جهانگیر شادانلو: دبیر کل جبهه آزادی در نماز میت در حضور دیکتاتور

Shadanlou Jahangir

ترور حاج قاسم سلیمانی بسیاری از خط و ربط ها و ناشناخته ها را در صحنه سیاسی کشور برای مردم مشخص کرد .

بعد از جنبش ابان ماه و شهادت بسیاری از هموطنانمان   که حکومت و جامعه را تحت شعاع قرار داده وبه انزوا برده بود   با ترور حاج قاسم توانست خود را از این فشار برهاند و مردم و دولتهای خارجی را سرگرم این ترور کنند .

 

ترور و خشونت از جانب هر کس و در هر کجا محکوم است و این ترور را از جانب دولت امریکا در کشور ثالث محکوم میکنم .

 

میدانیم که این حکومت و شخص حاج قاسم به عنوان فرمانده سپاه قدس خود باعث ترور بسیاری از هموطنان مخالف رژیم در کشورهای همجوار و غربی و مردم سوریه و عراق در سالهای گذشته بوده اند و حاج قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده سپاه قدس ( سپاهی که برای ترور مخالفین نظام در خارج از کشور بوجود امده بود ) مسئول این ترور ها بوده .

 

   و البته دست داشتن در انفجارمرکز یهودیان در ارژانتین و پایگاه های امریکایی در منطقه و غیره .........بوده است .

 

در هر حال حاج قاسم و همراهان در سحر گاه جمعه 13 دی ماه در حومه بغداد ترور و بعد از چند روز در کرمان به خاک سپرده شدند و با کمال تاسف تعداد زیادی از هموطنان به خاطر بی لیا قتی حکومت و برگذار کنندگان این تشیع جنازه در روز دفن حاج قاسم کشته میشوند .

 

حکومت هیچ گاه تعداد کشته ها و چرایی ان را برای مردم توضیح نداد همانطور که تعداد شهدای ابان ماه را به مردم گزارش نکرده و البته این ترور به کمک رژیم امد و سرپوشی شد بر جنایت دیکتاتوری در ابان ماه که مردم و کشور های غربی این جنایت را به فراموشی بسپارند و در داخل به کمک رژیم و اقای خامنه ای که در تنگنا قرار داشت و کمک به ترامپ در داخل امریکا که در خطر استیضاح می باشد .

 

سه روز بعد ( 16 دیماه) مراسم نماز میت بر جنازه حاج قاسم سلیمانی به امامت رهبر رژیم بر گذار شد و عکسی از این مراسم در فضای مجازی پخش شد و با تعجب تصویر   اقای مهدی خزعلی را در پشت سر رهبر و در امنیتی ترین قسمت مراسم نماز میتت   دیدم .

 

اقای مهدی خزعلی فرزند حاج ابوالقاسم خزعلی از تدوین کنندگان قانون اساسی و عضو شورای نگهبان ( به مدت بیست سال ) و عضو فقهای مجلس خبرگان رهبری   ( از شروع تا پایان عمر 90 سال) نماینده اقای خمینی در انجمن حجتیه و از هواداران سر سخت اقای احمدی نژاد هستند .

 

دکتر خزعلی که به گفته خود از اقا زادگی پدرش امکاناتی نبرده و سالهاست منتقد حکومت و پشتی بان حق و حقوق مردم در مقابل ظلم حکومت می باشد و به عنوان یک مخالف رژیم در صحنه سیاسی کشور فعال می باشند .

 

با دستگیری و زندان به دفعات مختلف و گفتگو با تلویزیون و رسانه های برون مرزی و با شرکت در نمایش انتخابات مجلس و رد صلاحیت از طرف شورای نگهبان و بار دیگر در نمایش انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 به عنوان یک مخالف جدی رژیم تبدیل شد .

 

در سال 92 و شرکت ایشان در نمایش انتخابات ریاست جمهوری با دو نامه سرگشاده به ایشان متذکر شدم که شرکت شما در نمایش انتخابات رژیم بر خلاف خواسته شما در دفاع از حق و حقوق مردم میباشد و شما نمیتوانید با این شرایط از سد شورای نگهبان بگذرید و چنانچه به دلایلی که خود میدانید این اتفاق افتاد با بودن ولی فقیه موفق به حرکتی در جهت خواست مردم برای ازادی نخواهید شد و به همین خاطر نباید در نمایش انتخابات رژیم شرکت کنید ولی ایشان اعتقاد داشتند که تایید صلاحیت میشوند و بعد میتوانند بعد از ورود به حکومت به خواسته های مردم جامعه عمل بپوشانم همان صحبت هایی که تدارکاتچی رژیم اقای خاتمی و بار دیگر اقای روحانی می گفتند ( که البته هر دو فریبی بیش نبود از جانب رژیم با کمک اصلاح طلبان دولتی ) به هر رو ایشان شرکت کردند و صلاحیت ایشان برای خدمت در حکومت خیانت و جنایت پر فساد روحانیت تایید نشد .

 

بعد از نمایش انتخابات بار دیگر دستگیر و زندانی شدند و چندین بار تا پای جان ( تا جایی که خبر ها از داخل میرسید ) در مقابل رژیم ایستادگی کردند و با اعتصاب غذا تا پای مرگ هم پیش رفتند ولی بعد از مدتی در اخرین بار اعتصاب غذا به دستور اقای خامنه ای بنا به گفته دوستانشان از زندان و مرگ نجات یافتند .

 

مدت دو سالی است که دیگر از بازداشت و زندان خبری نیست و ایشان هم با تشکیل جبهه ازادی مردم را به شرکت در ان و برای ازادی مردم وکشور از دیکتاتوری روحانیت فرا میخوانند و خود نیز در مطبوعات وتلویزیون های برون مرزی   به انتقاد از حکومت می پردازند .

 

در این سالها نیز چند بار ازحاج قاسمم سلیمانی به خاطر جنگ و کشتار در سوریه و پرونده همسر ایشان در شهرداری تهران خاطر فساد مالی صحبت و انتقاد کرده بودند و بر نامه ای هم در سرای قلم به این موضوع اختصاص دادند . و مدتی بود که اطلاعی از ایشان نداشتم . تا ترور حاج قاسم که متاسفانه با حیرت فراوان در 16 دی تصویر ایشان در پشت سر دیکتاتور و عامل تمام مشکلات کشور بخصوص کشتار مردم به جان امده ابان ماه را در فضای مجازی دیدم و چون برای من جای تعجب داشت از خود ایشان پرسیدم و بعد از دو روز پاسخ دادند که شرکت من در این مراسم به خاطر این بوده که حکومت این مراسم را به نفع خود مصادره نکند . چون دلیل قانع کننده ای نبود برای ایشان نوشتم و توضیح خواستم به عنوان یک فعال سیاسی و مدافع حق و حقوق هموطنان و کسی که 40 سال است برای ازادی و استقلال وعدالت و دموکراسی در وطن در بیرون از کشور فعالیت دارم   و نمی خواهم همان بلایی که در سال 57 بر سر ما و کشور و مردم امد که شخصی ( اقای خمینی ) که به ظاهر طرفدار ازادی بود و جز از حق و حقوق مردم سخن نمیگفت را مردم به رهبری رساندند و بیش از 40 سال است برای رهایی از این وضعیت   مردم با اهدای جان خود در حال مبارزه هستند باز تکرار شود و نا شناخته ای برای مردم در زمان ازادی بماند .

ولی باز هم دلایلی اوردند و گفتند در بی بی سی توضیح داده ام و مصاحبه ایشان را با اقای شهرام همایون و کانال یک دیدم که انجا هم هیچ یک از شرکت کنندگان و اقای همایون را نتوانستند قانع کنند .

در پایان برای روشن شدن افکار عمومی من چند سئوال از ایشان دارم و امید وارم که پاسخ مشخص و روشنی بدهند تا جایگاه ایشان را در کنار و یا مقابل این رژیم بدانیم .

1- جناب خزعلی اگر عکس شما در جمع امنیتی پشت سر رهبر پخش نمیشد ایا شما خودتان به مردم میگفتید که در این مراسم شرکت کردید و دلایل ان را توضیح میدادید ؟

2-چرا قبل از اینکه این تصاویر در فضای مجازی پخش شود شما خود صحبتی از شرکت در این مراسم نکردید ؟

 

3-شما نمیتوانید بگویید حاج قاسم سلیمانی را نمی شناختید   بطوری که چند بار در مورد ایشان و اعمال ایشان در سوریه صحبت کردید و به ظاهر مخالف او بودید .

با کارهای او و شغل حساس و اینکه خود را ذوب در ولایت فقیه و سرباز صفر رهبر   می دانست   اشنا بودید و در مراسم نماز او شرکت کردید .

همانطور که ایشان را بخاطر جنگ و کشته شدن جوانان را در حمایت از دیکتاتور سوریه به عنوان مدافعین حرم مورد انتقاد قرار داه بودید و حتما میدانید که در دین اسلام که شما بسیار خود را به ان ملزم به ان میدانید تاکید شده که اگر یک بیگناه را بکشید مانند ان است که همه بشریت را کشته اید ؟

پس چطور حاضر شدید بر کسی که بسیاری از هموطنان خود و مردم سوریه را کشته و یا دستور کشتن داده نماز بگذارید ؟

 

4- شما خود را مدافع ازادی و حق و حقوق از دست رفته مردم میدانید و انها را به شرکت در جبهه ازادی فرا می خوانید چطور میتوان قبول کرد که چنین شخصی در چنین موقعیتی که رژیم در سراشیبی سقود و انحطاط قرار دارد و حاکمیت در هر جنبشی صدای انقلاب مردم را می شنود   و یا اگر انها هم نشنیده باشند شما حتما شنیدید که مردم یکصدا خواستار نابودی کل رژیم ولایت فقیه هستند و شعار مرگ بر خامنه ای تمام کشور را فرا گرفته و دیر یا زود به خواسته خود که همان ازادی از شر این رژیم فاسد ولایت فقیه است خواهند رسید شما در جمع انها حاضر میشوید و به چنین رهبر فاسدی اقتدا می کنید که از نظر مردم و جامعه مردود و خواهان بر کناری و محاکمه او هستند این دوگانگی را چطور میتوان تعببیر کرد ؟

 

جهانگیر شادانلو فعال سیاسی

پاریس 30 دی

Khamenehi Rouhani1398