تحلیل گر: سناريوي ظهور سيد خراساني (رئیسی) / آن مرد آمد، او با چوبه دار آمد/ سابقه "قضائی" ابراهیم رئیسی

 raeisi ebrahim 13042017   سناريوي ظهور سيد خراساني از اواخر سال 94 و اوايل سال 95و پس  از كسب مقام توليت استان قدس رضوي، توسط باند رهبري و به خصوص بيت ايشان به فرماندهي سيد مجتبي خامنه اي،سپاه پاسداران، سازمان اطلاعات سپاه به فرماندهي حسين طائب و وابستگان افراطي قدرت، تهیه و به اجرا گذاشته شد.  صحنه‌ها از پی یکدیگر، با هدف ايجاد موقعيت مناسب برای رئیسی و متحقق کردن هدف که تصرف دولت است، بازی شدند.

     بخشیدن مقام رياست جمهوري به سيد محمد ابراهيم رييس السادات (رييسي)، مي‌تواند زمينه ساز رهبر شدن او در پی مرگ خامنه‌اي بگردد. باید توجه داشت که رئیسی به لحاظ سياسي سابقه کار ندارد. تنها بکار قضاء پرداخته و قضاوت را هم در صدور حکم اعدام و کشتار زندانیان ناچیز کرده‌است. پس باید سابقه و «تجربه» سياسي هم براي او بوجودآورد.

    حضور او در «انتخابات» رياست جمهوري بسيار اهميت دارد. زيرا اگر  بنابر مهندسی «انتخابات» و رئیس جمهور گرداندن او نباشد، او را ناگزیر کرده‌اند نقش قربانی را بازی کند تا که  هم تنور انتخابات گرم شود و هم تعیین جانشین مطلوب خامنه‌ای، با مشکلی روبرو نشود.   بنابراين،

1- اگر نویسندگان سناریو قصدشان به ریاست جمهوری رساندن رئیسی باشد و به اين امر واقف شوند كه سپاه نمي‌تواند او را تحميل کند، ناگزیر، در اواخر كار و قبل از روز رأی گیری، او به نفع كانديدايي ديگر از اصولگرايان صحنه را ترك ميكند . و

2-  اگر مطمئن شود و شوند كه با مهندسی انتخابات، آراي لازم براي او از صندوق بیرون می‌آورند، تازه باید برنامه دیگری را هم برای مقابله با وضعیتی که حاصل رئیس جمهور کردن یک جنایتکار است، بخصوص تشدید انزوای ایران و تشدید سیاست تهاجمی قدرتهای بیگانه و نیز تحریمها، داشته باشند. زیرا وضعیتی که پیش می‌آید همان نخواهد بود که وضعیت ایران بود وقتی احمدی نژاد را رئیس جمهور کردند. لذا مردم ایران باید بسیار هشیار باشند و از تجربه دو «انتخابات» مجلس و مجلس خبرگان درس بیاموزند و  رویه‌ای را اتخاذ کنند که سبب شود بجای آنها، رژیم میان دو فشار قرار بگیرد.

٭ صحنه‌های اجرا شده که سبب نامزد ریاست جمهوری شدن رئیسی شد:

     نا گفته نماند  که ابتدا خامنه‌اي خود را سید خراسانی نامید. زيرا در سال 87، در  عید غدير خم، بهنگام  بازديد از رژه هزاران بسيجي، در بيابان هاي قم، او خود را سيد جواد خراساني ناميد و به همين نام، نامه‌اي را به امضاء رساند. اما اين روزها، سيد مجتبي رحمتي،همان‌که مرگ هاشمي را پیش بینی کرد و كسي كه امسال را سال ظهور امام زمان مي‌دانست، لقب سيد خراساني را به سيد ابراهيم رييسي داده است.

   او در پيش گويي خود، امسال را سال ظهور امام زمان دانسته و در وب سايت خود كه نام ظهور را بر آن گذاشته، به نقل از وب سايت صالحات اينگونه آورده است:

    «...سال 1357 سال پايان حكومت سلطنتی ايران و سال مقدمه ظهور امام مهدی (عج) بوده است . با استناد به استحصال علم ارزشهای حروف قرآن كريم حدود چهل سال بعد از پيروزی جمهوری اسلامی ايران اميد است ظهور  امام مهدی (عج) تحقق پيداكند انشا الله ».

    این‌بار، او خواب نما شده و سيد ابراهيم رييسي را جايگزين خامنه‌اي کرده و در مورد ظهور سيد خراساني جديد مي گويد:

    «... عنایت خاص خدای منان و توجهات خاصه و مستمر ولایت کلیه الهیه بر انقلابی که مقدمه‌ساز ظهور می‌باشد و در شرایطی بسیارحساس که فتنه‌گران فاز جدیدی از فتنه‌ای بزرگ‌تر را طراحی می‌نمایند، انقلاب اسلامی ایران به رهبری ولی فقیه فرزانه و استکبار ستیز که اورع و ازهد و ارفع دوران است، اینک وارد مرحله جدیدی شده و راه را برای ایستادگی بر اصول انقلاب هموارتر و حجت را برای رهروان صادق ولایت تمام کرده و در آینده‌‌ای نه چندان دور، نسیمی خوش و نویدی معطر به عطر رضوی نیز از سوی «خراسان» وزیدن خواهد گرفت و «سید»ی بذر امید در دل نیروهای مخلص انقلاب خواهد پاشید… و سپس به حرکت کشتی انقلاب به سمت ساحل نجات سرعت خواهد بخشید و اجتماع یاوران ولایت با نام «یاران خراسانی»  تشکیل و به دنبال آن شبیه این تشکل در سراسر کشور ایران اسلامی آغاز خواهد شد و فرآیند جدیدی از بسیج بیست میلیونی به فرماندهی ولی امر مسلمین در تمام عرصه‌های انقلابی آغاز و شاهد فعل و انفعالات سرنوشت‌سازی در جهت «تحقق مقدمات جهانی شدن اسلام ناب» با مدیریت «عباد صالح خدا» در ایران اسلامی، کشورهای اطراف و جهان خواهیم بود. و این همان هدف بزرگ و جهانی انقلاب اسلامی ایران می‌باشد که امام خمینی رضوان الله تعالی علیه فرمود: «انقلاب اسلامی ایران مقدمه ساز ظهور است.»

٭ آغاز سيد خراساني گرداندن ابراهيم رييسي :

    از قرار، طراحي سناريوي سيد خراساني سازي به زماني بر مي‌گردد كه خامنه‌اي او را با عنوان متولی آستان قدس به مشهد فرستاد تا او بتواند بااستفاده از امكانات مالي عظيم استان قدس و ياري سپاه كليه توان خود را براي فراهم آوردن زمينه مناسب برای شرکت خود در انتخابات مهيا سازد.

    رييسي از ابتداي سال 95 زمينه نزديكي با سپاه كه تا آن زمان چندان با آن همكاري نداشت، را فراهم ساخت و با دعوت از فرماندهان سپاه توانست تغييراتي در اين روابط به وجود آورد. به خبر زير توجه كنيم (به تاريخ 20 تير 1395 ):

    تولیت آستان قدس رضوی پنج شنبه شب میزبان فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. به گزارش مشرق، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در این دیدار که با حضور سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس، سردار نقدی فرمانده نیروی مقاومت بسیج کشور و فرماندهان استانی سپاه پاسداران و خانواده هایشان برگزار شد، حجت الاسلام رييسي، بیداری ملت ایران را امتداد نهضت عاشورا دانست و اظهار داشت: این بیداری که امروز در جهان اسلام اتفاق افتاده، به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی است.

     ديدارها و ملاقات‌ها نتيجه دادند و توليت بخش اقتصادي خود را با سپاه به شراكت گذارد از جمله، ...سال گذشته اما با الگو‌گیری از ساختار «بنیاد برکت»، آستان قدس رضوی که توسط حجت الاسلام ابراهیم رئیسی اداره می‌شود، اقدام به راه اندازی «بنیاد کرامت» کرده است. نام این بنیاد برگرفته از «دهه کرامت» است که از تولد «حضرت معصومه» تا «امام رضا» را شامل می‌شود. در طول سال‌های گذشته، آستان قدس رضوی، برنامه‌های پراکنده‌ای در این دهه برگزار می‌کرد و اکنون یک نهاد برنامه‌ها را مدیریت می‌کند. سردار حسین یکتا، فرمانده سابق قرارگاه خاتم الاوصیاء به عنوان رییس این بنیاد منصوب شده است.

     بعد ازاينكه سردار حسين يكتا به فرماندهي اين بخش اقتصادي از آستان قدس برگزيده شد، سپاه پاسداران و كميته امداد امام و ستاد بركت در يك خط قرار گرفتند تا بتوانند با تأمین منابع مالي، بخش عمده تبليغات را برعهده بگیرند .

   به بخش‌هايي از مطلب ايران واير در مورد همكاري اقتصادي و سياسي و تبليغاتي سپاه و آستان قدس رضوي توجه کنیم:

   «...سپاه علاوه بر مشارکت در این طرح، اقدام به راه اندازی قرارگاه‌های پیشرفت و آبادانی کرده‌است که بازوهای اقتصادی و اجرایی سپاه در سطح محلی محسوب می‌شوند. این قرارگاه‌ها نیز به خامنه‌ای قول داده بودند در سال ۹۵، ۱۰۰ روستا را به عمران و آبادانی برسانند. به گفته مقام‌های سپاه، هزینه‌های این پروژه‌ها از منابع داخلی سپاه تامین می‌شود.

   علاوه بر فعالیت‌های کمیته امداد که اکنون پرویز فتاح، رییس سابق بنیاد تعاون سپاه بر آن تسلط دارد، فعالیت‌های بنیاد کرامت، بنیاد برکت و قرارگاه‌های پیشرفت و آبادانی در مناطق محروم و روستایی ایران نشان دهنده دور تازه‌ای از سیاست‌های خامنه‌ای است. ابراهیم رئیسی هم به تازگی به تیم بازی اضافه شده‌است. او البته یار کمکی نیست، یار اصلی است.

    با نزديك شدن به زمان انتخابات تحركات جديدي در ميان حاميان سيد ابراهيم رييسي آغاز شد و تشكلي به نام جمنا، به تدريج ظهور خود را آغاز کرد. اين تشكل كه تقريبا از كليه نهادها، ارگانها، جمعيت‌ها،  جامعه‌ها،  هيات‌ها در خود نماينده داشت تلاش خود را بر اين گذارد تا با حضور هر چه بيشتر افراد سپاهي، سياسي، اقتصادي، فرهنگي ، روحاني و...تا جايي كه مي‌تواند زمينه  حضور و شركت مردم در انتخابات و گرفتن رأي از آنها براي كانديداي مورد نظر خود را مهيا كند.

     اين تشكل در هفتم اسفند ماه با انتخاب هيات رييسه و معرفي 23 كانديدا، وانمود كرد كه تنها جبهه اصولگرای ايران مي‌باشد. اما آنگونه كه به نظر مي‌آيد، اين تنها ظاهر كار بوده است.همه تلاش‌ها براي معرفي سيد ابراهيم رييسي از سوي اين جبهه بعد از اتمام كار بوده است. زيرا برخي از نيروهاي اين جبهه در همان ابتداي كار اعتراض خود را به شيوه كار اين جبهه آغاز كردند و برخي ديگر در ميانه راه و تعدادي در انتهاي راه يعني بعد از معرفي 5 كانديداي اصلي ، از اين جبهه قهر كرده و جدا شدند (عليرضا زاكاني و ميرسليم). چرا كه متوجه فريبي كه خورده بودند شدند.

     نامه نيوز مي‌گويد: در  بیانیه آخر علیرضا زاکانی آمده است:«همه نامزدهای دعوت شده – چنانچه تصمیم به حضور گرفته‌اند – باید طبق سازوکار پیش بینی شده در جبهه مردمی وارد میدان شوند و خود را در معرض قضاوت منتخبین مردم انقلابی از شهرهای مختلف و اقشار گوناگون قرار دهند و شورای مرکزی جبهه مردمی نیز باید از این اصل مهم وحدت بخش صیانت نماید.»

     نظر زاكاني اين‌است كه جمنا در اين امور تخطي كرده و رييسي را كه به جلسات نيامده به عنوان كانديدا معرفي نموده‌است. در حاليكه او شايد ندانسته كه رييسي را مصباح یزدی معرفي كرده‌است و جمنا مي‌بايد از او تبعيت كند .

   اخبار و اطلاعات نشان مي‌دهند که، در اين نمايش، سپاه پاسداران، نمايندگان مجلس خبرگان رهبري،گروهي ازائمه جمعه، مصباح يزدي و نيروهاي امنيتي و اطلاعاتي وابسته به مافياها،مسئوليت آماده سازي  پروژه مورد نظر خامنه‌ای و بيت او را بر عهده داشته‌اند.

    براي روشن شدن واقعیت، حيله در تشكيل اين جبهه را می‌نمایانیم: اولين جلسه اين تشكل در 7 اسفند ماه سال 1395 تشكيل شد. در حاليكه سيد ابراهيم رييسي در ديماه همين سال يعني دو ماه قبل از تشکیل جمنا، با مصباح يزدي ديدار داشت و در مورد نامزد ریاست جمهوری شدنش با او گفتگو كرده بود. از حضور خبرنگاران در جلسه  گفتگوی این دو جلوگیری شد.

    بنا بر اطلاع،جلسه‌ای در دی ماه سال گذشته در حرم مطهر رضوی میان مصباح یزدی و رئیسی برگزار شد. جلسه‌ای که خبرنگاران اجازه حضور در آن نیافتند. در همان جلسه مصباح یزدی به ابراهیم رییسی توصیه می‌کند نامزد انتخابات شود .

    همين اطلاع می‌گوید: مصباح يزدي،در همین جلسه، نظرش را در مورد ائتلاف اصولگرایان اعلام کرده و توصیه‌هایی نیز در این خصوص کرده‌است. از قرار، او به رییسی گفته است: چندان به ائتلاف‌ها کار نداشته باشید و خودتان با اتکاء به شخصیت تان وارد عرصه شوید. اما خبرگزاري‌هاي رسمي اين ديدار را به شكل زير انتشار داده‌اند:

    به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «آیت الله مصباح یزدی» دیروز - جمعه 17 دی - پس از زیارت بارگاه نورانی امام رضا(ع) در حرم مطهر رضوی با تولیت آستان قدس دیدار و گفتگو کرد. حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، در این دیدار گزارشی از اقدامات و فعالیت های آستان قدس رضوی در راستای تحقق مطالبات رهبری معظم در منشور هفتگانه انتصاب تولیت آستان قدس رضوی ارائه کرد».

     اینک ببینیم چسان رویدادها و اطلاع رسانی‌ها واقعیت را آشکار می‌کند:

     در حاليكه اولين همايش جمنا 7 اسفند بوده است، رييس دفتر مصباح يزدي از جلسات او با چهره هاي سياسي در تاريخ 11 بهمن اينگونه مي گويد:  «به گزارش  جهان نيوز  به نقل از مشرق، حجت‌الاسلام حسین جلالی مسئول دفتر آیت‌الله مصباح یزدی درباره ملاقات شخصیت‌های سیاسی با آیت‌الله مصباح اظهار داشت: در سه هفته گذشته شخصیت‌های زیادی با آیت‌الله مصباح دیدار کرده‌اند. جلالی با بیان اینکه آقایان محسن رضایی، حداد عادل و ذوالقدر و حجت‌الاسلام رحیمیان از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با ایشان دیدار کردند.

    خوانندگان محترم به خوبي مي‌دانند که مصباح يزدي به اين سه نفر در مورد وحدت جواب رد داده بود و در آن زمان نيز هيچ سخني از كانديداي مورد نظر خود كه در ديماه با او ديدار داشته و او را تاييد كرده است، به ميان نياورد.

    جلالي همچنین خاطرنشان کرد: قرار است در روزهای آینده علیرضا زاکانی دبیر کل سابق جمعیت رهپویان و محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه با رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی دیدار کنند.

• تا اين تاريخ جبهه جمنا تشكيل جلسه نداده هيچ سخني از اين گروه و كانديداهاي آن نبوده است.

• اما ديدارهايي كه صورت گرفته  گویای فريب و پنهانكاري حاكمان نظام در «انتخاب كانديداي اصلح» است.  

• مصباح يزدي در حاليكه در ديماه، كانديداي اصلح خود را برگزيده است ، اينگونه هيات موتلفه‌اي‌ها را سركار مي‌گذارد.

● دیدار اعضای موتلفه با مصباح‌یزدی

در حاليكه تاريخ انتشار اين خبر 23 اسفند ماه مي‌باشد. بنابر رویه پنهانكاري و فريب كاري، ملاقاتي كه بيش از يك ماه از آن گذشته در اين تاريخ منتشر مي‌شود !

     به گزارش ایسکانیوز: اسدالله بادامچیان در واکنش به انتشار خبر دیدار جمعی از اعضای حزب موتلفه اسلامی با حضرت آیت الله مصباح یزدی اظهار کرد: ما این دیدار را در تاریخ شنبه 13 بهمن ماه سال 95 داشته‌ايم. مؤتلفه اسلامي در دیدار با مراجع معظم و بزرگان، انتشار اخبار دیدار را به عهده دفتر آن بزرگواران واگذار می‌کند.

     بر اساس سخنان مصباح يزدي، دراين جلسه، او حاضر به پذيرش جمنا و وحدت با اين گروه نمی‌شود. زيرا خود به خوبي ميدانسته‌است كه فرد ديگري را  اصلح مي‌دانسته و هنوز زمان افشاي آن نشده بوده‌است. باید زمينه مهيا می‌شده‌است.

    او در ديدار با موتلفه‌اي‌ها چنين اظهار می‌کند: «بنده به دنبال شناخت وظیفه‌ای هستم که بتوانم در مقابل خدا جواب بدهم. هر گاه تشخیص بدهم کسی اصلح است، از او حمایت می‌کنم، اگر رسید به جایی که قرار است کسی رأی بیاورد که ضررش بیشتر است و رأی به رقیب، سبب دفع ضرر بیشتر می‌شود، دفع افسد به فاسد می‌کنم. اما قرار نیست از اول فاسد را ترویج کنم. در صورتی می‌توانم رأی بدهم که بینی و بین الله بدانم بین افراد، فردی اصلح است. به قول کسی هم نمی‌توانم اعتماد کنم و هیچ ائتلافی هم نمی پذیرم. چون این امور شوخی بردار نیست و باید روزی پاسخ آن را در برابر خدا بدهم.  آری، رفت و آمد، بحث و گفتگو با دوستان گرامی را با کمال میل انجام می‌دهم، اما نمی‌توانم به کسی قولی بدهم که از فلانی حمایت می‌کنم؛ چون حجتی پیش خدا ندارم.»

     در همان زمانها، حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو جبهه پایداری، اخیرا طی مصاحبه‌ای به «انتخاب» گفت: «در جلسه‌ای که اعضای جبهه پایداری با آیة‌الله مصباح‌یزدی داشتند، ایشان توصیه فرمودند که برای انتخابات ریاست جمهوری به سراغ آقای رئیسی بروید و اگر شرایطی فراهم شد که به صحنه رقابت انتخاباتی ورود پیدا کرد از وی حمایت کنید.»

   در اين ميان، خبر پشت پرده مي‌‌گويد: بر اساس خبری که سایتهای هوادار رییسی منتشر کرده‌اند، 50 نفر از اعضای مجلس خبرگان در نامه‌ای به مقامات عالی رتبه از کاندیداتوری رئیسی حمایت کردند. این مقامات خواسته اند تا شرایط را برای حضور او فراهم کنند. آنان با بیان اینکه عملکرد «مثبت یکساله رئیسی»در سمت تولیت آستان قدس رضوی مثبت بوده و «سوابق درخشان» او و نیز «نیاز امروز کشور به یک رئیس جمهور شجاع و انقلابی در مقطع حساس کنونی»، او را در بین نامزدهای مطرح اصلح دانستند.

• گفته مي‌شود اين نامه را عده‌اي از نمايندگان  مجلس خبرگان رهبري در اواخر سال گذشته يا اوايل امسال با پيگيري‌هاي احمد علم‌الهدي، ابوالزوجه ابراهيم رييسي تهيه و به رهبري و مقامات بالا داده اند تا مجوز حضور اين سيد خراساني را بگيرند

    در تاريخ دوم اسفند ماه سال 95،( كه هنوز اولين همايش جمنا شكل نگرفته است)، عضو جبهه پايداري، قاضي زاده هاشمي مي گويد:اگر آقای رئیسی بیاید همه کنار می‌روند. در مجموع باید اصلح را پیدا کنند و وظیفه شرعی این‌است که تمام کاندیداهایی که مطرح هستند جمع شوند و سراغ او بروند و بگویند: «تو بهتر از ما هستی و تو باید بیایی» تا حجت بر اصلح تمام شود و به صحنه بیاید.

• در ادامه بازي، در 24 بهمن 95،  سيد احمد خاتمي، با لحن کسی که می‌داند چه كسي قرار است كانديدا شود و به پيروزي برسد و پيروز شدن او در انتخابات با تقلب و فشار صورت خواهد‌گرفت ، به ميدان آمد و در مورد نتيجه انتخابات، پس از تاکید بر ضرورت صیانت از انقلاب، گفت: «در یوم الله 22 بهمن مردم ایران اسلامی، عزتمندانه حضور یافتند و در انتخابات ریاست جمهوری آینده نیز همه باید تکلیف مدارانه به میدان بیایند و همه هم نتیجه انتخابات را در چهارچوب نظام بپذیرند»!

● در يكي دو روز مانده به سفر تبليغاتي رييسي به مشهد، در تاريخ 17 اسفند، فرمانده سپاه به ميدان آمد و به شكلي مشكوك گفت: احدی از پاسداران و فرماندهان سپاه همانند گذشته حق دخالت سیاسی و جناحی در انتخابات را ندارند!.

● نكته جالب ديگر اين است كه  هنگامي كه سرداران شكست خورده در انتخابات قبلي، رضايي و قاليباف متوجه حضور رييسي و تاييد او از سوي افراطيون تقلب پیشه شدند، خود رااز صحنه كنار كشاندند.

● ظهور مخفيانه و زير پوستي ابراهيم رييسي با دسيسه نيروهاي مافيايي، شوك بزرگي به برخي از اعضاي جبهه جمنا وارده ساخته است.

به قرار اطلاع، در فروردين امسال كه خامنه‌اي و سيد مجتبي و حسين طائب با باند خود وارد مشهد و ميهمان سيد ابراهيم رييس السادات نوغاني و ابوالزوجه ايشان سيد احمد علم الهدي شدند، خامنه‌ای و سيد مجتبي با او، در مورد چگونگي ورودش به انتخابات، گفتگو کرده‌اند. نتيجه گفتگوی آن دو با ابراهيم  منجر به حضور رييسي به عنوان كانديداي گروه جمنا شده‌است .

٭كانديداتوري سيد ابراهيم رييسي را از دو جهت مي‌توان بررسي كرد:

● جهت اول اينكه بنا به گفته خمینی، حفظ نظام اوجب واجبات است. بنابراين براي حفظ نظام بايد تنور انتخابات را گرم کرد. در اين صورت شايد بتوان گفت براي ترغيب بيشتر مردم جهت ورود به صحنه انتخاباتي ضرورت پیدا کرده‌است که سيد ابراهيم رييس‌السادات فداكاري كند و موجبات حفظ نظام و گرم شدن تنور را فراهم آورد .

● جهت دوم اینکه  تنور انتخابات تا چه حد قرار است گرم شود؟ آيا تا اين حد كه رييسي به گرم شدن تنور ادامه دهد تا زماني كه مطمئن گردد، دماي آن براي حضور چند ميليوني مردم و تاييد نظام كافي است و در آن‌گاه خود را كنار بكشد؟  يا آنقدر به گرم کردن تنور ادامه دهد، یعنی در انتخابات در برابر ديگر كانديداها شركت كند؟ در این صورت، احتمال دارد آتش تنور زبانه بکشد و درگيري هايي از نوع  درگیریهای سال 88 ببارآورد و بسا بيت «رهبر» را هم بسوزاند .

٭ در رابطه با حضور سيد ابراهيم رييسي، چند سئوال پرسیدنی است:

● سئوال اول: آيا او مي‌تواند از حقوق بشر، حقوق زندانيان سياسي، حقوق شهروندي، آزادي احزاب، آزادي مطبوعات، كرامت انسان، پوشش بانوان، حقوق ملی سخن بگوید؟

● سئوال دوم: اگر آوردن سيد ابراهيم رييسي، از سوي مقامات جنايتكار، به این خاطر باشد كه او رئیس جمهوربگردد و تقلب ضرورت قطعی پیدا کند و تقلب کنندگان حرفه‌ای انتخابات را تصدی کنند، چه وضعیتی پیش می‌آید اگر نامزدهای دیگر نتیجه را بپذیرند؟ و چه وضعیتی پیش می‌آید اگر آن‌را نپذیرند؟

● سئوال سوم: آيا نامزدی جرأت خواهد کرد در مناظره‌هاي انتخاباتي از کشتار زندانیان توسط رئیسی و دو همدست او در تابستان سال 67 سخن بگوید و در باره این جنایت او را استیضاح کند؟

● سئوال چهارم: با توجه به هزينه‌هاي بسيار زيادي كه دستگاه ولايت مطلقه براي معرفي او در ابتدا به عنوان جانشين رهبري نموده‌است، اگر بنابر این نباشد که او در انتخابات پیروز شود،  پی‌آمد شكست او چه خواهد بود؟

● سئوال پنجم: با توجه به اينكه در حال حاضر با اندك شناختي كه مردم از او به عنوان (ابي دراكولا)دارند و قطعا در روزهاي آينده افشاگري ها در باره او بیشتر خواهند شد، آيا سپاه و دیگر بمیدان آورندگان او به اين نتيجه نخواهد رسيد كه به جاي او كانديداي ديگري را معرفي نمايند؟

● سئوال ششم: آيا ارسال آرد رايگان به خوزستان و فرستادن غذاي گرم براي زلزله زدگان و همچنين پخش روزانه 240 هزار غذا به زوار از سوي وابستگان به او، هزينه كردن مال امام رضا، برای تبليغ رئیسی بعنوان نامزد ریاست جمهوری نیست؟

● سئوال هفتم: آيا ملاقات سيد ابراهيم رييسي با سران حزب الله لبنان براي حمايت آن حزب از او نبوده‌است؟

● سئوال هشتم: با توجه به اختلافات قبلي  و به وجود آمده ميان نيروهاي اصولگرا آيا  هنوز مي‌توان گفت رئیسی را نامزد کرده‌اند و بنا دارند بهرقیمت او را رئیس جمهور بکنند؟

    بررسی‌ها معلوم می‌کنند که  برخی عوامل در این تصمیم ابراهیم رییسی موثر بوده‌اند. او از اختلافها میان بسیاری از تاثیرگذاران «جمنا» به خوبی مطلع است و می‌داند بعد از برگزاری مجمع دوم اعتراضات به نحوه عملکرد و حذف برخی چهره‌ها آغاز خواهد شد. همانند مجمع اول که البته با تلاش فراوان مسئولان جمنا از آشکار شدن بخش زیادی از این اعتراضات جلوگیری شد. اما بخش دیگری قابل کنترل نبود و به سطح رسانه ها کشیده شد. مانند نامه سرگشاده علیرضا زاکانی و اعترضات میرسلیم و ...

● سئوال نهم: حضور دختران بد حجاب و خوش پوش در ميان حاميان سيد ابراهيم رييسی بار ديگر فريبكاري و دو دوزه بازي مسئولان نظام را مشخص نمي‌سازد؟ در سال 88 نيز از همين ترفند استفاده شد و تصاوير محمود احمدي نژاد را این گونه دختران تبلیغ کردند.

     براي روشن شدن مكر و فريب اين كانديدا، به دو خبر زير توجه کنیم و دو روي سكه «علماي» اين رژیم را دريابيم: مدیر عامل مؤسسه احیای عفاف و حجاب خورشید هشتم از رونمایی نخستین ژورنال مد لباس اسلامی ایرانی در خراسان رضوی خبر داد. به گزارش گروه ایرانشناسی و گردشگری خبرگزاری دانا به نقل از مهر، مجتبی رییس سادات عصر یک شنبه در آیین افتتاحیه نخستین نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در مشهد در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) اظهار کرد: نخستین ژورنال مد لباس در خراسان‌رضوی رونمایی شد که در این ژورنال 42 طرح مانتو و هشت طرح چادر را به نمایش گذاشته ایم.

    حال ببينيم اين جناب آقاي مجتبي رييس سادات حافظ حجاب و عفاف كيست: شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل  از  مشهد پیام،  خواهر گرامی حجت الاسلام ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و والده مداح اهل البیت استاد سید مجتبی رئیس‌الساداتی دار فانی را وداع گفت. بنا به دو خبر فوق، سيد مجتبي رييس سادات (رييس السادات)، كه هم مدير عفاف و حجاب است و هم مداح اهل بيت، كسي به جز خواهر زاده اين كانديداي جنایتکار نیست که نامش در تاریخ جنایت‌کاران بنام ثبت است،

• سئوال دهم : به راستي چه ارتباطي ميان خامنه‌اي بزرگ شده در مشهد با سيد احمد علم‌الهدي مشهدي و صادق مير حجازي مشهدي و قاليباف مشهدي و سيد ابراهيم رييسي مشهدي و...وجود دارد؟

سوابق قضائی سيد ابراهيم رييس‌السادات

    در سال 1359 و در حالی‌که تنها 20 سال داشت، پس از چندماه که به عنوان دادیار در کرج فعالیت کرد با حکم علی قدوسی  به عنوان دادستان دادگاه انقلاب کرج انتخاب شد و بلافاصله دست بکار اعدام شد.

   او در 15 سالگي تحصيل خود در حوزه  را آغاز كرده بود. هنوز مشغول آموزش لمعه بود كه در سن 20 الي 21 سالگي به دادستاني  همزمان كرج و همدان انتخاب شد. او همواره در سفر ميان اين دو شهر بود.  او خود مي‌گويد: تنها يك دوره فشرده چند ماهه در مدرسه عالي شهيد مطهري، تحت آموزش‌هاي دكتر بهشتي، آيةالله خزعلي، حسن آيت و.. بوده و بعد از آن قاضي شده‌است. دادستان گشته و مأمور قضاوت شده‌است!

    او تا سال 1364 كه به معاونت دادستاني تهران رسيد، به صدور احكام اعدام  مشغول بود. تا سال 67 در مقام معاونت باقي ماند. معاونت او در سن 25 سالگي بود. در این سال بود  که به اتفاق دو همقطار خود، کشتار زندانیان را تصدی کرد.  

    از سال 1368، بعد از كشتار در زندانها، ارتقاء مقام پيدا کرد و در سن 29 سالگي به مقام دادستاني تهران رسید. همزمان، او به مدت 10 سال از سوي خامنه‌ای عضو هيات امناي ستاد  اجرایی فرمان امام بود. برخي از خانه‌هاي مصادره‌اي را به وابستگان خود داد. از جمله خانه‌اي در خيابان عباس آباد – باغ- سهروردي در چند طبقه را كه به برادر خود رايگان واگذار نمود.

     مدت 10 سال از 1373 تا 1383 رييس سازمان بازرسي كل كشور بود. از سال 1383 تا 1393 معاون اول قوه قضاييه تحت آموزش هاشمي شاهرودي و صادق لاريجاني بود.

-از سال 1391 تا كنون دادستان دادگاه ويژه روحانيت مي باشد

- از سال 1373 تا كنون عضو شوراي مركزي جامعه روحانيت تهران است

- از سال 1376 تا كنون عضو مجلس خبرگان رهبري مي باشد

- از سال ۱۳۷۶ تاکنون رئیس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما و  عضو هیئت عالی گزینش کشور است

- تأسیس دفاتر  حزب جمهوری اسلامی  در جنوب خراسان به دستور  بهشتی تنها سابقه سیاسی او است!

-  مؤسس  حوزه علمیه فاطمة‌الزهرا برای خواهران در تهران (کوی نصر) است.

- نخستین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور است

- متولی  آستان قدس رضوی است بعنوان پاداش  36 سالی که مشغول صدور حکم اعدام بوده‌است.