کیوان شکوری: گزارش شماره ۲۲ تا ۲۵ - تاریخچه انتخابات در ایالات ایندیانا، جورجیا، دلاور و کارولینای شمالی آمریکا

Shakouri-Keivan-1ایالت ایندیانا به مرکزیت ایندیاناپلیس از ایالت های غرب میانه آمریکا می باشد که در ۱۱ دسامبر ۱۸۱۶ بعنوان نوزدهمین ایالت به ایالات متحده آمریکا پیوست. ایندیانا اولین ایالت غربی بود که در جنگ داخلی برای ایالات متحده یا ارتش اتحادیه نیرو بسیج کرد. جمعیت این ایالت ۶.۷۳۲.۲۱۹ تن می باشد که ترکیب جمعیتی آن از ۷۸.۴ درصد سفید پوست، ۹.۹ درصد سیاه پوست، ۷.۳ درصد اسپانیولی زبان یا لاتین تبار، ۲.۶ درصد (Asian) آسیای شرقی، ۰.۴ سرخ پوست و بومیان آلاسکا، ۰.۱ درصد بومیان هاوایی و دیگر جزایر اقیانوس آرام و ۲.۲ درصد دیگر نژادها تشکیل شده است.

ایندیانا دارای کشاورزی خوبی می باشد و در تولید ذرت، گوجه فرنگی، نعناع، کدو تنبل، سویا جزو ایالت های برتر است. همچنین در ساخت مبلمان اداری، کابینت آشپزخانه، لوازم اورتوپدی وخود رشته اورتوپد بسیار پیشرفته می باشد. ایندیانا در زمینه ساخت ماشین های کاروان دار (Recreational Vehicles) یا همان وسیله نقلیه تفریحی از برترین ها در دنیا می باشد.

کورت وانگات نویسنده آمریکایی، فرید مراد برنده جایزه نوبل پزشکی، لری برد (قهرمان بسکتبال)، دیوید لی راث یکی از خوانندگان گروه پر آوازهٔ آمریکایی ون هیلن، سیدنی پولاک بازیگر، تهیه‌کننده، کارگردان و برنده جایزه اسکار، هوارد هاکس کارگردان، تهیه ‌کننده و فیلم‌ نامه نویس بزرگ، مایکل جکسون و دیوید لترمن مجری تلویزیونی از شخصیت های مشهوری هستند که متولد این ایالت هستند.

موزه کودکان ایندیاناپلیس (The Children's Museum of Indianapolis)، اولین کلیسای مسیحی (First Christian Church)، موزه خودروِ کاروان یا آر وی (RV/MH Hall of Fame Museum)، عمارت تاریخی لنی یر (Lanier Mansion State Historic Site, Madison) و ساحل (Indiana Dunes National Lakeshore, Porter) و Studebaker National Museum, South Bend از جاذبه های گردشگری این ایالت می باشند.

ازسال ۱۸۱۶ الی آگوست ۲۰۲۰ میلادی ۵۱ دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت ایندیانا آمریکا برگزار شده است که ۳۲ دوره جمهوری خواهان، ۱۴ دوره دموکرات ها، سه دوره جمهوری خواهان دموکراتیک (Democratic-Republican Party) و دو دوره حزب ویگ (Whig Party) برنده و موفق به کسب آرای الکترال این ایالت شدند.

برای بررسی، این انتخابات را به دو بخش تقسیم می کنیم. بخش اول از سال ۱۸۱۶ الی ۱۸۵۶ که ۱۱ دوره این انتخابات برگزار شد و شش دوره دموکرات ها، سه دوره جمهوری خواهان دموکراتیک و دو دوره حزب ویگ برنده شدند و جمهوری خواهان هیچ سهمی نداشتند، چون حزب جمهوری خواه اساسا وجود نداشت و در سال ۱۸۵۴ تشکیل شد. اما بخش دوم از سال ۱۸۶۰ الی آگوست ۲۰۲۰ می باشد که ۴۰ دوره این انتخابات برگزار شد و ۳۲ دوره جمهوری خواهان و هشت دوره دموکرات ها برنده شدند. به هر طریق بخواهیم به تاریخ این انتخابات نگاه کنیم ایندیانا یک ایالت کاملا جمهوری خواه است. برای نمونه از سال ۱۹۴۰ تا کنون (آگوست ۲۰۲۰) ۲۰ دوره از این انتخابات برگزار شده است که ۱۸ دوره جمهوری خواهان و دو دوره دموکرات ها برنده شدند که مربوط به انتخابات سال های ۱۹۶۴ و ۲۰۰۸ میلادی می باشد. همانطور که مشاهده می کنیم جمهوری خواهان هم در طول تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حوزه انتخابیه ایندیانا دست برتر را دارند و هم در سال های اخیر خوب درخشیدند و برنده دو دوره آخر این انتخابات هستند و می توان این ایالت را در انتخابات ریاست جمهوری یک ایالت کاملا جمهوری خواه نامید.

 

در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ از حزب دموکرات هیلاری کلینتون با ۴۶.۸ درصد موفق به شکست برنی سندرز با ۴۶.۳ درصد شد.

 

از حزب جمهوری خواه نیز دونالد ترامپ با ۳۵.۹ درصد موفق به شکست تد کروز با ۳۱.۶ درصد شد.

 

در انتخابات نهایی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ دونالد ترامپ با ۵۶.۵ درصد موفق به شکست هیلاری کلینتون با ۳۷.۵ درصد شد و ۱۱ رای الکترال این ایالت را بدست آورد.

 

از سال ۱۸۱۶ میلادی تاکنون تعداد ۵۰ سناتور از ایالت ایندیانا راهی مجلس سنا آمریکا شدند که از این تعداد ۲۲ تن دموکرات، ۲۰ تن جمهوری خواه، دو تن حزب ویگ، دو تن آدامز یا ضد جکسونیان

 

(Adams' or Anti-Jacksonians)، یک تن حزب اتحادیه (Unionist Party) و سه تن سناتورهایی که در طول دوران خدمت خود حزب عوض کردند که به این شرح می باشد: یک تن با عضویت در جکسونیان و دموکرات، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و آدامز کلای

 

(Democratic-Republican Party and Adams-Clay Republicans) و یک تن (Democratic-Republican Party and CRR and Anti-Jacksonians)بودند. CRR به طرفداران ویلیام هریس کرافورد (William Harris Crawford) گفته می شود که در انتخابات ریاست جمهوری سال 1824 چهار نامزد اصلی، جان کوینسی آدامز، اندرو جکسون، ویلیام کرافورد و هنری کلای همه از جمهوریخواهان دموکراتیک بودند و به همین علت هیچ کدام اکثریت آراء انتخابات را به دست نیاوردند. طبق اصلاحیه دوازدهم قانون اساسی، مجلس نمایندگان انتخابات مشروط برگزار کرد و از بین کاندیداها جان کوینسی آدامز را انتخاب کرد. بعد از این انتخابات اعضای منتخب هجدهمین کنگره با عضویت حزب جمهوری خواهان دموکراتیک که از کرافورد حمایت کرده بودند با نام CRR مشخص می شدند.

همانطور که مشاهده می کنیم در تعداد سناتور، دموکرات ها از جمهوری خواهان برتر هستند اما تعداد دوره هایی که ۲۰ سناتور جمهوری خواه رای آوردند بیشتر از ۲۲ سناتور دموکرات است. چون بعضی از این سناتور ها بیشتر از یک دوره رای آوردند. ولی بطور کل هر دو حزب نزدیک هم هستند و جمهوری خواهان با اختلاف کمی در تعداد دوره های رای آورده برتر از دموکرات ها هستند و در حال حاضر نیز هر دو سناتور این ایالت از حزب جمهوری خواه می باشند.

Richard G. Lugar (۱۹۷۷-۲۰۱۳) از حزب جمهوری خواه با ۳۶ سال حضور در سنا و Daniel W. Voorhees (۱۸۷۷-۱۸۹۷) از حزب دموکرات با ۲۰ سال حضور در سنا با سابقه ترین سناتورهای ایالت ایندیانا در مجلس سنا آمریکا می باشند.

Mike Braun و Todd Young هر دو از حزب جمهوری خواه دو سناتور حال حاضر ایالت ایندیانا در مجلس سنا آمریکا می باشند.

بنجامین هریسون بیست و سومین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا قبل از رسیدن به این مقام از سال ۱۸۸۱ الی ۱۸۸۷ میلادی از حزب جمهوری خواه سناتور ایالت ایندیانا بود.

اما در مبحث مجلس نمایندگان آمریکا، از سال ۱۸۱۶ تاکنون که آگوست ۲۰۲۰ می باشد تعداد ۳۲۴ نماینده از ایالت ایندیانا برای مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شده اند که ۱۴۴ تن دموکرات، ۱۳۸ تن جمهوری خواه، ۱۴ تن حزب ویگ، چهار تن حزب مخالف (Opposition Party) (حزب مخالف حزبی بود که از سیاستمداران ایالت های شمالی ضد برده داری که سابقاً اعضای احزاب دموکرات و ویگ بودند و بعلت گستردگی برده داری در سرزمین های جدید تشکیل شد)، سه تن جکسونیان، دو تن جمهوری خواهان دموکراتیک (Democratic-Republican Party)، یک تن آدامز (Adams)، یک تن مستقل (Independent)، یک تن (Greenback Party)، یک تن حزب ضد انحصار (Anti-Monopoly Party) و باقی مانده نماینده ها که ۱۵ تن می باشند، کسانی بودند که در دوران نمایندگی خود به عضویت احزاب مختلف درآمدند و در واقع حزب خود را عوض کردند که به قرار زیر می باشد: سه تن جکسونیان و دموکرات، یک تن ویگ و جمهوری خواه، یک تن خاک رایگان (Free Soil Party) و جمهوری خواه، یک تن جکسونیان و ضد جکسونی ها (Jacksonian and Anti-Jacksonians)، یک تن ویگ و ضد جکسونی ها، یک تن حزب مخالف (Opposition Party) و جمهوری خواه، یک تن حزب مخالف و حزب ویگ (Whig Party)، یک تن حزب مخالف و دموکرات، یک تن حزب اتحادیه (Unionist Party) و جمهوری خواه، یک تن با عضویت در سه حزب مخالف، ویگ، جمهوری خواه و یک تن جکسونیان، آدامز، ضد جکسونی ها (Jacksonian and Adams's Men and Anti-Jacksonians) و یک تن جکسونی ها، آدامز، ضد جکسونی ها، دموکرات و یک تن Anti-Lecompton Democrat و دموکرات (Anti-Lecompton Democratic Party به هشت نماینده منتخب از حزب دموکرات در کنگره سی و ششم گفته می شد مخالف قانون "لکومپتون" بودند، یکی از قانون های پیشنهادی برای اداره کانزاس پس از پیوستن به ایالات متحده که برده داری را تقویت می کرد).

برای تحلیل این انتخابات را به سه بخش تقسیم می کنیم. بخش اول از سال ۱۸۱۶ الی ۱۸۹۹ میلادی می باشد که ۸۰ دموکرات و ۶۱ جمهوری خواه رای آوردند و می توان این بخش را بخش دموکرات ها نامید. در بخش دوم یا قرن بیستم (۱۹۰۰ الی ۲۰۰۰) جمهوری خواهان با ۶۲ نماینده در برابر ۶۱ نماینده دموکرات دست بالا را دارند. در بخش سوم (۲۰۰۱ الی آگوست ۲۰۲۰) جمهوری خواهان با ۱۵ نماینده در برابر دموکرات ها با ۳ نماینده دست برتر را دارند. در جمع کل دموکرات ها با ۱۴۴ نماینده در برابر ۱۳۸ نماینده جمهوری خواه از نظر تعداد نماینده برتر هستند اما تعداد دوره هایی که این نمایندگان جمهوری خواه رای آوردن و در مجلس بودند کمی بیشتر از دوره هایی است که دموکرات ها رای آوردند و از طرفی از ۹ نماینده حال حاضر این ایالت در مجلس نمایندگان آمریکا هفت تن جمهوری خواه و دو تن دموکرات می باشند. در طول تاریخ این انتخابات دو حزب تقریبا نزدیک به یکدیگر و جمهوری خواهان کمی جلوتر هستند و در حال حاضر نیز با وجود هفت نماینده جمهوری خواه نشان از جمهوری خواه بودن ایالت ایندیانا در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا می باشد.

گریگ پنس (Greg Pence) برادر مایک پنس معاون وزیر أمور خارجه آمریکا می باشد که هم اکنون از نمایندگان این ایالت در مجلس نمایندگان آمریکا می باشد.

از سال ۱۸۱۶ که ایندیانا به ایالات متحده آمریکا پیوست تا به امروز ۵۱ فرماندار داشته است که ۲۳ تن جمهوری خواه، ۲۱ تن دموکرات، چهار تن جمهوری خواهان دموکراتیک (Democratic-Republican Party) و سه تن از حزب ویگ (Whig Party) بودند. همانطور که آمار نشان می دهد در طول تاریخ این انتخابات جمهوری خواهان با اختلاف کمی از دموکرات ها برتر هستند و از سال ۲۰۰۵ تاکنون نیز هر سه فرماندار این ایالت از حزب جمهوری خواه بودند.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا قبل از انتخاب برای این مقام، پنجاهمین فرماندار ایالت ایندیانا (۲۰۱۳-۲۰۱۷) بود.

Eric Holcomb فرماندار حال حاضر این ایالت از حزب جمهوری خواه می باشد.

نتیجه: با توجه به اینکه در طول تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حوزه انتخابیه ایندیانا جمهوری خواهان با ۳۲ برد در مقابل دموکرات ها با ۱۴ برد و موفقیت در دو دوره اخیر این انتخابات، در انتخابات سنا نیز درست است که دموکرات ها با ۲۲ سناتور در مقابل ۲۰ سناتور جمهوری خواه ولی جمهوری خواهان با اختلاف کمی در تعداد دوره های رای آورده برتر از دموکرات ها هستند و در حال حاضر نیز هر دو سناتور این ایالت از حزب جمهوری خواه می باشند، و در انتخابات مجلس نمایندگان نیز جمهوری خواهان کمی جلوتر از دموکرات ها هستند و در حال حاضر نیز با وجود هفت نماینده جمهوری خواه نشان از جمهوری خواه بودن ایالت ایندیانا در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا دارد و در نهایت از ۵۱ فرماندار تاریخ این ایالت جمهوری خواهان با ۲۳ فرماندار در مقابل دموکرات ها با ۲۱ فرماندار برتر هستند و هر سه فرماندار اخیر این ایالت نیز جمهوری خواه بوده می توان نتیجه گرفت که ایالت ایندیانا در طول تاریخ بطور کل جمهوری خواه بوده و هم اکنون نیز جمهوری خواه است.

 

 ایالت جورجیا به مرکزیت آتلانتا در جنوب شرقی آمریکا قرار دارد. جورجیا یکی از ۱۳ ایالت اولیه ای بود که در جریان انقلاب آمریکا علیه بریتانیا، در سال ۱۷۷۶ میلادی اعلام استقلال و کشور اولیه آمریکا را بنا نهادند و در تاریخ ۲ ژانویه ۱۷۸۸ بعنوان چهارمین ایالت به ایالات متحده آمریکا پیوست. نام این ایالت از جرج دوم پادشاه بریتانیا برگرفته و به افتخار او نامگذاری شده است. این ایالت در جریان جنگ داخلی آمریکا جزو ایالات مؤتلفهٔ آمریکا یا کنفدراسیون ( Confederate States of America) و بدنبال جدا شدن از آمریکا بود.

جمعیت این ایالت ۱۰.۶۱۷.۴۲۳ تن می باشد که ترکیب جمعیتی آن از ۵۲ درصد سفید پوست، ۳۲.۶ درصد سیاه پوست، ۹.۹ درصد اسپانیولی زبان یا لاتین تبارها، ۴.۴ درصد ( Asian) آسیای شرقی، ۰.۵ سرخ پوست و بومیان آلاسکا، ۰.۱ درصد بومیان هاوایی و دیگر جزایر اقیانوس آرام و ۲.۲ درصد دیگر نژادها تشکیل شده است.

جورجیا دارای صنعت خودروسازی فعال و کشاورزی قوی است. در تولید بادام زمینی و مرغ مقام اول را دارد و در تولید پنبه، هندوانه، هلو، تخم مرغ، خیار، ذرت شیرین، گوجه فرنگی، طالبی و کلم در رده بالا قرار دارد. همچنین در صنعت فیلم سازی و سرگرمی جزو چهار ایالت برتر است و با داشتن مکان های تفریحی مانند: جزیره جکیل، آکواریوم جورجیا، پارک یادبود مارتین لوتر کینگ جونیور و دنیای کوکاکولا سالانه میلیاردها دلار از راه توریسم درآمد دارد. در کنار این ها ایالت جورجیا میزبان یکی از بزرگترین پایگاه های ارتش آمریکا Fort Benning در این ایالت می باشد.

دفتر مرکزی شرکت های بزرگی مثل هوم دیپوت (Home Depot)، یو پی اس، کوکاکولا، هواپیمایی دلتا و آربیز (Arby’s) در این ایالت قرار دارد.

جیمی کارتر سی و نهمین رئیس جمهور آمریکا، مارتین لوترکینگ رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار، لولا کارسون اسمیت مک ‌کالر نویسنده و نمایش ‌نامه ‌نویس آمریکایی و جولیا رابرت بازیگر آمریکایی از شخصیت های مشهور متولد این ایالت هستند. حسین خسرو علی وزیری معروف به شیخ آهنین کشتی کج کار ایرانی و زهرا کارینشاک (شیخ الاسلام) وکیل و سیاستمدار که در سال ۲۰۱۹ به عنوان سناتور دموکرات از ناحیه ۴۸ به مجلس ایالتی جورجیا راه یافت از ایرانی- آمریکائیان مشهور این ایالت هستند.

از سال ۱۷۸۹ تاکنون ۵۸ دوره انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا برگزار شده که ایالت جورجیا بغیر از انتخابات سال ۱۸۶۴ که بعلت جنگ های داخلی از ایالات متحده آمریکا جدا شده بود در مابقی ۵۷ دوره انتخابات برگزار شده شرکت کرده است که از این تعداد ۳۳ دوره دموکرات ها، ۱۰ دوره جمهوری خواهان، هشت دوره جمهوری خواهان دموکراتیک (Democratic-Republican)، سه دوره حزب ویگ (Whig Party)، دو دوره فدرالیست ها و یک دوره حزب مستقل آمریکایی (American Independent Party) برنده شده اند.

برای بررسی، این انتخابات را به سه بخش تقسیم می کنیم. دوره اول از سال ۱۷۸۹ الی ۱۸۶۰ یعنی آخرین دوره انتخابات ریاست جمهوری که قبل از جنگ داخلی برگزار شد. در این بخش ۱۹ دوره انتخابات برگزار شد که جمهوری خواهان دموکراتیک با هشت دوره برتر از دموکرات ها با شش دوره هستند و جمهوری خواهان نیز هیچ دوره ای در این بخش رای نیاوردند. در بخش دوم از سال ۱۸۶۸ الی ۱۹۶۰ میلادی ۲۴ دوره از این انتخابات برگزار شد و دموکرات ها برنده همه این ۲۴ دوره بودند و جمهوری خواهان هیچ سهمی نداشتند. در بخش سوم از سال ۱۹۶۴ الی آگوست ۲۰۲۰ تعداد ۱۴ دوره این انتخابات برگزار شد که جمهوری خواهان ۱۰ دوره، دموکرات ها سه دوره و حزب مستقل آمریکایی یک دوره برنده شدند. نکته قابل توجه این است که تا قبل از سال ۱۹۶۴ جمهوری خواهان هیچ دوره ای برنده این انتخابات نشده بودند و در این سال اولین دوره برد خود را تجربه کردند. از سال ۱۹۹۶ تاکنون جمهوری خواهان برنده هر شش دوره این انتخابات شده اند.

در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ از حزب دموکرات هیلاری کلینتون با ۷۱.۳ درصد آرا موفق به شکست برنی سندرز با ۲۸.۲ درصد آرا شد.

در حزب جمهوری خواه نیز دونالد ترامپ با ۳۸.۸ درصد آرا موفق به شکست مارکو روبیو و تد کروز با ۲۴.۴ و ۲۳.۶ درصد آرا شد.

در انتخابات نهایی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ دونالد ترامپ با ۵۰.۴ درصد آرا موفق به شکست هیلاری کلینتون با ۴۵.۳ درصد آرا و گرفتن ۱۶ رای الکترال این ایالت شد.

از سال ۱۷۸۹ تاکنون (آگوست ۲۰۲۰) تعداد ۶۷ سناتور از ایالت جورجیا راهی واشنگتن شده اند که از این تعداد، ۳۲ تن فقط عضو حزب دموکرات، ۱۲ تن جمهوری خواهان دموکراتیک (Democratic-Republican Party)، هفت تن جمهوری خواهان، چهار تن جکسونیان، دو تن حزب ویگ (Whig Party)، دو تن حزب ضد دولت (Anti-Administration party)، یک تن فدرالیست و هفت تن سناتورهایی که در طول دوران خدمت، حزب خود را عوض کردند که به شرح زیر می باشد: دو تن با عضویت در دو حزب دموکرات و جکسونیان، دو تن جمهوری خواهان دموکراتیک و کرافورد (Democratic-Republican Party and CRR یک تن دموکرات و ویگ، یک تن کرافورد و جکسونیان (CRR and jacksonian) و نهایتا یک تن عضو احزاب ضد دولت و فدرالیست (Anti-Administration party and Federalist).

در طول تاریخ این انتخابات دموکرات ها کاملا برتر هستند و جمهوری خواهان تا قبل از ۱۹۸۱ فقط یک سناتور از جورجیا به مجلس سنا فرستاده بودند و از سال ۱۹۸۱ کمی اوضاع تغییر کرد و گرایش مردم جورجیا به جمهوری خواهان بیشتر شد و از سال ۲۰۰۵ تا کنون هر دو کرسی این ایالت در مجلس سنا در دست جمهوری خواهان می باشد.

Richard B. Russell Jr. (۱۹۳۳-۱۹۷۱) با ۳۸ سال حضور در سنا و Walter F. George (۱۹۲۲-۱۹۵۷) با ۳۵ سال حضور در سنا که هر دو نیز دموکرات بودند، با سابقه ترین سناتورهای ایالت جورجیا در مجلس سنای آمریکا می باشند.

David Perdue و Kelly A. Loeffler هر دو از حزب جمهوری خواه، دو سناتور حال حاضر این ایالت در مجلس سنا آمریکا می باشند.

از سال ۱۷۸۹ تا کنون مجموعا ۲۸۶ نماینده از ایالت جورجیا برای مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شده اند که از این تعداد ۱۵۷ تن فقط از حزب دموکرات، ۳۸ تن فقط جمهوری خواه، ۲۱ تن جمهوری خواهان دموکراتیک، ۱۴ تن حزب ویگ (Whig Party)، ۱۰ تن جکسونیان، پنج تن ضد دولت (Anti-Administration party)، سه تن حزب آمریکایی (American Party or Know Nothing)، دو تن اتحادیه گرا (Unionist Party)، یک تن فدرالیست و سه تن دموکرات مستقل (Independent Democrat) و مابقی این ۲۸۶ نماینده کسانی هستند که در دوران نمایندگی خود تغییر حزب دادند که به قرار زیر می باشد: هشت تن دموکرات و جکسونیان(یعنی عضو یکی از این احزاب بودند و تغییر حزب دادند عضو دیگری شدند.)، سه تن جمهوری خواهان دموکراتیک و جکسونیان، سه تن جمهوری خواهان دموکراتیک و کرافورد و جکسونیان، دو تن دموکرات و ویگ، دو تن دموکرات و اتحادیه گرا، دو تن ویگ و جکسونیان، دو تن حزب دموکرات و حزب حقوق ایالات متحده (Democrat and States' Rights Party)، یک تن حزب دموکرات و جمهوری خواه، یک تن دموکرات و عوامگرا (Democrat and Populist Party)، یک تن حزب دموکرات و حزب مخالف  (Democrat or Opposition Party) ، یک تن جکسونیان و کرافورد (Jacksonian or CRR)، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و کرافورد، یک تن فدرالیست و جمهوری خواهان دموکراتیک، یک تن ضد دولت و جمهوری خواهان دموکراتیک (Anti-Administration party and Democratic-Republican)، یک تن با عضویت در احزاب ویگ و اتحادیه گرا و دموکرات و نهایتا یک تن با عضویت در احزاب دموکرات و ویگ و دموکرات ون بورن (Van Buren Democrat).

همانطور که آمار نشان می دهد حزب دموکرات با ۱۵۷ نماینده در طول تاریخ با فاصله زیاد برتر از جمهوری خواهان هستند بطوریکه در یک بازه زمانی ۹۰ ساله از سال ۱۸۷۵ الی ۱۹۶۵ میلادی هیچ نماینده جمهوری خواهی رای نیاورد و دموکرات ها کاملا برتر بودند. اما در ۲۰ سال اخیر کم کم شرایط تغییر کرد بطوری که در حال حاضر از ۱۴ نماینده این ایالت در مجلس نمایندگان آمریکا ۹ تن جمهوری خواه و پنج تن دموکرات هستند. همانطور که مشاهده می کنیم دموکرات ها در طول تاریخ بهتر عمل کردند، اما در حال حاضر جمهوری خواه ها دست برتر را دارند و این نشان از گرایش مردم این ایالت در این انتخابات به جمهوری خواهان است.

از سال ۱۷۸۸ تا کنون ایالت جورجیا ۶۴ فرماندار داشته است که ۳۷ تن دموکرات، ۱۲ تن جمهوری خواهان دموکراتیک، پنج تن جمهوری خواه، چهار تن اتحادیه دموکرات، یک تن آقای Thomas Howard Ruger فرماندار نظامی شد و پنج تن فرماندارانی که در طول دوران خدمت خود حزب عوض کردند که به قرار زیر می باشد: دو تن جکسونیان و جمهوری خواه، دو تن دموکرات و حزب ویگ و نهایتا یک تن George Handley طبق سندهای معتبر حزب وی مشخص نیست. همانطور که مشاهده می کنیم دموکرات ها در طول تاریخ با اختلاف بسیار زیاد دست برتر را دارند و در یک برهه تقریبا ۱۳۰ ساله ( ۱۸۷۲-۲۰۰۳) هیچ فرماندار جمهوری خواهی ثبت نشده است. با تمام این تفاسیر در سال های اخیر گرایش مردم به جمهوری خواه ها بیشتر شده بطوری که از سال ۲۰۰۳ هر سه فرماندار این ایالت جمهوری خواه می باشند.

Brian Kemp از حزب جمهوری خواه فرماندار حال حاضر این ایالت است.

نکته جالب در این بخش مربوط به خانواده Sonny می باشد. Sonny Perdue فرماندار سابق جورجیا و وزیر کشاورزی حال حاضر آمریکا و David Perdue سناتور حال حاضر این ایالت از این خانواده می باشند. کمپانی عظیم Purdue Farms که تولیدات گوشت قرمز و مرغ دارد متعلق به این خانواده است و از خانواده های پولدار و پر نفوذ این ایالت می باشند.

 

نتیجه: با توجه به اینکه دموکرات ها در طول تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حوزه انتخابیه جورجیا با ۳۳ دوره در مقابل جمهوری خواهان با ۱۰ دوره برتر هستند اما جمهوری خواهان برنده هر شش دوره اخیر این انتخابات هستند و در طول تاریخ انتخابات مجلس سنا دموکرات ها با ۳۲ سناتور در مقابل جمهوری خواهان با هفت سناتور برتر هستند اما از سال ۲۰۰۵ وضعیت تغییر و هر دو صندلی این ایالت در مجلس سنا در دست جمهوری خواهان می باشد و در طول تاریخ انتخابات مجلس نمایندگان دموکرات ها با ۱۵۷ نماینده در مقابل جمهوری خواهان با ۳۸ تن دست برتر را دارند اما در سال های اخیر گرایش به جمهوری خواهان بیشتر شده است بطوریکه از ۱۴ نماینده حال حاضر این ایالت ۹ تن جمهوری خواه می باشند و در نهایت دموکرات ها با ۳۷ فرماندار در مقابل جمهوری خواهان با پنج فرماندار دست برتر را در انتخابات فرمانداری دارند اما از سال ۲۰۰۳ تاکنون هر سه فرماندار این ایالت جمهوری خواه می باشند، بطور کل می توان گفت که ایالت جورجیا در طول تاریخ یک ایالت کاملا دموکرات بوده اما الان یک ایالت کاملا جمهوری خواه است.

 

ایالت دِلاوِر

ایالت دِلاوِر در شمال شرقی آمریکا به مرکزیت دوور (Dover) یکی از ۱۳ ایالت اولیه بود که بر علیه استعمار انگلیس انقلاب کردند و در سال ۱۷۷۶ میلادی اعلام استقلال کردند. سرانجام این ایالت در هفت دسامبر ۱۷۸۷ بعنوان اولین ایالت بنوعی بنیانگذار ایالات متحده آمریکا شد. در واقع این ایالت اولین ایالتی بود که در انقلاب آمریکا بر علیه انگلیسی ها قیام کرد و به آن ایالت اول گفته می شود. ویلمینگتون مهمترین شهر این ایالت می باشد که در جنگ داخلی آمریکا با تولید باروت نقش مهمی داشت. خانواده دوپانت از خاندان های ثروتمند آمریکا می باشند که با سرمایه گذاری در صنعت باروت و بمب در این ایالت ثروت خود را افزایش و از سرمایه گزاران اصلی این صنعت هستند. بر اساس آخرین سر شماری جمعیت این ایالت ۹۷۳.۷۶۴ تن می باشد که ترکیب جمعیتی آن از ۶۱.۷ سفیدپوست، ۲۳.۲ درصد سیاه پوست، ۹.۶ درصد اسپانیولی زبان ها یا لاتین تبارها، ۴.۱ درصد (Asian) آسیای شرقی، ۰.۷ درصد سرخ پوست و بومیان آلاسکا، ۰.۱ درصد بومیان هاوایی و دیگر جزایر اقیانوس آرام و ۲.۷ درصد دیگر نژادها تشکیل شده است.

دِلاوِر در تولید دارو، مواد شیمیایی صنعتی و پلاستیکی بسیار فعال است و به عنوان پایتخت شیمیایی جهان یاد می شود. شرکت DuPont یکی از برترین شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی در جهان می باشد که در این ایالت قرار دارد. با وجود کوچک بودن دلاور اما کشاورزی خوبی دارد و در تولید ذرت، سویا و گوشت مرغ جزو برترین ایالت ها است. بعلت معافیت های مالیاتی ارائه شده شرکت های زیادی در این ایالت ثبت شده اند، بطوریکه بیش ازنیمی از شرکت های موجود در بورس اوراق بهادار نیویورک در این ایالت ثبت شده اند.

پارک تاریخی ملی اولین ایالت (First State National Historical Park) که خود از قسمت های مختلفی تشکیل شده و سواحل زیبای دِلاوِر با جذب توریست سالیانه میلیون ها دلار راهی این ایالت می کنند.

آبری پلازا، تری پولو، رایان فیلیپ بازیگران هالیوود، Paul Goldschmidt و Delino DeShields Jr. بیسبالیست های آمریکایی و Stephen Marley موزیسین، از چهره های مشهوری هستند متولد این ایالت می باشند. جو بایدن معاون باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا نیز سناتور سابق این ایالت بود.

از سال ۱۷۸۹ الی آگوست ۲۰۲۰ میلادی دِلاوِر در همه ۵۸ دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرده است که از این تعداد دموکرات ها ۲۴ دوره، جمهوری خواهان ۱۸ دوره، فدرالیست ها هشت دوره، حزب ویگ (Whig) چهار دوره، جمهوری خواهان دموکراتیک (Democratic-Republican Party) و جمهوری خواهان ملی (National Republican Party) دو دوره برنده این انتخابات شدند.

برای بررسی این انتخابات را به سه بخش تقسیم می کنیم. بخش اول از سال ۱۷۸۹ الی ۱۸۴۸ که ۱۶ دوره این انتخابات برگزار شد و حزب دموکرات و جمهوری خواه هیچ سهمی نداشتند و فدرالیست ها با هشت دوره دست برتر در این بخش را دارند. در بخش دوم از سال ۱۸۵۲ الی ۱۹۳۲ که ۲۱ دوره از این انتخابات برگزار شد و از ۱۱ دوره اول آن ۱۰ دوره دموکرات ها و یک دوره جمهوری خواهان برنده و از ۱۰ دوره دوم همین بخش، ۹ دوره جمهوری خواهان و یک دوره دموکرات ها برنده شدند. در بخش سوم از سال سال ۱۹۳۶ الی آگوست ۲۰۲۰ تعداد ۲۱ دوره از این انتخابات برگزار شد که ۱۳ دوره دموکرات ها و هشت دوره جمهوری خواه ها برنده شدند. تا سال ۱۹۸۸ دو حزب با هم در رقابت بودند و هر چند دوره برنده عوض می شد اما از سال ۱۹۹۲ تاکنون دموکرات ها برنده هر هفت دوره این انتخابات هستند. همانطور که مشاهده می کنیم دموکرات ها در طول تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در این ایالت بهتر عمل کرده اند و با وجود برنده شدن در هفت دوره اخیر این انتخابات نشان از دموکرات بودن این ایالت در این انتخابات است.

در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ از حزب دموکرات هیلاری کلینتون با ۵۹.۸ درصد آرا موفق به شکست برنی سندرز با ۳۹.۲ درصد آرا شد.

از حزب جمهوری خواه نیز دونالد ترامپ با ۶۰.۸ درصد آرا موفق به شکست جان کی سیچ و تد کروز به ترتیب با ۲۰.۴ درصد و ۱۵.۹ درصد آرا شد.

در انتخابات نهایی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در حوزه انتخابیه دِلاوِر، هیلاری کلینتون با ۵۳.۱ درصد موفق به شکست دونالد ترامپ با ۴۱.۷ درصد آرا شد و سه رای الکترال این ایالت را بنام دموکرات ها کرد.

از سال ۱۷۸۹ الی آگوست ۲۰۲۰ تعداد ۵۸ سناتور از ایالت دِلاوِر انتخاب شده اند که از این تعداد ۱۹ تن دموکرات، ۱۵ تن جمهوری خواه، هفت تن فدرالیست، سه تن ویگ (Whig Party)، دو تن حزب مخالف (Opposition Party)، دو تن ضد جکسونی ها (Anti-Jacksonians)، یک تن آدامز (Adams)، یک تن جکسونیان، یک تن طرفدار دولت (Pro-Administration Party) و شش تن نمایندگانی که در دوران کاری خود حزب خود را عوض کردند که دو تن با عضویت در احزاب ضد جکسونی ها و ویگ، (Anti-Jacksonians and Whig)، یک تن طرفدار دولت و ضد دولت

(Pro-Administration Party and Anti-Administration party)، یک تن حزب مخالف و ویگ (Opposition Party and Whig)، یک تن فدرالیست و طرفدار دولت و یک تن فدرالیست و آدامز کلای و آدامز (Federalist Party and Adams-Clay and Adams) بودند.

وقتی که این انتخابات را بررسی می کنیم می بینیم که اولین سناتور دموکرات سال ۱۸۵۱ و اولین سناتور جمهوری خواه نیز ۱۸۸۹ رای آوردند. دموکرات ها با ۱۹ دوره دست برتر را در این انتخابات دارند و یکی از صندلی های این ایالت در مجلس سنا از سال ۱۹۷۳ و دیگری از سال ۲۰۰۱ در دست دموکرات ها می باشد که نشان از دموکرات بودن مردم دِلاوِر در این انتخابات دارد.

جو بایدن (۱۹۷۳-۲۰۰۹) که سابقه معاونت ریاست جمهوری در دولت باراک اوباما را هم در پرونده خود دارد با ۳۶ سال حضور در سنا و William V. Roth Jr. (۱۹۷۱-۲۰۰۱) با ۳۰ سال حضور در مجلس سنا با سابقه ترین سناتورهای تاریخ این ایالت هستند.

Thomas R. Carper و Christopher A. Coons دو سناتور حال حاضر این ایالت در مجلس سنا آمریکا می باشند.

از سال ۱۷۸۹ الی آگوست ۲۰۲۰ تعداد ۶۶ نماینده از ایالت دِلاوِر راهی مجلس نمایندگان آمریکا شده اند که از این تعداد ۲۵ تن دموکرات، ۲۰ تن جمهوری خواه، ۹ تن فدرالیست، سه تن جمهوری خواهان دموکراتیک، دو تن حزب ویگ، یک تن ضد جکسونی ها، یک تن حزب آمریکایی ها یا بومیان آمریکا (American Party or Native American Party or Know Nothing)، یک تن حزب اتحادیه (Unionist Party)، یک تن حزب اتحادیه بدون قید و شرط (Unconditional Union Party) که همان حزب اتحادیه می باشد که از سال ۱۸۶۱ به این نام تغییر کرد، یک تن طرفدار دولت (Pro-Administration Party)، یک تن با عضویت در احزاب ضد جکسونی ها و ویگ و یک تن با عضویت در جمهوری خواهان دموکراتیک و مخالف دولت (Democratic-Republican Party and Anti-Administration party) بودند.

دِلاوِر ایالت کوچکی می باشد و فقط یک کرسی در مجلس نمایندگان آمریکا دارد و همیشه بین دو حزب در گردش بوده است. دموکرات ها علاوه بر اینکه در طول تاریخ این انتخابات برتر هستند، از سال ۲۰۱۱ نیز همین تک کرسی در اختیار دموکرات ها می باشد.

از سال ۱۷۸۷ تا به امروز ۶۴ تن به مقام فرمانداری ایالت دِلاوِر رسیدند که ۲۱ تن دموکرات، ۱۶ تن جمهوری خواه، ۱۳ تن حزب فدرالیست، شش تن حزب ویگ، چهار تن جمهوری خواهان دموکراتیک، یک تن حزب اتحادیه یا همان اتحادیه بدون قید و شرط که بالاتر توضیح داده شد، یک تن حزب جمهوری خواهان ملی (National Republican Party)، یک تن حزب آمریکایی ها یا بومیان آمریکا

(American Party or Native American Party or Know Nothing) و یک تن Thomas Collins بعنوان اولین فرماندار ایالت دِلاوِر که حزب وی در تاریخ ثبت نشده است یا حداقل منابع مورد استفاده و در دسترس نویسنده گزارش اینگونه نشان می دهد. از این تعداد فرماندار بعضی یک دوره و بعضی دو دوره در این مقام بودند. در سال ۱۸۳۶ میلادی اولین فرماندار از حزب دموکرات انتخاب شد اما جمهوری خواهان تا سال ۱۸۹۵ هیچ فرمانداری نداشتند و در این سال اولین جمهوری خواه در ایالت دِلاوِر به مقام فرمانداری رسید. همانطور که آمار نشان می دهد دموکرات ها در طول تاریخ فرمانداری برتر هستند و از سال ۱۹۹۳ تاکنون نیز فرمانداری این ایالت در دست دموکرات ها می باشد.

نکته ای که در تاریخ این انتخابات وجود دارد این است که Henry Molleston برای این مقام انتخاب شد ولی قبل از اینکه شروع بکار کند درگذشت.

 

نتیجه: با توجه به اینکه در طول تاریخ انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده در این ایالت دموکرات ها با ۲۴ دوره برتر و همه هفت دوره اخیر نیز برنده شدند و در تاریخ انتخابات مجلس سنا با ۱۹ سناتور برتر و هر دو سناتور حال حاضر این ایالت از دموکرات ها می باشند و در طول تاریخ انتخابات مجلس نمایندگان با ۲۵ نماینده دموکرات ها برتر و تک نماینده حال حاضر این ایالت نیز دموکرات می باشد و مجددا در طول تاریخ انتخابات فرمانداری، دموکرات ها با ۲۱ فرماندار برتر و هر چهار فرماندار اخیر این ایالت دموکرات بودند می توان گفت در طول تاریخ دموکرات ها دست برتر را داشتند و هم اکنون نیز یک ایالت کاملا دموکرات می باشد.

 

ایالت کارولینای شمالی

ایالت کارولینای شمالی با کوه های سر به فلک کشیده جنگلی و طبیعت بسیار زیبا در جنوب شرقی آمریکا به مرکزیت رالی یکی از ۱۳ ایالت اولیه ای بود که بر علیه استعمار انگلستان قیام کردند که موجب انقلاب آمریکا و استقلال آن شد. این ایالت در تاریخ ۲۱ نوامبر ۱۷۸۹ بعنوان دوازدهمین ایالت به ایالات متحده آمریکا پیوست. این ایالت در جنگ های داخلی جزو ایالت های جنوبی یا همان ایالات مؤتلفه آمریکا بود که بدنبال جدایی از کشور آمریکا بودند. شارلوت و اشویل از شهرهای مهم ایالت می باشند. بر اساس آخرین سرشماری جمعیت این ایالت ۱۰.۴۸۸.۰۸۴ تن می باشد که ترکیب جمعیتی آن از ۶۲.۶ درصد سفید پوست، ۲۲.۲ درصد سیاه پوست، ۹.۸ درصد اسپانیولی زبان یا لاتین تبارها، ۳.۲ درصد (Asian) آسیای شرقی، ۱.۶ درصد سرخ پوست و بومیان آلاسکا، ۰.۱ درصد بومیان هاوایی و دیگر جزایر اقیانوس آرام و ۲.۳ دیگر نژادها تشکیل شده است.

این ایالت محصولات متنوع کشاورزی تولید می کند. سیب زمینی شیرین، هندوانه، توت فرنگی، هلو، بادام زمینی، گوجه، ذرت، سویا، پنبه، انگور، ماهی، بوقلمون، تخم مرغ و درخت کریسمس از نمونه محصولات تولیدی این ایالت می باشد. بخاطر وجود جنگل ها و سواحل زیبا و بطور کل طبیعت خیره کننده، مکان بسیار مناسبی برای توریست ها و گذراندن تعطیلاتشان می باشد. پارک ملی Smoky (Smoky Mountains National Park) بدلیل مه صبحگاهی همیشگی با داشتن حیات وحش فوق العاده و طبیعتی زیبا که در حدود ۸۰۰ مایل از کوه های باستانی و مشهور آپاچی در مرز کارولینای شمالی و تنسی را در خود جای داده، از مشهورترین پارک های جهان می باشد و تقریبا بیشترین بازدید کننده را در میان پارک های ملی آمریکا دارد.

دفاتر مرکزی شرکت های بزرگی مثل لووز، توتال، بانک آمریکا (BANK OF AMERICA)، (Compass Group USA)، (State of North Carolina) و غیره در این ایالت می باشند.

ایالت کارولینا از سال ۱۷۸۹ تا کنون در ۵۶ دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرده و یک دوره مربوط به سال ۱۸۶۴ یعنی دوران جنگ داخلی می باشد که در انتخابات شرکت نکرد. از این تعداد، ۳۰ دوره دموکرات ها، ۱۳ دوره جمهوری خواهان، پنج دوره جمهوری خواهان دموکراتیک (Democratic-Republican Party)، سه دوره ویگ (Whig Party)، یک دوره حزب فدرالیست (Federalist Party)، سه دوره آرا بین جمهوری خواهان دموکراتیک و فدرالیست و یک دوره بین جمهوری خواهان و حزب مستقل آمریکا (American Independent Party) تقسیم شد.

برای اینکه بتوانیم بخوبی این انتخابات را مورد بررسی قرار دهیم، به سه بخش تقسیم می کنیم. بخش اول از سال ۱۷۹۲ الی ۱۸۶۰ میلادی می باشد که در این مدت ۱۸ دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد که از این تعداد، شش دوره دموکرات ها، سه دوره ویگ (Whig Party)، پنج دوره جمهوری خواهان دموکراتیک (Democratic-Republican Party)، یک دوره فدرالیست، سه دوره آرا بین جمهوری خواهان دموکراتیک و فدرالیست ها و یک دوره هم آرا بین جمهوری خواهان و حزب مستقل آمریکا(American Independent Party) تقسیم شد. در بخش دوم از سال ۱۸۶۸ الی آگوست ۱۹۶۴ می باشد که ۲۵ دوره انتخابات برگزار شد که ۲۲ دوره دموکرات ها و سه دوره جمهوری خواهان برنده شدند. در بخش سوم از سال ۱۹۶۸ الی آگوست ۲۰۲۰ میلادی ۱۳ دوره از این انتخابات برگزار شده که ۱۱ دوره جمهوری خواهان و دو دوره دموکرات ها برنده شده اند.

در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در حوزه انتخابیه کارولینای شمالی، از حزب دموکرات هیلاری کلینتون با ۵۴.۶ درصد آرا موفق به شکست برنی سندرز با ۴۰.۸ درصد آرا شد.

از حزب جمهوری خواه نیز دونالد ترامپ با ۴۰.۲ درصد آرا موفق به شکست تد کروز با ۳۶.۸ درصد آرا شد.

در انتخابات نهایی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در این ایالت دونالد ترامپ با ۴۹.۸ درصد آرا موفق به شکست هیلاری کلینتون با ۴۶.۲ درصد آرا شد و ۱۵ رای الکترال این ایالت را بدست آورد.

از سال ۱۷۸۹ تا کنون تعداد ۵۸ سناتور از این ایالت برای مجلس سنا آمریکا انتخاب شده اند که از این تعداد ۲۷ تن فقط عضویت در دموکرات،۱۰ تن فقط عضویت در جمهوری خواه، هشت تن جمهوری خواهان دموکراتیک، سه تن ویگ (Whig Party)، یک تن جکسونیان، یک تن حزب عوامگرا (Populist Party)، یک تن حزب طرفدار دولت (Pro-Administration Party) و شش تن سناتورهایی که در دوران کاری خود حزب خود را دو یا سه بار عوض کردند که به شرح زیر می باشند: یک تن با عضویت در حزب طرفداران دولت و مخالفین دولت (Pro-Administration Party OR Anti-Administration party)، یک تن ضد دولت و جمهوری خواهان دموکراتیک، یک تن جکسونیان و دموکراتیک، یک تن کرافورد (CRR) و جمهوری خواهان دموکراتیک، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و کرافورد و جکسونیان و نهایتا یک تن با عضویت در احزاب جکسونیان و ضد جکسونی ها و ویگ (Jacksonian and Anti-Jacksonians and Whig Party).

در طول تاریخ این انتخابات دموکرات ها موفق تر بودند بطوریکه تا قبل از سال ۱۸۷۳ فقط دو سناتور جمهوری خواه رای آوردند و از سال ۱۸۷۳ الی ۱۹۷۳ میلادی به مدت ۱۰۰ سال تعداد ۲۰ سناتور انتخاب شد که ۱۸ تن دموکرات، یک تن جمهوری خواه و یک تن حزب عوامگرا یا پوپولیست بودند. اما در ۴۰ سال اخیر گرایش مردم به سمت جمهوری خواه ها بیشتر شده و از ۹ سناتور در این برهه تقریبا ۴۰ ساله، هفت تن جمهوری خواه و دو تن دموکرات بودند. در واقع تا قبل از سال ۱۹۷۳ این ایالت فقط سه سناتور جمهوری خواه داشت. در حال حاضر نیز هر دو سناتور این ایالت از حزب جمهوری خواه می باشند.

Furnifold M. Simmons (۱۹۰۱-۱۹۳۱) از حزب دموکرات و Jesse Helms (۱۹۷۳-۲۰۰۳) از حزب جمهوری خواه هر کدام با ۳۰ سال حضور در سنا، با سابقه ترین سناتورهای این ایالت می باشند.

Thom Tillis و Richard Burr هر دو از حزب جمهوری خواه دو سناتور حال حاضر این ایالت می باشند.

از سال ۱۷۹۰ تا کنون (آگوست ۲۰۲۰) تعداد ۳۳۶ نماینده از ایالت کارولینای شمالی برای مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شده است که ۱۴۰ تن دموکرات، ۶۲ تن جمهوری خواه، ۴۰ تن جمهوری خواهان دموکراتیک، ۱۳ تن فدرالیست، ۱۳ تن ویگ (Whig Party)، هفت تن جکسونیان، شش تن پوپولیست یا عوامگرا، شش تن ضد دولت (Anti-Administration party)، سه تن کرافورد (CRR)، دو تن ضد جکسونی ها، دو تن طرفدار دولت (Pro-Administration Party)، دو تن حزب بومیان آمریکا

(Know Nothing Party OR Native American Party)، یک تن حزب مخالف (Opposition Party)، یک تن دموکرات مستقل (Independent Democrat)، یک تن Greenback Party، یک تن مستقل و ۳۶ تن نمایندگانی که در دوران کاری خود دو یا سه مرتبه و یا بیشتر حزب خود را عوض کردند که به قرار زیر می باشد: چهار تن با عضویت در احزاب دموکرات و جکسونی ها، سه تن با عضویت در احزاب ضد دولت و جمهوری خواهان دموکراتیک، سه تن جمهوری خواهان دموکراتیک و کرافورد و جکسونی ها، دو تن دموکرات و ویگ (Whig Party)، دو تن طرفدار دولت و فدرالیست، دو تن ضد جکسونی ها و ویگ، دو تن جکسونی ها و ضد جکسونی ها و ویگ (Jacksonian and Anti-Jacksonians and Whig Party)، دو تن جمهوری خواهان دموکراتیک و جکسونی ها، دو تن جمهوری خواهان دموکراتیک و کرافورد، یک تن جکسونی ها و ضد جکسونی ها، یک تن جکسونی ها و آدامز (Jacksonian and Adams)، یک تن کرافورد و جکسونی ها (CRR and Jacksonian)، یک تن فدرالیست و آدامز، یک تن حزب دموکرات و حزب مخالف (Opposition Party)، یک تن حزب مخالف و حزب بومیان آمریکا (Know Nothing Party OR Native American Party)، یک تن با عضویت در احزاب جمهوری خواهان دموکراتیک و کرافورد و جکسونی ها و حزب دموکرات، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و جمهوری خواهان جکسونی ها و حزب دموکرات و جکسونی ها، یک تن حزب ویگ (Whig Party) و بومیان آمریکا، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و کرافورد و آدامز (Democratic-Republican and CRR and Adams)، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و کرافورد و آدامز و ضد جکسونی ها و ویگ (Whig Party) و یک تن حزب محافظه کار و حزب ویگ (Conservative and Whig Party) می باشند. همانطور که مشاهده می کنیم اشخاصی در تاریخ این انتخابات وجود داشتند که سه و حتی چهار مرتبه تغییر حزب دادند.

دموکرات ها در طول تاریخ این انتخابات با فاصله زیاد از جمهوری خواهان جلوتر هستند اما در ۳۵ سال اخیر کم کم گرایش مردم این ایالت به جمهوری خواهان بیشتر شد تا جایی که در حال حاضر از ۱۳ نماینده این ایالت در مجلس نمایندگان آمریکا ۱۰ تن جمهوری خواه که یک تن از آنها Mark Meadows به بعنوان رئیس ستاد کاخ سفید انتخاب و سه تن دموکرات می باشند.

از سال ۱۷۸۹ که کارولینای شمالی به ایالات متحده آمریکا پیوست تا به امروز ۶۶ تن به فرمانداری این ایالت رسیدند که بعضا بیشتر از یک دوره در این مقام بودند که ۳۷ تن از حزب دموکرات، ۱۲ تن جمهوری خواهان دموکراتیک، شش تن جمهوری خواهان، پنج تن حزب ویگ (Whig Party)، چهار تن فدرالیست و یک تن از ضد فدرالیست ها بودند که از این تعداد بعضی بیشتر از یک دوره در این مقام بودند.

به هر صورت بخواهیم به این انتخابات نگاه کنیم دموکرات ها با فاصله زیاد برتر هستند، بطور مثال از سال ۱۸۷۷ الی ۱۹۷۳ تعداد ۲۵ تن بعنوان فرماندار به فرمانداری این ایالت آمدند و رفتند که فقط یک تن جمهوری خواه بود و حتی حزب جمهوری خواهان دموکراتیک در طول تاریخ این انتخابات جلوتر از جمهوری خواهان است. اگر بخواهیم سال های اخیر را بررسی کنیم، مشاهده می کنیم که از سال ۱۹۹۳ الی ۲۰۲۰ تعداد پنج فرماندار آمده اند که فقط یک تن جمهوری خواه بوده است. همانطور که بالاتر اشاره شد به هر صورت بخواهیم این انتخابات را مورد بررسی قرار دهیم دموکرات ها با فاصله زیاد برتر هستند.

Roy Cooper از حزب دموکرات فرماندار حال حاضر این ایالت می باشد.

 

نتیجه: با توجه به اینکه در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری دموکرات ها با ۳۰ دوره برنده شدن دست برتر را دارند اما در سال های اخیر جمهوری خواه ها بهتر عمل کرده و برنده هر دو دوره اخیر این انتخابات هستند و در تاریخ انتخابات مجلس سنا دموکرات ها دست برتر را دارند اما جمهوری خواهان در ۴۰ سال اخیر بهتر عمل کرده اند و هر دو سناتور حال حاضر این ایالت جمهوری خواه هستند و در مجلس نمایندگان نیز به همین ترتیب، دموکرات ها با ۱۴۶ نماینده در مقابل جمهوری خواهان با ۶۲ نماینده در طول تاریخ این انتخابات برتر هستند، اما در سال های اخیر جمهوری خواهان بهتر عمل کرده و از ۱۳ نماینده حال حاضر این ایالت ۹ تن جمهوری خواه می باشند و نهایتا چه در طول تاریخ فرمانداری این ایالت که دموکرات ها با ۳۷ فرماندار در مقابل جمهوری خواهان با شش فرماندار درخشیدند و چه در حال حاضر که فرماندار دموکرات می باشد، بطور کلی می توان نتیجه گرفت که ایالت کارولینای شمالی در طول تاریخ گرایش به دموکرات ها بیشتر بوده ولی در حال حاضر گرایش به جمهوری خواهان بیشتر است.


در این رابطه