پژوهنده: سازمان‌هائی که رﮊیم ولایت مطلقه فقیه برای مهار مردم ایران ایجاد کرده‌است.

 sazemanhayesarkoob  نزديك به 40 سال از پيروزي انقلاب ايران مي‌گذرد و هنوز مردم نتوانسته اند شيريني ﺁن را حس كنند، زيرا از بدو انقلاب، نيروهاي امنيتي، اطلاعاتي، حفاظتي، حراستي، نظارتي و چماقداران ولايتي، براي حفظ قدرت نظام مافيايي، هر چه در توان داشتند جهت كنترل و سركوب مردم به كار برده و با حمايت خميني و برخي ديگر از روحانيون و امنيتي ها و به احتمال زياد فراگيري از نيروهاي بيگانه، با تشكيل مراكز اطلاعاتي و امنيتي كار بستن دست و پاي مردم را ﺁغاز كردند. از بعد از كودتاي سال 60 و كنترل كامل ايران در بحبوحه جنگ و به نام جنگ، اقدامات سركوبگرانه را ادامه دادند. با تشكيل صدها نهاد، سازمان، ستاد، مركز و... حفاظتي، امنيتي، اطلاعاتي، نظارتي و حراستي اجازه نفس كشيدن به ملت ايران را نداده‌اند. با این‌همه˛ مردم در سال‌هاي اخير˛ به يمن آگاهي بر استقلال و ﺁزادی و دیگر حقوق خویش˛ موجهای جنبش  مقاومت را  برانگیخته و توانسته‌اند مطالبات خود را اظهار و نيروهاي سركوبگر را وادار به اندازه نگاه داشتن کنند.

   سال‌هاي قبل در نشريه انقلاب اسلامي، تحقیقی منتشر شد پیرامون كنترل مردم ايران˛ در خانه، مسير كار و دانشگاه، اتوبوس و تاكسي و خيابان و... در ﺁن زمان می‌پرسیدیم چگونه نظام ولايت فقيه مي‌تواند تا اين اندازه براعمال و رفتار مردم كنترل داشته باشد. اما بعدها به اين نتيجه رسيديم كه  ˛ درپی ایجاد شبكه‌هاي تار عنكبوتي از صدها سازمان و نهاد كنترل كننده˛ در طول سال‌هاي بعد از انقلاب˛ ملت ايران در این شبکه‌ها گرفتار گشته‌است. بيهوده نيست، با تمام تلاش و كوششي  كه مي‌كند، هنوز به طور كامل نتوانسته خود را از تارهاي تنيده شده امنيتي‌ها، اطلاعاتي‌ها، حفاظتي‌ها، حراستي‌ها و... نجات دهد .

   دليل اصلي پرداختن به مطالعه‌ای که عرضه می‍‌شود، حمله گروههاي تروريستي به مجلس و مقبره خميني است.  پرسش این بود: با توجه به وجود دهها مركز مختلف امنيتي و اطلاعاتي موازي˛ چرا اين نهادها نتوانستند راه را بر مهاجمان مسلح ببندند؟ علي سعيدي نماينده خامنه‌اي در سپاه پاسداران مرداد 88 گفت بود:

   «... فعاليت اطلاعاتی سازمان سپاه يك كار موازی˛ یک لازم است كه با هماهنگی طرفين و دستگاه‌های بالادستی صورت می‌گيرد و به‌هيچ عنوان كار موازی مضر نيست.»

    اما˛ در عمل˛ نهادهاي مختلف امنيتي و اطلاعاتي، هر كدام براي خود اطلاعات جمع مي‌كنند و اطلاعات خود  را به نهاد ديگر نمي‌دهند. علاوه بر این˛ تلاش مي‌كنند كار يكديگر را نيز بيهوده جلوه دهند. حتي به نوعي˛ در كار یکدیگر اخلال نیز می‌كنند. همين امر موجب ايجاد خلأ بزرگ اطلاعاتي در ايران شده‌است و گروههاي تروريستي از این خلاء استفاده می‌کنند.

   اين خلاء اطلاعاتي و امنيتي موجب ايجاد دبيرخانه شوراي هماهنگي اطلاعات ايران گشت.   اما از هم‌اکنون معلوم است که بجائی نخواهد رسید. زيرا  سلطه طلبي سپاه پاسداران عامل به نتيجه نرسيدن هر هم‌ﺁهنگی است.

    ریاست شورای هماهنگی نهادهای اطلاعاتی ایران با وزیر واواک است. محمود علوی، وزیر واواک در حکومت روحانی، خبر از فراهم شدن مقدمات تشکیل جلسه شورای هماهنگی دستگاه اطلاعاتی را داده بود. پایگاه اطلاع‌رسانی حکومت روحانی، 7 آبان سال 92 خبر داده بود که نخستین جلسه این شورا به ریاست علوی برگزار شده است.

    این شورا مسئولیت هماهنگی میان یگان‌های اطلاعاتی مختلف موجود در دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی ایران را بر عهده دارد و جهت هماهنگی امور اجرایی، شورایی متشکل از وزیر واواک، دادستان کل کشور، وزیر کشور یا نماینده تام‌الاختیار او، مسئول حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران، مسئول واحد اطلاعات سپاه پاسداران، مسئول حفاظت اطلاعات ارتش، مسئول واحد اطلاعات ارتش، وزیر امورخارجه یا نماینده تام‌الاختیار او و مسئول حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی در آن حضور دارند.

   موجودیت این شورا از لحاظ تاریخی به قانون تاسيس واواک حکومت اسلامی باز می‌گردد که در مردادماه سال 62 تصویب شده و طی یک‌سال اخیر جلسات منظمی داشته و «اقدام به تهیه برآوردهای اطلاعاتی- امنیتی مشترک در موضوعات مختلف» کرده‌است … از مهم‌ترین اقدامات یکسال گذشته این شورا

برآورد آسیب‌ها و تهدیدات حوزه فضای مجازی

برآورد وضعیت امنیتی مناطق مختلف کشور

برآورد تهدیدات اطلاعاتی در کشور

بوده است.»

انواع و اقسام دستجات مختلف كنترل، دستگيري، سركوب، شكنجه و ترور شهروندان ایران:

اول: مراكز وابسته به حکومت: واواک،سازمان حراست كل كشور،حراست دانشگاهها، حراست رياست جمهوري،دفتر بازرسي رياست جمهوري، حفاظت اطلاعات وزارت دفاع ،معاونت امنيتي و انتظامي وزارت كشور  و...

دوم: مراكز وابسته به سپاه پاسداران:سازمان اطلاعات سپاه،حفاظت اطلاعات سپاه، سپاه حفاظت، حفاظت اطلاعات بسيج، حفاظت اطلاعات سپاه قدس، مركز  بررسي جرائم سازمان  يافته و...

سوم: مراكز وابسته به نيروي انتظامي: اطلاعات نيروي انتظامي، حفاظت اطلاعات نيروي انتظامي، پليس فتا، پليس امنيت، پليس ويژه ولايت و...

چهارم: مراكز وابسته به قوه قضاييه: اطلاعات قوه قضاييه، حفاظت اطلاعات قوه قضاييه، حفاظت اطلاعات دادسراها، دفتر بازرسي كل كشور و...

پنجم: مراكز وابسته به ارتش و ستاد كل نيروهاي مسلح: اطلاعات ارتش، حفاظت اطلاعات ارتش، حفاظت اطلاعات ستاد كل نيروهاي مسلح، دبيرخانه ستاد كل نيروهاي مسلح، دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي و...

ششم: مراكز وابسته به شوراي نگهبان، مجلس، بازرسي بيت رهبري، مجمع تشخيص مصلحت نظام و..

اول: مراكز وابسته به حکومت:

1. وزارت اطلاعات ايران(واواک): واواک مخفف نام وزارتخانه امنيتي و اطلاعاتي وابسته به حکومت است. معمولا وزير ﺁن ، از سوی ولي فقيه به حکومت تحميل مي‌شود.

     از وظايف اين وزارتخانه˛ یکی کسب و پرورش اطلاعات امنیتی و اطلاعات خارجی، حفاظت اطلاعات، ضد جاسوسی، ضد تروریسم و به دست آوردن آگاهی‌های لازم از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی جمهوری اسلامی ایران است. هدف پیشگیری و مقابله با توطئه‌های آنان علیه این کشور است. در عمل˛ کارعمده ﺁن سرکوب نیروهای محرکه˛ دانشجویان و کارگران و زنان و فعالان سیاسی است. افراد در خدمت رﮊیم نیز از پرونده سازی و سرکوب مصون نیستند. رقیب بزرگش اطلاعات سپاه است. اطلاعات سپاه کار را بجائی رسانده‌است که قربانیان ترجیح می‌دهند توسط واواک دستگیری و «بازجوئی» شوند.

    اين وزارتخانه به عنوان مركز اصلي و مادر اطلاعاتي و امنيتي ايران از سال 1362 با تجمع مراكز اطلاعاتي ابتداي انقلاب از جمله اطلاعات نخست وزيري ، اطلاعات كميته‌هاي انقلاب اسلامي، بخشي از نيروهاي ركن دو ارتش و بخشي از نيروهاي معاونت اطلاعات سپاه، نيروهاي اطلاعاتي دادستاني و... تشكيل شد. در همان زمان فرماندهي سپاه و فرماندهي معاونت اطلاعات سپاه پاسداران كه خدا را هم بنده نبودند حاضر به شركت در اين وزارتخانه نشدند و خود دفتر و دستكي به هم زدند که بعدها به سازمان تبديل شد .

    اولين وزير اين وزارت خانه˛ محمد محمدي نيك معروف به ريشهري بود. در كنار معاونت اطلاعات سپاه پاسداران،اقداماتي از جمله دستگيري، شكنجه، تجاوز به دختران وزنان ، اعدام و... را با كمك اسدالله لاجوردي و كميته ضربت دادستاني تصدی می‌کرد.او˛ تا زمان اعدام هاي سال 67 بر همين مقام باقي ماند.

    در حکومت هاشمي رفسنجاني جنايتكار ديگري به اين مقام گمارده شد. فلاحیان که معاون ری شهری بود˛ علاوه بر حفظ «دست‌ﺁوردهاي» همه جنایت و فساد ريشهري، شاهكارهاي جديدي از جنایت و فساد بر داشته‌هاي اين وزارتخانه افزود. از جمله ترورهاي داخلي و خارجي (از جمله˛ ترورهای وین و برلین که سبب تشکیل دادگاه میکونوس و محکومیت سران رﮊیم و ﺁمران ومأموران ترور شد)  مخالفان و سياسيون، انفجار در داخل و خارج از كشور، كشتن كشيشان مسيحي و ماموستاهاي اهل سنت، به دره انداختن اتوبوس نويسندگان، ﺁدم ربايي، کشتن مخالفان با ایجاد تصادفات عمدي و... و كشتن احمد خمینی˛ فرزند خميني و بمب گذاري در حرم امام رضا و... را در كنار همكاري هاي اطلاعاتي معاونت سپاه، افزود.

    بعد از پايان كار حکومت هاشمي رفسنجاني، نيروهاي جنايتكار اين وزارتخانه˛ در وزارت دري نجف ﺁبادي كه وزیر واواک در حکومت محمد خاتمي بود، بنا به دستور ولي فقيه مطلقه اقدامات تروريستي خود و كشتن نويسندگان و مخالفان را ادامه داد. کشتن سبعانه فروهرها و نویسندگان˛ توسط دفتر بنی‌صدر افشا شدند. پس از افشا˛ خاتمی ناگزیر شد سکوت را بشکند و دستور رسیدگی بدهد. نتیجه «رسیدگی» این شد که جنایت‌های سیاسی را˛ «قتلهای زنجیره‌ای» نام نهند و ﺁنها را کار «محفل خودسر» بخوانند و خون شهیدان را لوث کنند. دری نجف‌آبادی خائن به منتظری و دستیار خامنه‌ای در جنایتها˛ از کار برکنار و علي يونسي جانشین او شد. یونسی در باره واواکی كه در اختيار داشت مي‌گويد (برای ﺁگاهی از طرز فکر هاشمی رفسنجانی که نقاب اعتدال برچهره داشت):

    «وقتی وزیر اطلاعات شدم آقای هاشمی دو بار با من بحث کردند و گفتند «شیوه‌ای که شما در وزارت اطلاعات در پیش گرفته‌اید این وزارتخانه را به شهرداری و تشکیلات بی‌خاصیت تبدیل کرده‌است که هیچ‌کس نمی‌ترسد» و من هم به ایشان یادآور شدم در همه جای دنیا به این روش می‌گویند سرویس اطلاعاتی و ما هم باید به دنبال این موضوع برویم که وزارت اطلاعات در خدمت مردم باشد».

    با به سر كار ﺁمدن حکومت محمود احمدي نژاد، واواک دستخوش تغییرهائی شد: نخست محسني اژه‌اي وزیر واواک شد. در جريان جنبش همگانی سال 88 ˛ با كمك حسين طائب كه بعدها مسئوليت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را عهده دار گشت˛ اقدام به دستگيري و كشتن جنبش کنندگان برضد کودتای خامنه‌ای از راه تقلب در انتخابات کرد. در زندان کهریزک خامنه‌ای که روی زندان ابوغریب امریکائی‌ها را سفید کرد˛ به دختران و پسران تجاوز شد. یکی از ﺁنها˛ بعد از تجاوز سوزانده شد. شماری زیر شکنجه کشته شدند.

    بعدها محمود احمدي نژاد كه در فكر به دست ﺁوردن اسناد و مدارك اين وزارتخانه براي روز مبادا بود به بهانه كم كاري محسني‌اژه‌اي˛ او را بركنار و خود سرپرستي واواک را بر عهده گرفت تا بتواند اسناد مورد نظر را خارج سازد .

    بعد از محسني اژه‌اي ، خامنه‌ای مصلحی را˛ بعنوان وزیر واواک˛ به احمدي نژاد تحميل کرد. درگيري‌هاي محمود احمدي نژاد با وي، به بركناري موقت وي انجاميد. اما به حكم حكومتي خامنه‌اي˛ مصلحي به اين مقام بازگردانده شد. در مقام اعتراض˛ احمدي نژاد بمدت 11 روز˛ قهر کرد.

    در دوران وزارت مصلحي بر اين وزارتخانه كه به احتمال زياد با نقشه ولي فقيه مطلقه و سيد مجتبي خامنه‌اي و حسين طائب بود، بسياري از اسناد اين وزارتخانه براي تكميل آرشيو و بايگاني سازمان اطلاعات سپاه پاسداران از اين وزارتخانه خارج شد. بنا به قولي ته وزارتخانه و ﺁرشيو و اسناد آن در ﺁمد. بدین‌سان˛ واواک از يك وزارتخانه امنيتي و اطلاعاتي به يك مركز معمولي و ستادي تبديل شد .

   در حکومت اول حسن روحاني يك نقاش و شاعر به نام محمد علوي كه مورد تاييد رهبري هم بود به اين وزارتخانه ﺁمد و  مقام وزارت را بر عهده گرفت. اما ﺁب اين وزارتخانه با سازمان اطلاعات سپاه  به يك جوي نرفت. این دو دستگاه˛ گاهي اوقات˛ تا حد درگيري هم پيش مي‌رفتند. ولي بنا به مصالح در برابر اتهامات به يكديگر مهر سكوت بر لب مي زدند تا فضا متشنج نشود!

   در اين دوره دبير خانه شوراي هماهنگي اطلاعات ايران تشكيل شد. اما از اين شورا هم ﺁبي گرم نشد. در حال حاضر˛ سازمان اطلاعات سپاه به عنوان دستگاهی موازي در امور اطلاعاتي و امنيتي بيشتر به بگير و ببندهاي داخلي مي‌پردازد و واواک بيشتر درگير مسائل و مشكلات اطلاعاتي و امنيت خارجي است و گاهي هم در داخل اقداماتي را انجام مي‌دهد از جمله دستگيري افرادي مانند هنگامه شهيدي و...

2. سازمان حراست كل كشور:

   سازمان حراست كل كشور از زير مجموعه‌هاي واواک است. به جرات مي‌توان گفت که در سراسر كشور و در كليه مراكز فرهنگي، سياسي، اجتماعي، اقتصادي، ورزشي، نظامي و... حضور دارد و از عوامل ایجاد ترس و وحشت در مردم است. چرا كه از دید کارکنان اين سازمان، اصل بر برائت نیست. اصل بر بزهکاری است. پس هرکس بزهکار است مگر اينكه بي‌گناهي او ثابت شود. بنا بر اطلاع تقريبا 10 الي 15 درصد نيروهاي كار را افراد حراست تشكيل مي‌دهند.

    بر اساس تعاريف حاميان اين سازمان،** «حراست درلغت به معنای پاسداری و مراقبت کردن می‌باشد. ازلحاظ عرف اداری حراست به نهادی گفته می‌شود که در قلب تشکیلات یک سازمان وجود داشته و وظیفه خطیر مراقبت از سلامت اجزای ریز و درشت آن تشکیلات را در برابر انواع و اقسام انحراف‌های موجود به عهده دارد. وظيفه اصلی حراست، مواظبت از سلامت سازمان است. چراکه هر سازمانی جهت نیل به اهداف خود به سلامت درونی و بیرونی نیاز دارد. از آنجا که سلامت هر سازمان همواره  درمعرض آلودگی‌ها و تهدیدهای درونی و نفوذی است، برای حفظ از آلودگی‌ها نیازمند سیستمی هستیم که با دقت زیاد:

اولاً: از نفوذ آفت‌ها به داخل سیستم جلوگیری کند.

ثانیاً: با تشخیص و شناخت آفت‌های درونی، زمینه‌های علاج به موقع و سلامت سازمان را فراهم سازد.

    بنا براین حضور حراست در عرصه فرآیندهای سازمانی، همواره در جهت دستیابی به دو هدف عمده زیر است:

1 – هدف کلان راهبردی: حفظ و ارتقای توان حفاظتی و امنیتی سازمان به منظور پیشبرد اهداف سازمان.

2 – اهداف عملیاتی: همراهی و مساعدت مدیران با ارائه مشورت‌های مؤثر و اطلاع‌رسانی به موقع، اعمال نظارت‌ها و انجام اقدام‌های مؤثر جهت حفاظت همه جانبه از ایمنی و سلامت منابع سازمان.

وظایف مدیریت حراست برای رسیدن به اهداف˛ عبارتند از:

1 – حفاظت و صیانت از کارکنان در برابر آسیب‌ها و تهدیدات احتمالی.

2 – اطلاع رسانی به موقع از وضعیت سیستم به مراجع ذیصلاح.   

3 – حفاظت از اماکن، تأسیسات و تجهیزات.

4 – حفاظت از اسناد.

5 – انجام مأموریت‌های محوله از سوی مراجع ذیصلاح.

نقش حراست در پیش گیری از وقوع تخلف‌ها:

    سه نقش اساسی حراست به منظور پیش گیری از وقوع تخلف‌ها در سازمان به شرح زیر می‌باشد:

اول: نقش هشدار دهنده یا پیشگیری کننده.

دوم: نقش اصلاح کننده یا درمان کننده.

سوم: نقش جداکننده از سیستم.

    این وظیفه خطیر حراست از جهاتی شبیه به نهادهای بهداشتی درمانی است. چنانچه این نهاد سعی برآن دارد که ابتدا از هرآلودگی و بیماری پیشگیری نماید و در مرحله بعد اگر احتمالاً کسی آلوده شد او را درمان نماید و در نهایت اگر دو روش قبلی مؤثر واقع نشد او را همچون یک عضو مرده و فاسد شده بدن از سیستم جدا کرده و دور بیاندازند.

    چنین نقشی را حراست در سازمان ایفا می‌کند. حراست در هرسازمانی با پیش بینی  نوع تخلف‌ها و جرایمی که ممکن است درآن سازمان به وقوع پيوندد˛ سعی می‌کند به انحاء مختلف، چشم و گوش کارکنان آن سازمان را به روی دام‌ها و کمین‌های سر راه گشوده و آنها را هوشیار و آگاه سازد.

    بنابر تعریف فوق˛ حراست براي جلوگيري از ﺁفت و الودگي‌هاي سازماني تاسيس شده است. اما عملكرد اين سازمان ما را به خوبي از منظور تشکیل دهندگان حراست از ﺁلودگي و افت، ﺁگاه می‌کند: گرایشهای فکری مخالف ولایت مطلقه فقیه.

     با  ریاست جمهوری یافتن حسن روحاني˛ محمود علوي وزیر واواک شد. رييس سازمان حراست كل كشور نيز تغيير كرد و يكي از مقامات فعال واواک به اين كار گمارده شد: مهدی اخوان با حکم وزیر واواک، رئیس سازمان حراست کل کشور گشت.

     بنا بر گزارش خبرگزاری فارس، مهدی اخوان با حکم حجت‌الاسلام سید محمود علوی به عنوان رئیس سازمان حراست کل کشور منصوب شد. مراسم تودیع و معارفه اصغر زارعی رئیس سابق حراست کل کشور و مهدی اخوان رئیس جدید این سازمان، با حضور قائم مقام وزارت اطلاعات و معاونین این وزارتخانه برگزار شد.

در زير به برخي از واحد‌هاي حراست كه در وب سايت مربوط به اين سازمان آمده اشاره مي شود تا گستره حراست و كنترل اين نهاد امنيتي و اطلاعاتي و حراستي در ايران را بيشتر بدانيم.

حراست استانداري ها

حراست شهرداري ها

حراست وزارت علوم

مرکز حراست قوه مقننه(۱)

حراست سازمان ورزش(۱)

حراست سازمان صدا و سیما(

حفاظت امنیت سازمان انرژی اتمی(۱)

حراست شرکت ملی نفت ایران(۱)

مرکز حراست وزارت کشور(۱)

حراست انبارهای عمومی گمرک(۱)

اداره کل حراست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

دفتر مرکزی حراست شرکت مخابرات ایران

اداره کل حراست بانک ملی

حراست نهاد کتابخانه های عمومی کشور

حراست سازمان آتش نشانی تهران

حراست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز

حراست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران

اداره کل حراست شرکت پست جمهوری اسلامی

و...

   جهت اطلاع بيشتر از چگونگي عملكرد حراست، به وظايف حراست دانشگاهها می‌پردازیم. لازم به ذكر است كه پرونده‌هاي مختلف از تخلفات نيروهاي حراستي در برخورد با دانشجويان به خصوص دختران در دادگاهها فراوانند. شرح زير چگونگي كنترل دانشجويان را توضيح می‌دهد. افزون بر حراست دانشگاه˛ نيروهاي بسيج دانشجويي نیز هستند که خود بخش ديگري از عوامل كنترل دانشجويان و دانشگاهها مي‌باشند.

  دنباله دارد