اخذ رأی بیندازند.
 
استان تهران دارای ۱۴ میلیون نفر جمعیت است که از نظر تعدد با جمعیت ۱۳ استان کشور برابری می‌کند لذا در این دوره از انتخابات با توجه به همزمانی ۴ انتخابات در یک روز و شرایط کرونایی ۶ هزار و ۸۴۶ صندوق اخذ رأی در ۱۶ شهرستان، ۴۷ شهر، ۳۵ بخش و ۵۰۲ روستا تعبیه شده و همچنین ۴۲۵ شعبه سیار به منظور خدمات دهی به بیماران کرونایی آماده خدمات رسانی است. در استان تهران بیش از ۲۰ هزار نفر وظیفه تأمین امنیت انتخابات را برعهده دارند.
 
۴۹۰ شعبه اخذ رأی در شهرستان ری پیش‌بینی‌ شده است:
 
حسین توکلی کِجانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه برگزاری انتخابات اظهار داشت: برگزاری انتخابات پرشور، سالم، با رعایت اصل بی طرفی همراه با امنیت کامل اولویت اساسی در شهرستان ری است.
 
وی افزود: ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ۵ شهر حسن آباد، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و قلعه نو برگزار خواهد شد و مرکز شهرستان نیز بر اساس قانون در حوزه انتخابیه تهران، ری و تجریش قرار دارد.
 
فرماندار ویژه شهرستان ری در ادامه گفت: ۴۹۰ شعبه اخذ رأی در شهرستان ری پیش‌بینی‌شده و همچنین در ۵۹ نقطه روستایی و عشایری شهرستان ری انتخابات شورای اسلامی روستا برگزار می‌شود.
 
توکلی خاطرنشان کرد: در روند اجرایی انتخابات آموزش‌های لازم به نمایندگان فرماندار، اعضای شعب و کاربران در حال برگزاری است و ۱۵ هزار نفر در روند برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ مشارکت دارند.
 
بیش از ۷ هزار نفر در برگزاری انتخابات شمیرانات حضور دارند:
 
سید مهدی ساداتی با اشاره به تمهیدات صورت گرفته در جهت برگزاری انتخابات پرشور اظهار داشت: طبق اعلام وزارت کشور از نیمه دوم مهرماه سال گذشته در سطح شهرستان شمیرانات براساس تقویم زمان‌بندی برای اجرایی کردن انتخابات برنامه‌ریزی کردیم و هیئت‌های اجرایی نظارت و بازرسی مشغول فعالیت هستند و آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد را داریم.
 
وی با اشاره به اینکه ۲۹۰ حوزه انتخابی در شهرستان شمیرانات وجود دارد افزود: ۲۱۰ حوزه اخذ رأی در شمیرانات و ۴۴ حوزه در بخش لواسان و ۳۶ حوزه در بخش رودبار قصران تعبیه شده است و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
 
فرماندار شمیرانات اضافه کرد: بیش از ۷ هزار نفر در برگزاری انتخابات در حوزه نظارت، بازرسی، اجرایی و امنیتی مشغول فعالیت هستند و شرایط برای برگزاری انتخابات فراهم‌شده است لذا امیدوار هستیم با مشارکت گسترده مردم برگ زرینی در انتخابات پیش رو ثبت کنیم.
 
۱۳۷ شعبه ثابت در رباط‌کریم آماده برگزاری انتخابات شدند:
 
نظام ملکشاهی در خصوص آدرس مکان‌های شعب اخذ رأی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ۱۴۰ شعبه اخذ رأی در روز ۲۸ خردادماه، میزبان شهروندان برای خلق حماسه‌ای دیگر در شهرهای رباط‌کریم، پرند و نصیرشهر هستند.
 
وی با اشاره به جزییات شعب افزود: از تعداد شعب مذکور ۱۳۷ شعبه ثابت و ۳ شعبه سیار جانمایی شده که از این تعداد ۷۵ شعبه در شهر رباط‌کریم که متشکل از ۴۹ شعبه شهر، ۱۸ روستایی، ۵ پادگان و ۳ شعبه سیار است. همچنین ۵۲ شعبه مستقر در شهر پرند و ۱۳ مکان برای سهولت رأی‌دهی اشخاص واجد شرایط در نظر گرفته شده است.
 
رئیس هیئت اجرایی شهرستان رباط‌کریم با بیان تأمین امنیت شهروندان در روی اخذ رأی اظهار کرد: انتخابات موضوع بسیار مهمی است که از چندین ماه پیش شرایط و تمهیدات لازم در راستای برقراری امنیت شهروندان برای این روز مهم اندیشیده شده و اولویت تأمین امنیت نخست بر عهده نیروی انتظامی است و در ادامه و در صورت نیاز نیروهای بسیج نیز آماده به خدمت هستند.
 
رأی اولی در بهارستان وجود دارد:
 
هادی تمهیدی با بیان اینکه دست‌اندرکاران انتخابات در ۲۲۲ شعبه اخذ رأی بالغ بد ۴۵۰۰ نفر است، اظهار داشت: کمیته بهداشت انتخابات ۱۴۰۰ برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی متناسب با دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا فعالیت خواهد کرد.
 
وی به ۳۵۰ هزار واجد شرایط برای رأی در شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: ۲۸۰۰ رأی اولی در بهارستان وجود دارد که ۱۶۰۰ نفر در بخش گلستان و ۱۲۰۰ نفر در بخش بوستان پای صندوق‌های رأی خواهند آمد.
 
فرماندار شهرستان بهارستان به احراز هویت الکترونیکی در شعب رأی اشاره و تصریح کرد: تعداد کل ثبت نام کنندگان شهری برای انتخابات شورا ۳۴۲ نفر بودند که ۹ نفر انصراف و تأیید ۲۶۶ نفر تأیید صلاحیت نهایی شدند که آمار ۷۷ درصدی را نشان می‌دهد.
 
تمهیدی به ثبت نام ۴۸۷ داوطلب برای شوراهای شهری و روستا در بهارستان اشاره کرد و گفت: ۳۷۰ داوطلب در شهر و روستا توسط هیئت‌های نظارت و مرکزی احراز صلاحیت شدند که آمار ۷۵ درصدی را نشان می‌دهد و ۱۷ نفر از مجموع ثبت نام کنندگان انصراف داده‌اند.
 
انتخابات در پاکدشت تمام الکترونیک برگزار می‌ شود"
 
مهدی یوسفی جمارانی با اشاره به برگزاری انتخابات پرشور در پاکدشت اظهار داشت: از مجموع ۱۵۹ شعبه اخذ رأی مستقر در شهرستان پاکدشت در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی، ۹۰ شعبه برای شهر پاکدشت در نظر گرفته شده است که انتخابات شورای اسلامی شهر در این شعب به‌صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.
 
وی افزود: با توجه به این‌که پاکدشت، تنها شهر استان تهران است که انتخابات تمام الکترونیک در آن برگزار می‌شود و به منظور جلوگیری از ازدحام مردم، برای هر شعبه ۳ صندوق اخذ رأی الکترونیکی در نظر گرفته شده است و تمام عوامل اجرایی شامل نمایندگان فرماندار، اعضای شعب اخذ رأی و ۹ نفر در هر شعبه آموزش‌های‌ لازم را دریافت کردند.
 
فرماندار پاکدشت ادامه داد: متولیان برگزاری انتخابات، نقش اصلی و مسئولیت مستقیم در برگزاری صحیح و قانونمند انتخابات را بر عهده دارند.
 
حضور مقتدرانه مردم پردیس برای خلق حماسه‌ای دیگر:
 
عبدالعظیم رضایی با بیان اینکه امحاء تبلیغات در حال انجام است گفت: با همراهی بسیار خوب نامزدهای انتخاباتی و تدابیر اتخاذشده توسط هیئت اجرایی و ستاد انتخابات شهرستان، شاهد فعالیت قانونمند و شورآفرین نامزدها در مهلت مجاز تبلیغات بودیم.
 
وی افزود: فعالیت‌های انتخاباتی در سطح شهرستان نشانگر این موضوع است که شعب اخذ رأی شهرستان پردیس از آغاز رأی‌گیری پذیرای حضور مقتدرانه مردم پردیس برای خلق حماسه‌ای دیگر خواهند بود.
 
فرماندار پردیس خاطرنشان کرد: ۱۲۳ شعبه اخذ رأی در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان در نظر گرفته شده است تا همه شهروندان به شعب دسترسی آسانی داشته باشند و کار چینش اعضای شعب، تقسیم تعرفه‌ها در نواحی برای انتقال به شعب و جمع‌آوری تبلیغات اطراف شعب انجام گرفته است.
 
حضور مردم شهرستان پردیس از ساعات اولیه آغاز انتخابات پای صندوق‌های رأی
 
صبح امروز با آغاز روند انتخابات مردم ولایتمدار شهرستان پردیس در محل‌های اخذ رأی حاضر شدند تا بار دیگر ارادت و علاقه خود را به انقلاب اسلامی و رهبر معظم نشان دهند.
 
در این میان حضور سالمندان و رأی اولی‌ها نشان از شور و اشتیاق مردم برای تعیین سرنوشت خود دارد.
 
مردم پردیس با حضور پای صندوق‌ها نشان دادند که همچنان پای آرمان‌های امام راحل (ره) ایستاده‌اند.