گزارشی روشنگر در باره هویت «دولت در سایه» و دو عمل از عملیات اجرائی آن

ghom houzeh sepah وضعیت جسمی و دماغی خامنهای و رویاروئی دو جبهه:

    در فاصله روزهای 22 مرداد ماه سال 97 تا هفته بعد به نظر می رسد عملیات هماهنگی در جریان بوده باشد و پروژه ای توسط نیروهای وابسته به بیت رهبری که معمولان کارشان انجام و اجرای پروژه می باشد را در دستور کار قرار داده بودند .

به نظر می رسد، سید علی خامنه‌ای هر زمان که بعد از یک غیبت مدت دار به صحنه می آید قدری صدایش گرفته تر از حالت عادی او باشد که خود ایشان مدعی بود سرما خورده است،  البته تون صدای ایشان در22 مرداد، تقریبا شبیه زمان هایی است که او بعد از یک غیبت به صحنه می اید و احتمالا به دلیل مصرف داروهای شیمی درمانی باشد

    اگر شایعه دیدار او با ابراهیم رییسی اوایل هفته گذشته صحیح باشد باید انتظار اتفاقات میان روزهای 20 تا 30 مرداد ماه سال 97 و بعد از ان را جدی بگیریم، حضور سید علی خامنه‌ای در 22 مرداد ماه بعد از یک غیبت طولانی شکل گرفت که در این بین (بعد از آ خرین دیدار یعنی در 30 خرداد ماه با نمایندگان مجلس)،بود که دراین نشست گفت:این معاهدات ابتدا در اتاقهای فکر قدرتهای بزرگ و برای تأمین منافع و مصالح آنها پخت و پز می‌شود و سپس با پیوستن دولتهای همسو یا دنباله رو یا مرعوب، شکلِ به ظاهر بین‌المللی می‌گیرد به‌گونه‌ای که اگر کشور مستقلی مانند ایران، آنها را قبول نکند او را مورد هجوم شدید قرار می‌دهند که مثلاً 150 کشور پذیرفته اند شما چطور آن را رد  می کنید؟ ...همانگونه که درباره «برخی کنوانسیونهای بین‌المللیِ اخیراً مطرح شده در مجلس» گفتیم، مجلس شورای اسلامی که رشید و بالغ و عاقل است، باید مستقلاً در موضوعاتی مثل  مبارزه با تروریسم یا مبارزه با پولشویی قانونگذاری کند.

 البته ممکن است برخی مفاد معاهدات بین المللی خوب باشد اما هیچ ضرورتی ندارد با استناد به این مفاد به کنوانسیونهایی بپیوندیم که از عمق اهداف آنها آگاه نیستیم یا می‌دانیم که مشکلاتی دارند.

و...

    او بعد از این دیدار در چند نوبت پیام های کوتاهی از دفتر خود انتشار داد. احتمالا در شرایطی نبود که حضور یابد و یا دفتر بیت رهبری صلاح ندانست که او به صحنه بیاید. تنها به دادن پیامهای کوتاه اکتفا کرد. شاید به دلیل بدی حال او باشد زیرا اخیرا او جملاتی را بر زبان میآورد که بعدا از سوی دفتر او یا حذف میشود و یا اصلاح که علامتی است بر تشدید بیماری و تا حدی حواس پرتی و فراموشکاری هر چند در حین سخنرانی از یادداشتی که در دست میگیرد، بهره میگیرد . از جمله :

در تاریخ 31 خرداد ماه سال 97،بعد از دیدار تیم فوتبال ایران و اسپانیا از سوی دفتر رهبری پیامی از قول او به شکل زیر منتشر شد

  بازی دیشب شما عالی بود. خدا قوت

    به دنبال آن، در تاریخ 5 تیرماه سال 97، بعد از بازی ایران و پرتقال نیز پیام زیر برای تیم ملی فوتبال ایران ارسال گشت:

«به تیم ملی ایران بگویید شما پیروز و سرافراز برگشتید. آفرین. انشاالله موفق باشید.»

در نوبتی دیگر، باز پیامی از سوی او در رابطه با رفع حصری که از سوی شورای عالی امنیت ملی تایید شده بود و رییس جمهور از رهبری درخواست تایید آن را داشت منتشر شد که در آن، او گفته بود: مسائل مهمتر از حصر وجود دارد (نقل به مضمون)

اما این روزها که اخبار بیانگر رفع برخی از محدودیت های محصورین است نشان می دهد که درون بیت رهبری جنگی سخت در حال انجام است زیرا این رفع محدودیت ها نشان میدهد که دو جبهه در بیت در حال کارزار هستند:

- جبهه اول: گروهی که در پاسخ نامه رییس جمهوری مبنی بر تایید شورای عالی امنیت ملی بر رفع حصر خواستار اجازه «رهبر» بود که با آن موافقت نکرد. در این گروه میتوان به افرادی چون مجتبی خامنه‌ای، حسین طائب، حسین نجات، حمید رضا مقدم فر، محمد رضا نقدی، محمد علی جعفری و... اشاره کرد که همراه با عدهای از افراطیون در آینده نزدیک، به احتمال زیاد برای این جریان بلوایی ایجاد خواهند کرد .

- جبهه دوم : گروهی از افراد بیت رهبری هستند که خود هم از وضعیت به وجود آمده خسته شدهاند و خواهان آرامش در کشور می باشند که میتوان به افرادی چون مسعود خامنه‌ای، صادق خرازی ، کمال خرازی و حتی سید محمد خاتمی و... اشاره نمود که تلاش این افراد بوده که توانسته محدودیت های سید محمد خاتمی را بردارد و به احتمال زیاد برخی از محدودیت های میر حسین موسوی و کروبی و رهنورد را  رفع خواهند کرد اما نه به طور کامل و این رفع محدودیتها علاوه بر خواست های داخلی، جهت رفع فشار های خارجی نیز می باشد که ایران باید تا سه ماه دیگر نشان دهد که در درون نظام تغییراتی ایجاد شده است و آماده مذاکره میباشد.

    این در حالی است که سپاه و باندهای امنیتی و اطلاعاتی افراطی به شدت با این کار مقابله خواهند کرد. اما همین تضادهای درونی بیت و در  سطح کلی حاکمیت نشان از وخامت وضعیت درونی رﮊیم دارد .

 

خامنهای نگران نباشید هیچکس هیچ غلطی نمیتواند بکند!:

    در تاریخ 19 مرداد ماه سال 97،  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر خامنه‌ای، پاسخ او را به یکی از فعالان فرهنگی خارج از کشور در خصوص آینده انقلاب، منتشر کرد. به گزارش خبرآنلاین پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری نوشت: در روزهای اخیر جمعی از فعالان فرهنگی خارج از کشور با رهبر انقلاب دیدار کردند که در خلال آن یکی از حضار، دغدغه و نگرانی علاقمندان به انقلاب در آن سوی مرزها را از آینده بیان کرد.

    رهبر انقلاب در پاسخ به نگرانی این شخص گفتند: «نسبت به اوضاع ما اصلا نگران نباشند، هیچکس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مطمئن باشند، هیچ تردیدی در این جهت وجود ندارد؛ این را به همه بگویید.»

    در این پیام، خامنهای بار دیگر از ذخیره کلمات خود همان غلط میکنند و غلطی نمیتوانند بکنند همیشگی را بکار گرفت تا بگوید  هنوز صدای مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه‌ای را از کنار بیت خود نشنیده است. یا فکر میکند کلید زور است و آن هم در دست او است.

    به دنبال این پیامها، خامنهای گویا حالش بهتر شد. داروها تاثیر خود را کرده و او امکان یافت ظاهر شود. در تاریخ 22 مرداد ماه تقریبا همه کاسه کوزه های وضعیت اقتصادی را  بر سر حکومت حسن روحانی شکست و طلبکارانه مدعی شد که اشتباه کرده بود که به حکومت اجازه مذاکره با امریکا را داده بود. البته یادش رفت که خود او بود که دم از نرمش قهرمانانه زد و  مذاکرات با امریکا، در عمان ، قبل از به سر کار آمدن حسن روحانی، به دستور او، جریان داشت.  در همین سخنرانی بود که او، در جملهای به اشتباه خود اعتراف کرد اما این جمله نیز به کنترل گرهای «بیت رهبری» خوش نیامد. زیرا به سرعت این بخش از سخنان او را از روی فیلم منتشر شده برداشتند و در متن سخنان او نیز از این جمله خبری نبود. بعدها با ارسال پیامی جمله اشتباه را تغییر داده و منتشر ساختند. وقیحانه، این کار را کردند. زیرا فیلم سخنان او پخش شده و مطالب نیز قبلا از سوی همان بیت رهبری برای خبرگزاری ها و مطبوعات ارسال شده و بارها بازتاب یافته بود. جمله تصحیح شده ارسالی از «بیت رهبری» در مورد اشتباه او اینگونه تغییر داده شدهاست: «در قضیهِ برجام، بنده اشتباه کردم اجازه دادم که وزیر خارجه‌ِ ما با آن‌ها صحبت کند، ضرر کردیم.»

    البته همین گروه خبری و تبلیغعاتی بیت رهبری در گذشته بار دیگر از همین دسته گلها به آب دادهاست. برای نمونه، سخنان او در آن در دیدارش با فرماندهان سپاه، سانسور شد. زیرا در آن، او به مرگ خود اشاره کرده بود:

اشاره «رهبر جمهوری اسلامی» به احتمال مرگ خود: چندی پیش گفت اسرائیل ۲۵ سال دیگر وجود نخواهد داشت و روز چهارشنبه از احتمال مرگ خود و یا دیگر مقامات در ۱۰ سال آینده سخن گفت. اشاره عجیب و بی‌سابقه خامنه‌ای به مرگ و احتمال عدم حضور او در زمان سر رسیدن تعهدات برجام، در وب‌سایت رسمی او موجود نیست اما تا عصر روز چهارشنبه ۲۵ شهریورماه سال 95 در بخش‌های مختلف خبری صداوسیما به آن اشاره می‌شد و تا آخرین ساعات این روز در وب‌سایت شبکه خبر نیز قابل مشاهده بود.

    طبق متنی که خبرگزاری صداوسیما مخابره کرده بود، خامنه‌ای در جمع فرماندهان سپاه گفته بود: «دشمنان منتظرند که ملت و نظام خواب‌شان ببرد و ده سال دیگر که مثلاً بنده نباشم، اهداف‌شان را محقق کنند. اما ملت و مسئولان نمی‌گذارند امید شیطانی بیگانگان درباره به خواب رفتن ملت، در دل دشمن پا بگیرد.»

     اما پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر او و «دفتر حفظ و نشر آثار خامنه‌ای»، در وبسایت رسمی منعکس کننده مواضع رهبر جمهوری اسلامی، روایت دیگری ارائه داده‌اند: «آن‌ها منتظرند که ملت و نظام خواب‌شان ببرد تا اهداف‌شان را محقق کنند اما ملت و مسئولان نمی‌گذارند امید شیطانی بیگانگان درباره‌ی به خواب رفتن ملت، در دل دشمن پا بگیرد.»

    در این روایت هیچ اشاره‌ای به «ده سال» و احتمال نبود خامنه‌ای نیست. این متن عینا توسط خبرگزاری‌های داخلی ایران نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

     با مراجعه به فایل صوتی سخنان خامنه‌ای که توسط وب‌سایت رسمی او منتشر شده، جملات دیگری شنیده می‌شود که گویا مسئولان دفتر رهبری چندان مایل نبوده‌اند به متن رسمی راه پیدا کند. در این فایل صوتی شنیده می‌شود که خامنه‌ای می‌گوید: «آن‌ها نشسته‌اند منتظر که روزی ملت و نظام جمهوری اسلامی خواب‌شان ببرد؛ وعده می‌دهند که ۱۰ سال بعد، ایران، آن ایران نیست. نباید گذاشت این فکر، این امید شیطانی در دل دشمن پا بگیرد. باید آن‌چنان پایه‌های انقلاب و فکر انقلابی مستحکم باشد که با مردن و زنده بودن این و آن و زید و عمر تاثیری در حرکت انقلابی این کشور نگذارد.»  منبع: سحام‌نیوز

بعد از سخنرانی روز 22 مرداد ماه سال 97، دو واقعه به وقوع پیوست که میتواند اجرای قسمتی دیگر از همان طرح باشد:

 

«دولت سایه» به اجرای طرح تصرف کامل دولت ادامه میدهد:

واقعه اول: برپایی مراسم اعتراض در مدرسه فیضیه قم در 25 مرداد ماه سال 1397: اجرای این بخش از طرح کاملا با نیروهای خاصی هماهنگ شده بود. از جمله سپاه پاسداران، مسئولان حوزههای علمیه و مدرسه فیضیه، افراطیون نزدیک به مصباح یزدی و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، اندیشکده عصر، وابستگان به ابراهیم رییسی و حامیان او در جبهه پایداری و.... که به راحتی میتوان با مشاهده افراد دخیل و سخنرانان به سابقه و مراکز آنها پی برد. سخنران اصلی این تجمع که بسیار هم مورد حمله مراجع 100 ساله قم قرار گرفت فردی خود خواه و اقتدار طلب به نام حسن رحیم پور ازغدی میباشد. این شخص هماره در صدا و سیما به عنوان مدرس و فیلسوف و متفکر اسلامی! حضور مییابد. او در سابقه خود دورانی بازجو و شکنجه‌‍گر کیانوری رهبر حزب توده بود. همکار او سرمدی بود. هم اکنون در شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه آزاد و همچنین اندیشکده عصر در کنار دیگر یاران ابراهیم رییسی و علم الهدی قرار دارد، در این مجموعهها افرادی حضور دارد که در جبهه پایداری، قرارگاه عمار، موسسه اوج و... دیده میشوند. این جماعت برای تصرف قدرت ولو به قیمت نابودی کشور، از هیچ عملی فروگذار نمیکنند.  همواره آماده اعتشاش، جاسوسی، تخریب و بلوا هستند .

اگر به مجموعه های زیر بنگرید نزدیکی و هماهنگی انها را در خواهید یافت به خصوص اطرافیان و نزدیکان ابراهیم رییسی، علم الهدی و مصباح یزدی و بیت رهبری و... را خواهید شناخت:

اول: جبهه پایداری، جبههای تحت مدیریت مصباح یزدی و آیةالله خوشوقت(پدر همسر سید مصطفی خامنه‌ای ) و یکی دیگر از مراجعی که گفته نامش مطرح نشود و افرادی چون :آقا تهراني، روح‌الله حسينيان، ‌صادق محصولي، اصغر زارعي، كامران باقري‌لنكراني، مجيد متقي‌فر، سقاي بي‌ريا، سيدمحمود نبويان، محمد سليماني، غلامحسين رضواني، زهره طبيب‌زاده، فاطمه آليا، قاسم روانبخش(عضو گروه قرارگاه عمار)، سيدمحمدرضا حسيني، علي خطيبي شريفيه، ميثم نيلي( برادر داماد ابراهیم رییسی و رییس خبرگزاری رجاء نیوز که در اندیشکده عصر در کنار ماجد علم الهدی و دیگران قرار دارد)، هاشم موسوي

دوم: گروه معروف به قرارگاه عمار که از سال های دهه هشتاد برای  انجام هرگونه تخریب و اغتشاش، فریب و جاسوسی به وجود آمد. دستگیری رضا گلپور نزدیک به این قرارگاه ومدیر وب سایت آن محمد حسین رستمی به عنوان جاسوس از جمله عملکرد گروه برای حفظ نظام بودهاست. افراد این گروه که در گروههای دیگر نیز حضور دارند و ذکر شده عبارتند از:

حجت الاسلام عليرضا پناهيان، مسئول اتاق فكر نهاد نمايندگي خامنهای در دانشگاه‌ها.

حجت الاسلام مهدي طائب، استاد حوزه و دانشگاه و برادر حسین طائب

سردار سپاه مهندس حاج سعيد قاسمي، فعال فرهنگي و مدير مؤسسه فرهنگي ميثاق

حجت الاسلام محمدمهدي ماندگاري، رئيس هيئت مديره مؤسسه فرهنگي سيره شهدا

مهدي كوچك زاده، نماينده مجلس و استاد دانشگاه

حجت الاسلام حميد رسايي، نماينده مجلس و مديرمسئول هفته‌نامه 9 دي

نادر طالب زاده، نويسنده و كارگردان و مجري برنامه راز  و عضو شبکه افق و اندیشکده عصر

سردار حاج حسين يكتا، دبير سابق ستاد راهيان نور، نماینده ویژه ابراهیم رییسی در ستاد کرامت و اندیشکده عصر

سردار حسن عباسي، رئيس مؤسسه بررسي‌هاي دكترينال امنيت بدون مرز

حجت الاسلام علي ثمري، فعال فرهنگي و خطيب مجالس هيئت رزمندگان

سعيد حداديان، فعال فرهنگي و مداحل اهل بيت

حسين الله كرم، استاد دانشگاه و فعال فرهنگي همچنان سردسته چماقداران

حجت الاسلام روانبخش، فعال فرهنگي و دبيرسياسي نشريه پرتوسخن و عضو جبهه پایداری

وحيد جليلي، سردبير ماهنامه راه و عضو شبکه افق وابسته به سپاه پاسداران در کنار طالب زاده و اندیشکده عصر

حسين روشن، فعال فرهنگي و مطبوعاتي.

 

سوم: اندیشکده عصر باندی که توسط ابراهیم رییسی و علم الهدی و یاران او ایجاد شده که در میان افراد این گروه کسانی دیده میشوند که در قرارگاه عمار، شبکه تلویزیونی افق، موسسه اوج وابسته به قرب سپاه پاسداران و جبهه پایداری نیز دیده میشوند و در جریان قم سخنران مدرسه فیضیه از این گروه بوده و مسئول خبررسانی آن نیز میثم نیلی نیز از این گروه و جبهه پایداری بودهاست. اسامی و وابستگی های آنها در زیر میآید :

-دکتر فاطمه عزیز آبادی فراهانی( معاون وقت دانشگاه آزاد اسلامی و استاد راهنمای پایان نامه ماجد علم الهدی)

-سید ماجد علمالهدی(آخرین فرزند علم الهدی و از سلاطین سکه طلا در ایران با پول های مفت به دست آورده از صندوق ثامن و صندوق جدید التاسیسی ابراهیم رییسی)

-میثم نیلی (رییس خبرگزاری رجاء نیوز و برادر داماد ابراهیم رییسی و عضو جبهه پایداری)

-سردار حسین یکتا، نماینده ویژه ابراهیم رییسی در بنیاد کرامت و گروه عماریون

-احسان محمد حسنی مدیر مؤسسه اوج وابسته به قرارگاه قرب سپاه پاسداران

-سید احمد عبودتیان، معاون سردار حسین یکتا

-وحید جلیلی برادر سعید جلیلی (رییس دولت در سایه) و از عوامل مؤسس شبکه تلویزیونی افق و عضو قرارگاه عمار

-نادر طالب زاده فرزند سرهنگ طالب زاده اردوبادی از عوامل کودتا برضد حکومت ملی مصدق و از عوامل وابسته به شبکه تلویزیونی افق و عضو قرارگاه عمار

– سید نظام موسوی  از سردبیران نشریه جوان و وابستگان به سپاه پاسداران

-حمید رضا مقدم فرمشاور فرهنگی فرمانده سپاه پاسداران و از عوامل نزدیک به بیت و معاون رسانهای دانشگاه آزاد اسلامی و از عوامل برکناری دکتر فرهاد رهبر

-مریم مجتهد زاده از مسئولان معاونت زنان ریاست جمهوری دوران احمدی نژاد

-دکتر علیرضا علی احمدی وزیر آموزش و پرورش در حکومت احمدی نژاد، پدر همسر مهرداد بذر باش که قرار است رییس تلفن همراه شود

-دکتر بهمن کارگرسردار سپاه و مسئول موزههای جنگ

– جواد رمضان نژاد رییس شبکه 5 صدا و سیما که قرار بود به شبکه یک برود. وی مدیر شبکه افق در کنار طالب زاده و جلیلی و پوری امین بود

     بی دلیل نیست که  گزارش کامل سخنرانی دکتر حسن رحیم پور ازغدی توسط بخش معارف خبرگزاری رجاء  نیوز به طور کامل با فیلم انتشار یافت به بخش هایی از سخنان این استاد وابسته توجه فرمایید:

 

شناسه خبر : 291339

گروه معارف - رجانیوز: چند روز گذشته به همت طلاب انقلابی حوزه علمیه قم، تجمعی اعتراضی جهت مطالبهگری از مسئولین قوای سه گانه در موضوع عدالت اقتصادی و مسائل معیشتی تشکیل شد. یکی از سخنرانان اصلی این مراسم استاد حسن رحیم پور ازغدی بود که سخنان صریح و انقلابیاش باعث شد تا عدهای بتوانند جنجال آفرینی کرده و مطالبات اقتصادی و معیشتی را به حاشیه ببرند. در ادامه جهت تنویر افکار عمومی منتخب سخنان استاد حسن رحیم پور ازغدی بصورت متنی و فایل ویدیویی کامل سخنرانی ایشان منتشر و بارگذاری میشود:

    حسن رحیم‌پور ازغدی ظهر امروز در تجمع بزرگ علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه قم که در مدرسه فیضیه برگزار شد، اظهار داشت: پیام این تجمع در وهله نخست این است که حوزه و روحانیت خود را از طبقات محروم و مستضعف جدا ندانسته و بخشی از خود روحانیون از خود طبقات محروم هستند.

     وی افزود: پیام دیگر این تجمع این بوده که روحانیت، نظام و انقلاب را جدا از خود ندانسته و در صورت مشاهده تخلف از قوای سه‌گانه بدون تعارف در مقابل آن‌ها می‌ایستد و وجدان عمومی حوزه قم در کنار فقرا است.

    عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حوزه علمیه قم از مسئولانی که در مسیر اسلام قرار دارند حمایت کرده و از مسئولان فاقد قدرت حمایت می‌کند. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با ابراز تأسف از مفاسد موجود در بین برخی مسئولان خاطرنشان کرد: بعد از ۴۰ سال متأسفانه وزیری وجود دارد که به‌راحتی می‌گوید من بیش از هزار میلیارد تومان ثروت دارم درصورتی‌که در دهه ۶۰ کسی جرأت بیان این‌گونه سخنان را نداشت و در این بین دشمن سعی می‌کند مردم را به اسلام سیاسی بدبین کند.

     عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز کرد: دهه چهارم انقلاب اسلامی پیچ انحراف بوده و این اتفاقی است که در صدر اسلام نیز جانبازان اسلام به جنگ با امیرالمؤمنین برخاستند.

     رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: ضربه اصلی باید به فساد در درون حکومت وارد شده و اگر اشرافیت مذهبی در کشور شکل گرفته، باید از بین برود، نمی‌شود شعار مرگ بر آمریکا داد و فرزندانمان در آمریکا به تحصیل و خوش‌گذرانی بپردازند.

     وی بیان کرد: هرزمانی از مواضع انقلابی خود عقب نشستیم توهین‌های امریکا شدت گرفت و این در زمان طرح بحث گفت‌وگوی تمدن‌ها و امروز نمایان شده و در برجام نظام به تمامی وعده‌های خود به آمریکا عمل کرد اما از داخل برای برخی افراد درس عبرت نشد.

     عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: رهبر معظم انقلاب اخیراً اعلام کردند که در جریان مذاکره اشتباه صورت گرفت، در حال حاضر نیز عده‌ای به وعده‌های اروپایی‌ها دل‌خوش کرده‌اند.

    عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی معتقد است: علی‌رغم اینکه برخی از افراد ریشه سکولاریسم را در دانشگاه دنبال می‌کنند، باید گفت که ریشه سکولاریسم در حوزه علمیه بوده و در حوزه علمیه به مسائل روز کشور و مسائل حل نشده توجه نمی‌شود و در زمینهٔ فقه بانکی و اقتصادی بی‌سوادی حوزه و دانشگاه موج می‌زند.

    همانطور که ملاحظه میشود، سایت متعلق به رئیسی، آن قسمت از اظهارات ازغدی را که حوزه را خالی از علم به مسائل اساسی مردم، توصیف کردهاست را درز گرفتهاست. اما سایت رجاءنیوز میگوید و به صراحت که سازماندهنده اجتماع در مدرسه فیضیه قم، «دولت در سایه» بودهاست.

    حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و  عضو هیئت ارزیابی علمی و فرهنگی و مدیر مسئول و سردبیر نشریه کتاب نقد است. وی طی یک سخنرانی در ۲۰ خرداد ۱۳۸۶ در جمع دانشجویان دانشگاه تهران با حضور دانیل اورتگا، رئیس‌جمهور نیکاراگوئه گفت: امروز رهبری انقلاب حامی جنبش‌های آزادی‌بخش و در مقابل استکبار جهانی است، پس ایران به هر معنا خانه شما است. تکلیف احمدی‌نژاد هم روشن است، احمدی‌نژاد نیز بیشتر از آنکه یک دولتمرد باشد، با روحیه‌ای چریکی خود را متعهد به جبهه فقرای دنیا می‌داند، پس می‌توانید هر سال برای تفریح به خانه دوم خود بیایید.

     وی در سخنانی، خطاب به زنانی که بر خلاف بعضی سیاست‌های حکومتی مبنی بر افزایش جمعیت، به دلیل به هم نخوردن هیکل‌شان نمی‌خواهند باردار شوند گفته بود: هم‌اکنون برخی خانم‌ها می‌گویند بچهدار نمی‌شویم برای اینکه هیکلمون به هم میخوره. ای مرده شور ببره هیکلت رو. مگه هیکلت رو میخوای ببری آخرت؟ تو این هیکل رو میخوای چه کار؟ غیر از اینه که میخوای ببری تو قبر یا اینکه میخوای هیکلت رو ببری تو خیابون نشون بدی. استفاده هیکلت برای شوهرته و البته شوهرت برای توئه و برای بچه آوردن

    سخنان حسن رحیم پور ازغدی در مدرسه فیضیه قم، انسان را به یاد دو سال قبل حسینی بوشهری میاندازد که میگفت: «حوزويان نمي‌توانند نسبت به دغدغه‌هاي رهبر خود بي‌تفاوت باشند و کم‌ترين گام در اين راستا، تشکيل گردهمايی براي بازگو کردن دغدغه‌های ايشان و بيان تدابير لازم براي رفع اين دغدغه‌هاست. حسيني‌بوشهري به سخنان رهبر انقلاب اسلامي مبني بر اينکه برخي براي دوری حوزه از انقلاب تلاش مي‌کنند، تصريح کرد: اگر بخواهيم انقلاب اسلامي پايدار باشد اين حوزه بايد انقلابي بماند؛ پشتوانه انقلاب اسلامی حوزه و طلاب هستند و به همين علت بقاء و استمرار نظام به انقلابی بودن حوزه علميه قم وابسته است.»

 

تجمع در مدرسه فیضیه را «دولت در سایه» سازمان دادهاست:

    در وب سایت قم نیوز از وب سایتهای مخالف حکومت روحانی، چنین آمده است :

   «هر چه به لحظات میانی مراسم و سخنرانی استاد رحیم‌پور ازغدی نزدیک و نزدیک‌تر می‌شدیم، جای انداختن سوزن در نمازخانه مدرسه فیضیه نبود.» اما عکس‌هایی که خبرگزاری‌های مختلف از این تجمع مخابره کرده بودند غالباً کادرهایی بسته را به نشان میدادند و در چند مورد که کل جمعیت در قاب عکاسان جا گرفته بود. نکته مشخص خالی بودن قسمت‌های قابل توجهی از سالن محل برگزاری این مراسم بود؛ چیزی کاملاً بر خلاف این ادعا که آنجا «جای سوزن انداختن هم نبود.»

    این مراسم در نمازخانه مدرسه فیضیه قم برگزار شد که در بهترین حالت و با جمعیتی فشرده می‌تواند چیزی حدود ۲۵۰۰ نفر را در خود جای دهد. پیش از آنکه نمازخانه مدرسه فیضیه پیش از ظهر روز پنجشنبه میزبان طلاب و روحانیون معترض باشد، اعتراضات مشابهی در حوزه‌های علمیه تهران و مشهد آغاز شده بود. اعتراضاتی که البته نه ابعاد مراسم روز پنجشنبه قم را داشت و نه بازتاب خبری آن را.

     از خندهدار ترین حرکات، یکی حرکت  «روحانی» به عنوان و نام حجةالاسلام احمدی، بود. و آن آتش زدن یک 100 دلاری تقلبی بود. او فکر میکرد مردم متوجه تقلبی بودن آن نمیشوند و میخواست ژست مردم ترکیه را در مقام حمایت از خامنهای را بگیرد. با لو رفتن تقلبی بودن دلار،  معلوم همگان شد که این افراد تا چه اندازه فریبکار و متقلب هستند.  قبل از سخنرانی ازغدی، سردار «حجةالاسلام حسین طیبی فر فرمانده تیپ مستقل 83 تبلیغی – رزمی به سخنرانی پرداخت. افرادی از سپاه نیز در اجتماع شرکت کرده بودند.

شعارها و پلاکارد های تجمع فیضیه قم

«وزیران میلیاردی،زالوی این نظامند»

 «ملت ما نجیب است، وزیر به فکر جیب است»

«رهبر با درایت، دولت بی‌کفایت»

«برجامیان برگردید، مطیع رهبرگردید»

«محصل انگلیس، مذاکره کلید نیست».

«نه برجام نه ۲۰۳۰، لعنت به انگلیسی»

«سؤال از مسئولان وظیفه مجلس است، تمرد از قوانین شیوه هر ناکس است»

«بنی صدرها همیشه فرصت فرار ندارند»

«ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت».

 «ای ملت! به نیت امر به معروف از رئیس جمهوری بخواهید در این گرانی‌ها یارانه هر نفر را تا ۲۰۰ بالا ببرد.»

      سخنران قبل از حسن رحیم پور ازغدی که مدعی شده برای کنترل جلسه تنها به بیان چند جمله اکتفا کرده تا سخنران اصلی برسد فردی است نظامی به نام حسین طیبی فر ، فرمانده تیپ مستقل تبلیغی –رزمی 83 امام صادق قم که جانشین سردار «حجةالاسلام» مجتبی ذوالنور فرمانده سابق این تیپ است. ذوالنور جنایت پیشه عضو سپاه پاسداران و از حامیان اصلی محمود احمدی نژاد بود. او زمانی قائم مقام جانشین مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران یعنی علی سعیدی بود و اکنون نماینده مجلس از قم میباشد.

     حضور حسین طیبی فر به خوبی در این جلسه مشهود است اما سیدحسن اکبری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قم به «مکارم شیرازی» نوشتهاست:«تصاویری که در بعضی رسانه‌ها از حضور اعضاء سپاه در این برنامه منتشر شده مربوط به مراسم دیگری بوده و انتشار این عکس‌ها اقدامی ناشیانه در راستای تخریب نهاد مقدس سپاه بودهاست.» وی مدعی شده: «قطعا این اقدام، حرکتی از سوی عناصر کینه‌توز در راستای پروژه سپاه‌هراسی بوده و هدفی جز تخریب این سربازان فداکار نظام مقدس جمهوری اسلامی ندارد!»اما برای اینکه نشان دهیم بسیاری از این روحانیون و نظامیان دروغگویان هستند به متن سخنان خود «حجةالاسلام» حسین طیبی فر در این تجمع توجه فرمایید:

کد خبر ۶۴۷۳۲ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۵

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، «حجةالاسلام والمسلمین حسین طیبی فر در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به حاشیه‌های به وجود آمده درباره تجمع جمعی از طلاب در  روز پنج شنبه گذشته که در مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد، اظهار داشت: تجمع  یاد شده به صورت کاملاً خود جوش برگزار شد وپس از آن حوزه علمیه ورود کرد که وضعیت تجمع را کنترل کند که موفق به این کار نیز شد. وی افزود: حوزه در مقابل برخی افرادی که قصد داشتند تجمع را به بیرون از مدرسه فیضیه هدایت کنند، مقاومت کرد و اجازه خروج از مدرسه فیضیه به آن‌ها داده نشد.

    فرمانده تیپ 83 امام جعفر صادق (ع) تصریح کرد: سالن مدرسه فیضیه مملو از جمعیت بود که از طلاب و روحانیون سخنران جلسه  نیز حضورپیدا نکرده بودند لذا با در خواست برخی از دوستان حوزوی، بنده برای اینکه شخص دیگری تریبون را در دست نگیرد و جلسه از کنترل خارج نشود چند دقیقهای سخنرانی کردم تا سخنران جلسه به مراسم برسد. طیبی فر با اشاره به صحبت‌های مطرح شده مبنی بر اینکه سخنران جلسه توسط وی دعوت شده است،گفت: به هیچ عنوان این گونه نبوده است و بنده این موضوع را به شدت تکذیب می‌کنم.

    وی با اشاره به پلاکاردهای مراسم تجمع که سایت‌های خبری روی آن‌ها مانور دادند، تصریح کرد: در همان چند دقیقهای که بنده برای پر کردن خلأ به دلیل دیر آمدن سخنران صحبت کردم اعلام کردم پلاکاردهای غیر از سخنان رهبری و مضمون سخنان رهبری در شأن جلسه طلاب و (قابل توجه «حجةالاسلام» دروغگو اکبری نمایند مقام رهبری در سپاه قم) روحانیون نیست و با اصرار گفتم آن‌ها را جمع کنید.

     فرمانده تیپ 83 امام جعفر صادق (ع) بیان کرد: با توجه به تاکید بنده، پلاکاردهای غیر سخنان مقام معظم رهبری جمع آوری شد و الباقی پلاکاردها را سخنران هنگام صحبت خواندند.

    طیبی فر عنوان کرد: چنین تابلویی اصلاً هنگام سخنرانی وجود نداشت به نظر می‌رسد یا فردی نفوذی یا شیطنت در کار بود که از یک پلاکارد خاص که بلافاصله جمع شده برای حاشیه سازی تصویر برداری شود. وی خاطرنشان کرد: با قاطعیت اعلام می‌کنم این نوشته توسط برخی افراد مسئله دار وارد این جلسه شده است به این دلیل که نوشته روی دسته  تابلو دقیقاً روبروی دوربین قرار داده شد تا سوژه خبری شود. (البته طیبی فر نگفت که بر روی دسته برخی دیگر پلاکارد ها هم همین نوشته موجود بوده است)

    برای روشن شدن ارتباط نظامی تیپ مستقل 83 امام صادق با سپاه پاسداران به خبر زیر توجه فرمایید تا بدانید فرمانده این تیپ چه مقامی در سپاه دارد:

    به گزارش خبرگزاری حوزه، 3هزار نفر از بسیجیان مدارس علمیه قم با شرکت در دوره های متفاوت مقدماتی، تکمیلی  و ... که در پادگان آموزشی باقرالعلوم (ع) تیپ مستقل 83 امام جعفر صادق  (ع) برگزار شد، آموزشهای نظامی را گذراندند. حوزه مقاومت بسیج طلاب امام خمینی (ره)، حوزه مقاومت امام خامنه‌ای (مدظله) و حوزه بسیج خواهران طلبه، حوزههایی هستند که بسیجیان مدارس علمیه قم را در قالب گردانهای عاشورا و الزهرا(س)  سازماندهی میکنند. آموزش دورههای مختلف نظامی، یکی از برنامههای این حوزه ها می باشد؛ به طوری که طلاب بسیجی مباحث تئوری دورههای نظامی را درمراکز و مدارس فرا گرفته و مراحل تکمیلی و پایانی آن را در پادگان آموزشی باقرالعلوم(ع)، وابسته به تیپ مستقل 83 امام جعفر صادق (ع) میگذرانند.

    براساس اعلام تیپ مستقل 83 امام صادق(ع)، تعداد یک هزار نفر از طلاب بسیجی، آموزش های نظامی تکمیلی را گذرانده و تعداد 2 هزار نفر نیز آموزش های مقدماتی را فرا گرفتهاند. 

 

واقعه دوم : برکناری و تغییر در کادر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی:

    دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین دانشگاههای ایران میباشد. دارائی آن را معادل حدود 200 میلیارد دلار تخمین زدهاند. این دانشگاه را میتوان گفت هاشمی رفسنجانی و سید احمد خمینی راه اندازی کرددند. سالها مسئولیت و مدیریت آن را بر عهده داشتند. اما به محض کشته شدن هاشمی رفسنجانی، باند بیت رهبری از مرگ هاشمی استفاده و علی اکبر ولایتی را توسط خامنهای، به ریاست آن منصوب کرد. ولایتی هم با ترفندهای خاص ابتدا مدیران و برخی اعضای هیات امنای ان را از رده خارج ساخت و بعد با انتصاب یکی از وابستگان خود تصفیه شدیدی را در این دانشگاه به راه انداخت. بعد از سه ماه دکتر فرهاد رهبر را به ریاست آن برگزید. بعد از مدتی نزدیک به یکسال هر دو به این نتیجه رسیدند که نمیتوانند با یکدیگر کارکنند. به همین دلیل بنا به پیشنهادی که از سوی ابراهیم رییسی و محمد رضا مقدم فر که به عنوان معاونت رسانهای دانشگاه آزاد انتخاب شده بود، محمد مهدی طهرانچی را که در معاونت آستان قدس رضوی همکار و همراه رییسی بود، به ریاست دانشگاه آزاد، منصوب کردند.

    محمد مهدی طهرانچی از مهره‌‌ای است که در کنار حمید رضا مقدم فر که مشاور فرهنگی فرماندهی سپاه است و در کنار این دو، محمد رضا نقدی و یارانی چون کامران دانشجو، حسین یکتا، خانم فراهانی، و... می توانند دانشگاه آزاد اسلامی را به آن سمتی که تمایل دارند ببرند. گفتنی است که محمد مهدی طهرانچی دارای مردک دکتری از دانشگاه مسکو میباشد و یکی از عواملی است که در کنار ولایتی به مسکو و روسیه سفر میکند و هم او بود که رستم یمیناخونانوف رییس جمهوری تاتارستان و نماینده پوتین قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 96 برای دیدار با ابراهیم رییسی را به مشهد آورد.

 

نیروهای دخیل در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی را بهتر بشناسیم:

    با توجه به افراد و گروههای فوق الذکر  در تجمع قم، می توان گفت که با کشته شدن هاشمی کلیه امور دانشگاه آزاد را باند بیت رهبری با مدیریت ولایتی به دست گرفت و از آن به بعد، طرح «دولت در سایه» در این دانشگاه پیاده میکنند: ازبین افراد سطح بالای این دانشگاه میتوان از فرهاد رهبری، محمد مهدی طهرانچی، حمید رضا مقدم فر و خانم فراهانی نام برد که در گروه فعال در اندیشکده عصر و دیگر گروهها از حامیان سپاه پاسداران و ابراهیم رییسی و علم الهدی میباشند:

1. فرهاد رهبر (زاده ۱۳۳۸ در سمنان)، رئیس برکنار شده دانشگاه آزاد، دارای درجه دکترای تخصصی در رشته اقتصاد نظری از دانشگاه تهران است. او همچنین استاد و عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران است.  رهبر رئیس پیشین دانشگاه آزاد اسلامی نیز بوده است. او نایب رئیسی شورای راهبردی نظام مالیاتی ایران را بر عهده دارد. وی همچنین مشاور اقتصادی و دبیر کارگروه اقتصادی  آستان قدس رضوی است. او در حکومت اکبر هاشمی رفسنجانی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳ به مدت حدود پنج سال عهده‌دار سمت مدیرکل مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری بود. سپس در حکومت سید محمد خاتمی به سمت معاونت اقتصادی واواک منصوب شد. با روی کار آمدن حکومت احمدی‌نژاد، ابتدا ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را و سپس حدود شش سال ریاست دانشگاه تهران  را بر عهده داشت.

    محمود احمدی‌نژاد، در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ خورشیدی در نامه‌ای به کامران دانشجو وزیر وقت علوم، خواستار برکناری فرهاد رهبر شد. احمدی‌نژاد او را متهم کرد که در اداره دانشگاه تهران رویکردی سیاست‌زده، غیر علمی و احیاناً امنیتی داشته‌است.

 

    در نهایت چند ماه پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی، رضا فرجی دانا، وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری، فرهاد رهبر را در بهمن ۱۳۹۲ خورشیدی از ریاست دانشگاه تهران برکنار کرد و محمدحسین امید را جانشین او نمود.

    در ۲۵ تیر ۱۳۹۶ خورشیدی، هیئت امنای دانشگاه آزاد وی را به عنوان رئیس پیشنهادی دانشگاه آزاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کرد. گفته میشود یکی از اقدامات جنجال‌برانگیز وی در دانشگاه تهران ایجاد گیت‌های امنیتی و مطرح کردن احتمال تعیین یونیفرم برای دانشجویان دانشگاه بود.

2. حمیدرضا مقدم فر (م. ۱۳۴۰) استاد دانشگاه، کارشناس مسائل استراتژیک، مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و مسئول  ستاد نشر و تبلیغ نامه خامنه‌ای  به جوانان اروپا و آمریکای شمالی است. او از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ مدیرعامل  خبرگزاری فارس  بود. سپس معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و تا شهریورماه سال ۱۳۹۳ در این سمت بود.

    مقدم فر در سال ۱۳۹۳ نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر را دریافت کرد. او همچنین عضو هیئت امنا آستان سلطان علی بن محمد باقر می‌باشد.   عضو اندیشکده عصر است. و نیز در کارنامه خود، سابقه عضویت در حزب جمهوری اسلامی و تدریس و مدیریت در آموزش و پرورش را دارد. او هم اکنون معاونت دانشگاه آزاد در امور رسانهها را بر عهده دارد.

    این عنصر شناخته شده از جمله افرادی است که همواره مانع از رفع حصر بوده و به دیگران نیز همین پیشنهاد (جلوگیری از رفع حصر) را میداده است. در زیر به بخشهایی از مصاحبه او با نشریه وابسته به سپاه توجه فرمایید:

    «چه تضمینی وجود دارد که اگر این آقایان از حصر خارج شدند، مجدداً همان رفتارها در سال 88 و 89 را خواهند داشت یا خیر، پاسخ این سؤالات منفی است. خود این افراد چنین پاسخی دادند. می‌گویند "اگر از حصر خارج شویم، همان حرفها را می‌زنیم".

افرادی هم که خواهان خروج آقای موسوی و کروبی از حصر هستند، می‌دانند که این آقایان امروز هم همان حالت را دارند.

تسنیم: نظر یکی از اصلاح‌طلبان این است که "خب، فرض کنیم همان رفتارها را تکرار کنند، نظام که ضرری نمی‌کند؛ باز هم می‌تواند آنها را به وضعیت حصر بازگرداند؛ اما اتفاق مثبتی که برای نظام می‌افتد این است که همگان می‌فهمند نظام حق داشته آنها را در حصر نگهدارد"!

مقدم فر:کدام نظام هوشمند و عاقلی در سراسر دنیا، با امنیت ملی خود ریسک، خطرپذیری و شوخی می‌کند، یعنی در شرایطی که حصر برای این افراد تنبهی نداشته و خودشان هم می‌گویند "اگر از حصر خارج شویم، همان رویه را دنبال می‌کنیم"،  نظام جمهوری اسلامی برای اینکه به طرفداران قلیل این افراد ثابت شود که قابل اطمینان نیستند و کشور را به آشوب می‌کشند، چنین ریسکی کند؟ در حالی که این عرصه، حوزه و ساحت امنیت ملی است و شوخی‌پذیر و ریسک‌پذیر نیست، آن هم در این شرایطی که ما با تهدیدهایی مثل نفوذ، داعش و تکفیری مواجهیم. بنابراین، اگر نظام چنین ریسکی کند، یعنی از عقل خارج شدهاست درصورتی که نظام ما، نظام عاقل و هوشمندی است ... نظام جمهوری اسلامی هوشمند و عاقل است، پس با توجه به این شرایط حاکم، نباید بی‌عقلی کند و این آقایان را از حصر خارج کند که این حرف‌ها ثابت بشود یا نه»

3. محمد مهدی طهرانچی متولد ۱۳۴۴، استاد دانشکده فیزیک دانشگاه ملی (که نام شهید بهشتی  را بر آن نهادهاند) است. او در اردیبهشت ۹۱ توسط کامران دانشجو به سرپرستی «دانشگاه شهید بهشتی» منصوب و در سوم بهمن ۱۳۹۵ توسط محمد فرهادی از سمت ریاست آن دانشگاه برکنار شد. در معرفی او نه در وب سایت شخصیاش و نه در ویکی پدیای فارسی، محل دریافت مدرک دکترای او ثبت نشدهاست. اما در ویکی پدیای انگلیسی محل دریافت دکتری او مسکو معرفی شده است. این خود میتواند این پرسش را به ذهنها خطور دهد که هدف از سپردن دانشگاه آزاد اسلامی، به درس خواندههای در روسیه که با «دولت در سایه» همکاری میکنند،  آیا هدفی جز چنگ انداختن بر حوزههای دینی و دانشگاهها میتواند داشته باشد؟

    نکته مهم اینکه با ریاست این شخص بر دانشگاه آزاد و در کنار او، افرادی مانند خانم فراهانی و حمید رضا مقدم فر که هر دو از نزدیکان به ابراهیم رییسی و علم الهدی در اندیشکده عصر میباشند و نیز ارتباط این دسته با گروههای جبهه پایداری و عماریون و گروه آموزشی و پژوهشی مصباح یزدی، هم گروههای تشکیل دهنده «دولت در سایه» شناسائی میشوند و هم هدف آنها که تصرف کامل دولت و سازمانهای آموزشی برای مهار نیروی محرکهای که دانشجویان و استادان و معلمان مدارس هستند، آشکارا در معرض دید همگان قرار میگیرد.  

    قبل از انتصاب طهرانچی، فرهاد رهبر که او نیز از نزدیکان به رییسی بود مقام ریاست دانشگاه آزاد را بر عهده داشت. اما سوسههای حمید رضا مقدم فر موجب برکناری او گشت. محمد مهدی طهرانچی هم عضو باند است و هم فاقد قدرت فرهاد رهبر است بنابراین، بدون اما و اگر طرح «دولت در سایه» را اجرا میکند.

     رضا علیجانی چند ماه پیش در رابطه با محمد مهدی طهرانچی گفت:«بدین ترتیب نفر دیگری که در اطراف رئیسی میتوان بر او تمرکز کرد فرد ناشناختهای است که در تاریکی حرکت میکند. جستجوی رد گذشته و اخیر او در لابلای اخبار اما حضور سیاست روس گرا را در نزدیکی و بیخ گوش رئیسی برای ما یادآور میشود. این فرد محمد مهدی طهرانچی است.

    طهرانچی رئیس سابق دانشگاه بهشتی است که اواخر سال ۹۵ توسط دولت روحانی کنار گذاشته شد. وی در سال آخر وزارت کامران دانشجو بر وزارت علوم به ریاست دانشگاه منصوب شده بود. او پس از عزل از ریاست دانشگاه طی حکمی سرپرست معاونت علمی آستان قدس رضوی شد.

    طهرانچی در سال ۱۳۷۶ در مسکو، در مؤسسه فیزیک و فناوری دانشگاه دولتی روسیه، در رشته فیزیک فارغالتحصیل شد. وی اما پس از بازگشت به ایران روابط نزدیک خود با حکومت روسیه و نهادهای وابسته به آن را حفظ کرد. در زمان ریاست طهرانچی بر دانشگاه بهشتی نیز روابط این دانشگاه با مراکز روسی گسترش یافت.

    طهرانچی، در حکومت روحانی، سعی داشت برضد برجام سنگ اندازی کند که با هوشیاری حکومت از ریاست دانشگاه برکنار شد. اما بعد از برکناری به آستان قدس برده شد.

    فرد هماهنگ کننده دیدار فرستاده پوتین با ابراهیم رئیسی همین طهرانچی بود. گفته میشود وی یکی از هماهنگ کنندگان روابط  «بیت رهبر» با روسیه است.

    روابط ایران و روسیه در سالهای اخیر گسترش زیادی داشته است. پوتین به ایران آمد. از فرودگاه به دیدار خامنهای رفت. به او یک نسخه قرآن خطی هدیه داد. چندی بعد، ایران پایگاه نوژه را در اختیار روسیه قرار داد تا به سوریه حمله کند. روسیه سابقه پیمان شکنی و بدعهدی زیادی در تاریخ گذشته و حال ما دارد که مستقلا قابل بررسی است. برخی از سیاسیون و حتی بعضی از سپاهیان به این روحیه و رویه روسیه که بر اساس منافعش حاضر است پس از بازیِ تا سر حد امکان با کارت ایران، در نهایت روی ایران معامله میکند، اشاره کردهاند.

4. فاطمه عزیز آبادی فراهانی، عضو ارشد اندیشکده عصر که راهنمای پایان نامه ماجد علم الهدی در دانشگاه بود و مقام سرپرستی معاونت پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات را بر عهده دارد همان جایی که حمید رضا مقدم فر با رهبر برسر تصویب قراردادهای تحقیقاتی  و پژوهشی دانشگاه مشکل داشت