خامنه‌ای سه بار توافق ژنو را خوانده‌ و متوجه شده‌است که حق غنی سازی را نپذیرفته‌اند، «استراتژ بی بدیلی» که او است، به فواید رابطه با امریکا پی برده‌ است:

در 28 دی 92،«سردار» کریمی قدوسی،نماینده مجلس مافیاها گفته‌است: رهبری گفتند سه بار توافقنامه ژنو را خواندم متوجه شدم حق غنی سازی هسته ای ایران در آن «نادیده» گرفته شده است. پس از امضای تفاهم نامه ژنو، رهبری در جلسه‌ای با حضور سران قوا و تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفتند:«من فقیه هستم و سه بار این متن را خوانده‌ام و از آن تثبیت حق غنی سازی هسته‌ای بدست نمی آید. این توافقنامه ابهامات زیادی دارد و علت این مساله این هست که تیم مذاکره کننده بر حفظ حقوق هسته‌ای پافشاری نکرده است. رهبری در آن جلسه می گویند: یکی از مشکلات این موافقتنامه این هست که شما هر گامی را منوط کرده‌اید به توافق آمریکا و آمریکا با برنامه حساب شده وارد این بحث شده است.»

اگر رهبری مانع مذاکرات می شدند، متهم شماره یک را رهبری معرفی می کردند. {خطاب به تیم مذاکره کننده هسته ای} چرا تعهدات اشتباه دادید که فردا هزاران مانع بگذارند که نتوانید به موقعیت فعلی در بحث هسته‌ای برگردیم؟

رآکتور آب سنگین اراک تنها پنج درصد از تکمیل شدن آن باقی مانده و ما آن را بواسطه این توافقنامه تعطیل کردیم. چرا؟  بازرسان آژانس جاسوسان حرفه ای هستند. آقای ظریف در جمع جامعه مدرسین قم و نیز در نزد آیةالله علم الهدی گفته که این توافق نامه را ما ننوشتیم و آمریکایی‌ها نوشتند و این موافقت‌نامه نتیجه جاسوسی های قبلی آژانس انرژی اتمی هست.

دشمنان بعد شش ماه، به این رقیق کردن اورانیوم ۲۰ درصد اکتفا نخواهند کرد و گام های بعدیشان برای تضعیف قدرت و حاکمیت نظام را برخواهند داشت.

 ● تا دیروز چین و روسیه حسابشان جدا بود ولی در این موافقت نامه، امضا این ها را هم گذاشتیم و این در حالی است که آمریکا نتوانسته بود علیه برنامه هسته‌ای ایران اجماع ایجاد کند ولی با این توافقنامه اجماع بوجود آمد.

این دولت راستگویان بیاید و بگوید که مقاومت ملت را چگونه با این توافقنامه به باد داده اند و چقدر تهدید پس از توافقنامه علیه ما توسط استکبار صورت گرفته. ۱۰۰ روزه استقلال ۳۵ ساله کشور را زیر سوال بردید و بعد در جلسه خصوصی می‌گن اگر توافقنامه هسته‌ای را اجرا نکنیم، انقلاب اسلامی از دست خواهد رفت و ما نیازی به این سانتریفیوژ ها نداریم.

●  آقای صالحی در کمیسیون امنیت ملی گفت ما عملا با این توافقنامه، فوق پروتکل الحاقی را که قبلا مجلس هفتم از پیوستن به آن ما را منع کرده بود، پذیرفته ایم.

این درست است که وزیر خارجه بیاید در دانشگاه بگوید که آمریکایی ها با یک بمب سیستم دفاعی ایران را بهم می ریزند؟

 ●  ولایتی، شمخانی، حسینی، صالحی و باقری نامه‌های مفصلی در نقد این موافقت نامه خدمت رهبری نوشته اند و گفته‌اند که استقلال کشور در معرض خطر قرار گرفته است. آقای صالحی در کمیسیون امنیت ملی گفت کار شناسان فنی را هم آقای ظریف در مذاکرات ژنو راه ندادند.

برای ما دعا کنید و ما خیلی در معرض خطر هستیم و از ما خیلی بترسید چرا که اگر ما مقامات رها بشویم و از راه خارج بشویم، تنها عاملی که می تواند انقلاب را زمین بزند، همین مساله خواهد بود.

 

انقلاب اسلامی: و خامنه‌ای وقتی پاسخ تبریک روحانی را می‌داده، یا نخوانده پاسخ داده‌است و یا با علم به این‌که از همه خط قرمزها عبور شده و حق غنی سازی نیز شناخته نشده، آن پاسخ را داده‌ است. بنابر هریک از دو تقدیر، مردمی دروغگو و بی‌کفایت است و پس ازآن تسلیم شده ‌است که ایران را گرفتار فقر و انزوا و... کرده ‌است.

 

   در 13 ژانویه 2014، لوموند تحلیلی در باره نقش عربستان در منطقه انتشار داد و در آن، در باره رابطه ایران و امریکا نوشت: در ماه مارس 2013، تماسهای سری در سلطان نشین عمان، میان ایرانی‌ها و امریکائیها، باموافقت علی خامنه‌ای، رهبر رژیم، برقرار شدند. برغم رجزخوانی برضد امریکا، او که استراتژی بی‌همتا است، نیک به اهمیت آشتی با «شیطان بزرگ» برای ایران، کشوری که مجازاتها دچار خفقانش کرده‌ است، پی برده ‌است. و نیز دانسته‌است که جزیره باثباتی که ایران در منطقه‌ای که از پاکستان و افغانستان تا مدیترانه غرق خون و آتش است، آنهم درحالی که امریکا آماده تخلیه افغانستان می‌شود، آشتی با ایران چه اندازه برای امریکا مهم است. و نیز دانسته ‌است که نزدیکی به واشنکتن چه اندازه در بی ثبات کردن دو رقیبش، عربستان و اسرائیل کارآئی دارد.

 

انقلاب اسلامی: گرایشی در امریکا، بخاطر تعادل قوا در منطقه، موافق تضعیف ایران، نیست. تمایل دیگری موافق هرچه ضعیفتر کردن ایران ‌است. برخلاف نوشته لوموند، هرگاه خامنه‌ای بی‌کفایت و نادان نبود، دست کم 8 سال گذشته را صرف تخریب اقتصاد کشور نمی‌کرد. همان زمان، درپی حل بحران اتمی و عادی کردن رابطه با غرب می‌شد. هرگاه چنین کرده‌ بود، با پول و اسلحه عربستان و همدستی اسرائیل، بهار عربی به خزان عربی بدل نمی‌شد.

 

انقلاب اسلامی درهجرت شماره ۸۴۶ از ۶ تا ۲۰ بهمن


در این رابطه