بیانیه طلبه های عضو سپاه و تربیت شده سپاه فاش می گوید که کارگردان، «دولت در سایه» است:

 gozaresh-2latdarsayeh   تقریبا در پایان اولین سالگرد تنفیذ حکم ریاست جمهوری حسن روحانی و حدودا در  دویستمین روز، اجرای سناریوی فشار بر او، در5 دیماه سال 96  در مشهد آغاز شد، تجمع عدهای از روحانیون سیاسی و نظامی در حوزه علمیه فیضیه قم در 25 مرداد ماه سال 97 برخی از مسائل زیر پوشش پروژه نظام برای آینده ایران را نمایان ساخت. با برگزاری تجمع «خود جوش»! از مدلی که به اصطلاح میتوان آن را آتش به اختیار سربازان گمنام و یا افسران جنگ نرم دانست،  «دولت در سایه»  وارد فاز جدیدی از عملیات خود شد. هدف ایجاد زمینه مقابله با رییس جمهور در مجلس و بعد از آن  بود.

    برگزاری این تجمع «خودجوش»! تجمعی که سخنرانان و پلاکاردهای مخصوص، از قبل آماده و در محل خاص برای نمایش تهیه و حتی روحانیون در دست گیرنده پلاکاردها و شعار دهند، از پیش معین شده بودند ، معلوم میکرد جریانی در اندیشه راه اندازی بخشی از یک پروژه بزرگ در آینده است.  میخواهد اقدام به کاری نماید که هدفش تضعیف هرچه بیشتر حکومت و حوزه و مرجعیت است. بدیهی است تضعیف حکومت و حوزه و مرجعیت هدف لازم دارد و  آن هدف جز زمینه سازی بر تحمیل کسی که باید جانشین خامنهای شود، چه میتواند باشد؟ تهدید روحانی به کشته شدن در استخر همانند هاشمی رفسنجانی و حوزههای دینی را کارخانه تولید انبوه مرجع خواندن، به حدی غیر قابل تحمل شد که علاوه بر دو مرجع سنتی (مکارم شیرازی و نوری همدانی)،مدرسین حوزه های علمیه قم نیز به وحشت افتادند و در بیانیهای گفتند:

    «تحرکات ناشایست، ناآگاهانه و بعضا مغرضانه برخی در حاشیه‌ِ تجمع طلاب و روحانیون که در راستای مطالبات اقتصادی مردم در مدرسه مبارکه فیضیه قم برگزار شده بود؛ دانسته یا ندانسته، ضربه و خدشه‌ای بر حوزه و روحانیت وارد ساخت که منجر به واکنش مراجع معظم تقلید و دیگر بزرگان حوزه شده است.»

     به دنبال واکنش مراجع و بیانیه مدرسین حوزه علمیه قم، عوامل دخیل به دست و پا افتاده و در 30 مرداد ماه سال 97فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) قم در نامه‌ای به مکارم شیرازی ضمن تکذیب نقش سپاه در برگزاری تجمع طلاب در مدرسه فیضیه قم اظهار داشت: «انتشار عکس‌ها که مربوط به مراسم دیگری بوده است قطعا حرکتی از سوی عناصر کینه توز در راستای پروژه سپاه هراسی بوده و هدفی جز تخریب این سربازان فداکار نظام مقدس جمهوری اسلامی ندارد».

    به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم: در پی حواشی پیش آمده در تجمع جمعی از طلاب در مدرسه علمیه فیضیه و درخواست پاسخگویی آیت الله مکارم شیرازی از فرماندهان سپاه در مورد حضور احتمالی جمعی از پاسداران در این گردهمایی، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن اکبری، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان، حجت الاسلام طیبی‌فر، فرمانده تیپ امام صادق (ع) و جمعی از فرماندهان سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) با این مرجع تقلید عالم تشیع دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در این دیدار با تاکید بر نقش روحانیت در شکل گیری انقلاب اسلامی ایران و تلاش برای دفاع از اسلام و مذهب اهل‌بیت (ع) و حضور ویژه و به موقع در صحنه‌های حساس نظام اسلامی و مبارزه در عرصه جنگ سخت و نرم در مورد مسائل پیش آمده در اجتماع طلاب در مدرسه فیضیه توضیحاتی را ارائه کرد. مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قم گفت: سپاه در شکل گیری و برگزاری این تجمع هیچگونه نقشی نداشته و هیچ یک از نیروهای این نهاد در این برنامه حضور نداشتند و تصاویری که در بعضی رسانه‌ها از حضور اعضای سپاه در این برنامه منتشر شده مربوط به مراسم دیگری بوده و انتشار این عکس‌ها اقدامی ناشیانه در راستای تخریب نهاد مقدس سپاه بوده است.

 

برگزار کنندگان این تجمع می خواستند امور زیر را به نمایش بگذارند:

اول: با حمله به مراجع دینی و حوزه های علمیه ، موجبات عقب نشینی مراجع سنتی(مکارم شیرازی، جوادی املی، سبحانی، نوری همدانی، محمد یزدی، صافی گلپایگانی، فاضل لنکرانی، روحانی، گرگانی و...) را در صورت انتخاب رهبر آینده که فاقد صلاحیت های لازم می باشد را به وجود آورند. علاوه بر این، به مراجع منتقد (شبیری زنجانی، بیات زنجانی، جواد شهرستانی، صانعی، نکونام، بروجردی و...)،  معلوم کنند که آنها اصلا کاره ای نیستید و لذا هیمنه مرجعیت سنتی در قم را بشکنند و برای فردا، خیالشان از رهبر برگزیده بیت رهبری و سپاه پاسداران راحت باشد.

 

دوم: به برخی کشورهای خارجی این علامت را بدهند که طرف آنها، در هرگونه مذاکرهای، این طیف است. و نباید حسن روحانی که سرنوشت نامعلومی دارد را طرف گفتگو بپندارند.

 

سوم: به حامیان اصلاح طلبان و حامیان حسن روحانی و هاشمی رفسنجانی نشان دهند که همه کاره کشور آنها هستند و هر کاری که دلشان بخواهد انجام میدهند. و بدانند که رهبر آینده نیز در اختیار آنها است و بهتر است دست از مقابله با این جبهه بر دارند، تا گرفتار استخر فرح نشوند. روحانی با رد دعوت مجلس خبرگان براین حضور و سخن گفتن در باره اقتصاد، در واقع، گفت که میداند این مجلس آلت فعل است و جانشین خامنهای تعیین شدهاست.

    تجمع قم تنها از سوی برخی روحانیون و برگزار کنندگان نبود بلکه این افراد نمای سطحی طیف های گوناگونی از افراطیونی هستند که تحت نظر ولی فقیه مطلقه در حال اجرای بخشهای مختلف پروژه کذایی آماده سازی شرایط برای به دست آوردن قدرت کامل و سرکوب مردم هستند .

    منظور از طیفهای گوناگون همان گروههایی است که تحت فرماندهی رهبری و بیت ایشان از اواخر دهه 60 به بعد و  به خصوص 88 راه اندازی شده و در طول سال های قبل به استحکام درونی پرداخته و میان خود  چند لایه ایجاد کرده و ارتباطهای طولی و عرضی میان خود به وجود آورده اند. به اینگونه که در گروههای مختلف افراد واسطی قرار گرفته اند که اخبار و اطلاعات و فرم عملیات گوناگون را به گروه خود منتقل میسازند و آماده گی های لازم را بوجود میآورند.

    همان گونه که قبلا توضیح داده شد میتوان این گروههای افراطی اطراف رهبری و بیت ایشان را به شکلی مشخص تر به نمایش گذارد: نزدیکترین گروه که با واسطه بیت رهبری و مصباح یزدی اقدامات خود را به انحاء مختلف بعمل میآورند و در واقع «دولت درسایه» هستند. این گروه جبهه پایداری است که تحت فرماندهی مصباح یزدی و خوشوقت( پدر همسر مصطفی خامنهای که مردهاست)، مشغول اجرای عملیات تخریبی خود در راستای منویات رهبری،میباشد. در انتخابات سال 96 ، این جبهه از حامیان اصلی و  معرفی کننده ابراهیم رییسی بود .

    معروفترین گروههای دیگر که در واقع با جبهه پایداری جبهه افراطیون را تشکیل میدهند و افراد به عنوان واسط در میان آنها حضور دارند، عبارتند از: قرارگاه عمار، مؤسسه موج، اندیشکده عصر، اندیشکده یقین، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، شبکه افق، جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی  و...و باندهای افراطی در تهران، مشهد و قم،با قدرت سرکوب نیروهای نظامی و امنیتی سپاه پاسداران، کار تعیین رهبری و تخریب و یا کنترل رییس جمهوری  را در صورت نیاز تا آخر دوره، هدایت می کنند.

    در مطلب منتشر شده  در وب سایت انقلاب اسلامی در هجرت،سه گروه  قرارگاه عماریون، جبهه پایداری و اندیشکده عصر معرفی شده بود و در این گزارش به معرفی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، مؤسسه اوج و شبکه افق پرداخته میشود تا  که خوانندگان  افراد این گروه های هماهنگ  را بشناسند.

 

دیگر گروهها که تحت امر «دولت در سایه» هستند:

 

جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی- از گروههای افراطی طیف اصولگرا است  که در اواخر دهه هشتاد به وجود آمد. سردار پرویز سروری دبیر کل و نماینده اسبق مجلس و عضو سپاه در سوریه و لبنان، مالک شریعتی سخنگوی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ، سردار اسبق سپاه علیرضا زاکانی بنیانگذار جمعیت رهپویان و نماینده اسبق مجلس، بهزاد زارع، قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، زهره الهیان نماینده اسبق مجلس، محمد دهقان  نماینده مجلس،  مهدی طائب برادر حسین طائب که در قرارگاه عمار نیز معاونت دارد، حمیدرضا رستمی، فریدالدین حداد عادل.پسر غلامعلی حداد عادل، حسین مظفر نماینده اسبق مجلس،  علیرضا سلیمی، عطاالله رفیعی آتانی، محمدودود حیدری از گردانندگان این جمعیت هستند.

 

سازمان هنری رسانهای اوج- مؤسسه اوج وابسته به سپاه پاسداران است و در سال 1390، خورشیدی با هدف جهت‌دهی نیروهای مستعد انقلابی و گسترهٔ کاری ساخت فیلم سینمایی، سریال و مستند، موسیقی و نماهنگ، هنرهای نمایشی، طرح‌های گرافیکی، پاسداشت شاعران با ریاست  احسان محمد حسنی(عضو اندیشکده عصر ) و معاونت امیرحسین لطف‌الله‌زاده و بودجه  سپاه پاسداران به وجود آمد.

    این سازمانه در زمان ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد ایجاد شد. معمولاً در فیلم‌ها و سریال‌های پربیننده سرمایه‌گذاری می‌کند و در تولید محصولات فرهنگی تلاش می‌کند مواضع سیاسی خاصی را تبلیغ کند. ابراهیم حاتمی‌کیا در جشنواره فیلم فجر از کارکنان این مؤسسه با لفظ سربازان گمنام امام زمان یاد کرد. هزینه و اعتبارات تولیدات آن با حمایت  سپاه پاسداران تأمین میشود. فیلم های تولید شده این مؤسسه عبارتند از:به وقت شام،تنگه ابوغریب، سوء تفاهم، ماجرای نیمروز، ایستاده در غبار، هیهات، بادیگارد و ... که خود بیانگر نوع اندیشه و ارتباط آنها با مراکز قدرت و سرکوب میباشد.

    هنگامی که بیلبوردی در حمایت از تیم ملی فوتبال ایران در میدان ونک نصب شد که در آن تصویر هیچ زنی وجود نداشت، با اعتراض مردم در شبکه های اجتماعی روبرو شد. اما شهرداری تهران اعلام کرد متولی این بیلبورد نیست، بلکه مؤسسه اوج وابسته به سپاه پاسداران این بیلبورد را تهیه و در پایتخت نصب کردهاست. مؤسسه اوج که زیر نظر احسان محمدحسنی اداره می‌شود علاوه بر فیلم‌های سینمایی هر سال ۷۰۰ مستند هم تولید می‌کند. در زمینه تبلیغات محیطی علاوه بر طراحی بیلبوردهایی مانند «صداقت آمریکایی» در تهران همزمان با مذاکرات هسته‌ای، در ایام اربعین جاده نجف به کربلا و بغداد به کربلا را هم با بیلبوردهای تبلیغاتی تزئین می‌کند. محصولات تبلیغی این مؤسسه در ۴۰ شبکه برون‌مرزی وابسته به جمهوری اسلامی پخش می‌شود.

 

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی: یکی دیگر از گروههای افراطی اصولگرا که برخی از اعضای آن از سرداران سپاه و تعدادی امنیتی و اطلاعاتی هستند و عبارتند از: سردار اسبق سپاه، حسین فدایی بنیانگذار جمعیت و رییس دفتربازرسی بیت رهبری، محمد جواد عامری دبیر کل جمعیت، لطف الله فروزنده سخنگوی جمعیت( از همراهان احمدی نژاد)،علی‌اکبر ابو ترابی‌فرد(نماینده اسبق مجلس)، علی دارابی(از معاونان باسابقه صدا و سیما)، مجتبی شاکری(از سرداران اسبق سپاه و نماینده سابق شورای شهر تهران)، داوود دانش جعفری (وزیر دوره احمدی نژاد و مشاور رهبری در امور اقتصادی)،علی یوسف‌پور، هادی ایمانی،  احمدعلی مقیمی،عبدالحسین روح‌الامینی(پدر روحالامینی که در کهریزک کشته شد)، اصغر صبوری، محمود احمدی‌نژاد، الیاس نادران(نماینده اسبق مجلس)، عوض حیدرپور(نماینده سابق مجلس)، هاجر تحریری نیک‌صفت، مسعود سلطان‌پور(از باند دکل دزدان و از مدیران با سابقه نتفیو رؤسای چماقداران)، محمود صابر همیشگی، احمد نجابت(نماینده سابق مجلس)، رضا روستا آزاد(رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف)، عشرت شایق(نماینده اسبق مجلس)، مرادعلی منصوری رضی، علیرضا سربخش، سید امیر سیاح، احمدعلی مقیمی، فاطمه آلیا (نماینده مجلس)، نفیسه فیاض بخش (نماینده سابق مجلس)، مهدی فضائلی (مدیرعامل انتشارات سروش)، بیژن مقدم (مدیرمسئول روزنامه جام جم)و...

 

شبکه تلویزیونی افق، زمانی سپاه پاسداران تصمیم گرفت شبکهای به نام عصر را تأسیس نماید که بنا به دلایلی با آن مخالفت شد و احتمالا چون مخالفت از بالا بود، سپاه محبور به قبول شد. اما از سوی صدا و سیما قرار شد که کانالی را در اختیار این نهاد بگذارند که روزی چند ساعت برنامههای خود را پخش کند. این کانال به شبکه افق معروف شد و افرادی چون نادر طالب زاده (عضو اندیشکده عصر و قرارگاه عمار، رمضان نژاد ( عضو اندیشکده عصر و رییس شبکه 5 صدا و سیما)، پوریامین(مجری برنامه دیروز، امروز، فردا صدا و سیما، وحید جلیلی برادر سعید جلیلی (عضو اندیشکده عصرو قرارگاه عمار)  از مسئولان رده بالای این شبکه هستند که محصولات مؤسسه اوج را بیشتر پخش میکنند.

    تا چند روز بعد از ماجرای قم، به دلیل حملات فراوان حوزه و دولت و مجلس، آنها سکوت اختیار کردند. ولی بعد از چند روز گویا فرمان حمله را دریافت کردند و به سرعت به میدان آمدند واز عملکرد  خود در برپایی تجمع دفاع نمودند. آن را توجیه کردند و به دیگران گفتند: (نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم،)، یکی از عوامل تخریب همانا استاد اخلاق! و عارف بزرگ! وابسته به باند مافیایی خانوادگی مهدوی کنی و سخنران مخصوص بیت رهبری حجت الاسلام علیرضا پناهیان( استاد فن سخنوری موسسه سفیران هدایت تحت نظر سید محمد نبوی ، شیخ المعاونان حوزه علمیه و معاون تبلیغی حوزه میباشد ) است.  او از عوامل اصلی برپایی تجمع، که بسیاری از اساتید مؤسسه سفیران هدایت را از مؤسسه آموزشی امام خمینی به کار گرفته است. پناهیان، مسئول اتاق فكر نهاد نمايندگي خامنه‌ای در دانشگاه‌ها و عضو هیات مدیره دانشکده هنر دانشگاه تهران، درکنار مسعود ده نمکی و عزت الله ضرغامی، میباشد .

پناهیان در توییتر نوشت: «آن ذهن بیماری که مذاکره با صدام را با مذاکره با امریکا مقایسه می‌کند، همان کسی است که از مقاومت عزتمندانه امام حسین ع درس مذاکره می‌گیرد. نمی‌دانم مردم را نادان تصور می‌کند یا خودش عقلش را از دست داده است. شورای نگهبان بیدار باشد، مجلس که خواب است.

    کسانی که رفتار ضد مقاومت خود را در زمان امام عقلانی می‌دانستند و امام بساطشان را جمع کرد، امروز با سیاست‌های سازشکارانه خود دارایی مردم را به باد فنا دادند. این دولتی است که روی امید تمرکز کرده است تا آن را از بین ببرد.

    خلاصۀ نقش سیاستمداران در دفاع مقدس: با سیاست‌های سازشکارانه زمینۀ تحمیل جنگ را پدید آوردند و با سیاست‌های سازشکارانه از نتیجه‌گیری کامل جلوگیری کردند و اول به امام دروغ گفتند نمی‌شود و نمی‌توانیم و بعد به امام جام زهر دادند».

 

به دنبال این نوشته پناهیان، سید حسن نبوی از معاونان حوزه در مصاحبهای گفت:

    «حالا این که یک بنده خدا و یک نفر، یک پلاکارد دستش گرفته (پلاکاردی که روی آن نوشته شده بود، «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت»)، این خیلی کار اشتباهی است و نباید بهانه به دست دیگران میداد؛ ولی واقعا سؤال این است که از این شعار، واقعا این فهمیده می شود که ما رئیس جمهور را میکشیم؟! من همچین چیزی از این حرف نمیفهمم، بلکه مثلا گفتند، اگر افرادی دنبال مذاکره باشند، ممکن است دچار آفت هایی و آسیب هایی شوند؛ البته حرف بدی زدند، یعنی اصلا شعار، شعار ناجوری است و اشتباه هم است. اما میخواهم بگویم، برخی ها هم از این شرایط سوءاستفاده میکنند؛ مثلا در مجلس گفتند که بروید ببینید قاتل هاشمی رفسنجانی که بوده است و حرف های این جوری؛ این ها واقعا سوءاستفاده از این شرایط است».

سوال خبرنگار:در همایش انتخاباتی که آقای رئیسی در زمان انتخابات96 در مصلی قم داشت، فرم اعزام طلاب به روستاها و شهرستان های مختلف کشور توزیع می شد؛ این موضوع ربطی به شما نداشت؟ کی این کار را میکرد؟ لطفا دقیق باشید.

پاسخ نبوی:این فرم ها هم توسط یک سری از روحانیون بین طلاب توزیع میشد.خیلی جاها مبلغ اعزام میکردند؛ این چه ربطی به من دارد؟

خبرنگار: فقط سؤال این بود که این اعزام هایی که اشاره شد (اعزام طلاب و مبلغان برای تبلیغ آقای رئیسی)، سازماندهی شده از سوی مدیریت حوزه بوده یا نبوده؟

پاسخ نبوی: نه؛ اما اگر ما توان داشتیم حتما این کار را میکردیم. ولی اصلا ما اعزام نکردیم، به جهت این که منع کرده بودند. تنها چیزی که وجود دارد و اگر اعزامی داشتیم و گفتم، و در نوشته هایم هم هست و در نامه هایی هم که به مبلغین و طلاب، ابلاغ کردم، هست، متعدد گفتیم اسم هیچ کسی را نبرید، و فقط ملاک هایی که مقام معظم رهبری گفتند و طبق دین مان هم هست، این ها را برای مردم بگویید.

    ما می گوییم کسی که ترویج فساد میکند، و دنبال این است که برای گرفتن رأی، به بیحجاب ها امتیاز دهد، می گوییم اصلا، برفرض که رأی هم بیاورد، این خلاف شرع است. ما قرآن و اهل بیت(ع) داریم؛ شما هم انشاءالله اهل نماز و عبادت باشید و یک مقدار روی این چیزها فکر کنید و بیخود قیامت خودتان را هم به باد ندهید.

    نبوی از مخالفان سرسخت حسن روحانی است و در رابطه با مسئله یونسکو چنین فرمودهاند: «برخی از بندهای این سند تحت عنوان حقوق بشر به بهانه نفی خشونت، در سطوح مختلف با ارزش‌های دینی ما کاملاً مغایرت دارد. مانند: از بین بردن ارزش‌های جهاد و شهادت، از بین بردن بسیج دانش آموزی و دانشجویی، تسلیم شدن در قبال گروه‌ها و فرقه‌های ضاله‌ای مانند بهائیت و از همه مهم‌تر پذیرش دخالت بیگانه در امور فرهنگی ایران، به عنوان نظارت جهانی از سوی یونسکو از جمله مقولات این سند فاجعه‌آمیز است. این در حالی است که حتی کشورهایی با حکومت غیر اسلامی، مانند: چین، مکزیک، آلمان، یونان، هنگ کنگ، گینه، و سوئد ، قوانینی مانند ترویج و حمایت از روسپیگری را برنتافته و نسبت به اجرای آن در کشورشان اعتراض کرده‌اند.

    قدیمی‌ترین استاد مدارس تحت مدیریت معاونت تبلیغ، علیرضا پناهیان [یار و یاور تبلیغاتی ابراهیم رئیسی] است که روش‌های سخنرانی به طلاب آموزش می‌دهد. سایر اساتید مدارس سفیران هدایت نیز معمولا از موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی تحت مدیریت محمدتقی مصباح‌یزدی دعوت می‌شوند. هدف اصلی مراکز تخصصی تبلیغ، تربیت طلبه‌هایی با سطح سواد فقهی ابتدایی، برای روستاها است و طلاب در طول تبلیغ پیوسته تحت کنترل این معاونت هستند. معاونت تبلیغ هم اکنون بیش از ۴۰ مدرسه سفیران هدایت در سراسر کشور دارد و تاکنون بیش از چهار هزار طلبه با چنین شرایطی تربیت کرده است.

    گفته میشود: نبوی آنچنان به احمدی‌نژاد علاقمند است که حتی این اواخر هنگام اعلام خبر تایید صلاحیت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶، در مدرسه علمیه امام باقر(ع) گفته بود: «نامزدی [محمود احمدی‌نژاد] که ردصلاحیت شده و به قانون تمکین کرده به جای اینکه تشویقش کنند، او را تخریب می‌کنند». او در یکی از نمایشگاه‌های حوزوی در حکومت احمدی نژاد، وقتی عکس احمدی‌نژاد را پایین‌تر از مراجع تقلید دیده بود، اعتراض کرد و خواستار هم‌تراز شدن عکس‌ها شده بود.

 

 

    روح الله دشتی روحانی جوان یکی دیگر از چهره‌های تجمع اخیر است که البته اصراردارد پشت پرده نباشد و به شکل جدی در  عرصه حضور داشته باشد. بلافاصله بعد از تجمع و وقتی هنوز خبری از حاشیه‌ها نبود گفته بود جای صد بار تاسف برای حوزه علمیه قم که همایشی برای نشان دادن همدردی طلاب با درد معیشتی مردم در فیضیه برگزار می‌شود و حتی ثانیه‌ای از آن در صدا و سیما پخش نمی‌شود. اگر مردم گفتند حوزه دولتی است و آخوند‌ها سیر هستند، حق‌مان است.

    وی در متن دیگری که منتشر کرد انتشار تصویر پلاکارد را کاری خیر خواند و نوشت روشن شد حوزه با هاشمی و فرزند معنوی لیبرالش روحانی همراه نبوده و نیست و نخواهد بود.

    در پی تویت پناهیان، خبرگزاری رجا که  صاحب امتیاز آن میثم نیلی عضو گروه جبهه پایداری وابسته به مصباح یزدی و اندیشکده عصر وابسته به رییسی و علم الهدی و برادر مقداد نیلی سر دبیر و داماد ایراهیم رییسی، وارد میدان شد و به حمایت از تجمع قم پرداخت و نوشت :

 شناسه خبر : 291404

     «فضای غبارآلودِ رسانه های دولتی که تلاش وافر برای به محاق بردن اعتراضات بحق جریان مردمی و انقلابی دارند، رجانیوز این فرصت را غنیمت شمرده برخلاف جهتِ برخی از شخصیت های علمی در تقبیح حرکت مهم اجتماعیِ حوزه در سپهر سیاست و مدیریت کلان، به بازخوانی مبانی نظری و عملی بزرگان و علما در باب «تحول در حوزه» و «نقادی نفوذ سکولاریسم در حوزه» نماید. 

     رجانیوز: چندی پیش طلاب انقلابی حوزه های علمیه در راستای مطالبه گری از سران سه قوه بر سر مسائل اقتصادی، معیشتی و عدالتی تجمعی را برگزار کردند که حسن رحیم پور ازغدی یکی از سخنران های اصلی آن تجمع  بود. سخنان ایشان که دارای موارد مهم و صحیحی در مسئله تحول حوزه بود که به حاشیه رفته و با انتقال اشتباه مباحث به برخی از علما و مراجع باعث موضع گیری شدید این بزرگواران علیه رحیم پور شد.این در صورتی است که سخنان رحیم پور از جنس سخنان مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی برای اصلاح و اثبات کارآمدی حوزه ها بوده است. در این گزارش به گوشهای از بیانات مقام معظم رهبری درباره لزوم تحول در حوزه های علمیه خواهیم پرداخت.

سردار حسین طیبی فر که میگفت  در آن تجمع سخنرانی نکرده، گفته است:  ریشه مشکلات اقتصادی ایران روحیه قارون گرایی بعضی مسئولین است. آن زمانی که در خطبه نماز جمعه تهران مانور تجملات و زمینه قانون سازی در کشور مطرح شد، تفکر قارون گرایی در کشور شکل پیدا کرد.»

    این اشاره، برای کسانی که خطبه معروف به «مانور تجمل» اکبر هاشمی رفسنجانی را بعد از جنگ به خاطر می‌آوردند، معنی دار بود. خطبهای که هاشمی رفسنجانی، در ۱۸ آبان ۱۳۶۸ خواند و در آن، توصیه کرد مسئولان حکومت «اظهار فقر و بیچارگی» نکنند. بگفته ظیبی فر، «مانور تجمل» بود و عامل تخریب وجهۀ جمهوری اسلامی نزد جهانیان.

     طیبی فر در سخنرانی خود در جمع طلاب، همچنین با اشاره به دولت حسن روحانی، از مسئولینی انتقاد کرد که «فتنه گران درجه یک» هستند، این مسئولان را در پی «براندازی نطام» دانست و یکی از اهداف تجمع را  «اخطار به دولتمردان” معرفی کرد.

    مضمون سخنرانی فرمانده تیپ ۸۳ امام صادق سپاه در تجمع، چنان به مضمون پلاکاردهای «طلاب» شباهت داشت که تکذیب صریحی بود بر خودسرانه بودن تجمع. همین شباهت، رفع مسئولیت سپاه از سخنرانی حسن رحیم پور ازغدی و سخنرانیهای پیش و پس از آن را، نا ممکن میکرد.

    قبل از ادامه گزارش، به معرفی طیبی فر ، سردار سپاه میپردازیم: او در تاریخ 9 اسفند ماه سال 91 به جای سردار معتمد به فرماندهی برگزیده شد و در تاریخ 26 فروردین ماه سال 92 جهت دست بوسی به محضر مصباح یزدی رفت. در این باره، در خبرها چنین آمد:

خبرگزاری فارس  از قم، حجت‌الاسلام حسین طیبی‌فر پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله مصباح یزدی اظهار کرد: در دی ماه دو اتفاق بزرگ برای ملت ایران رخ داده است؛ نخست 19 دی ماه سال 56 که نخستین جرقه‌های خروش مردم مسلمان زده شد و بسترهای لازم را برای فرو ریختن نظام شاهنشاهی فراهم ساخت و دیگر، 9 دی ماه 88 که معاندان و گروه‌های مخالف قصد براندازی نظام اسلامی را داشتند ولی طوفان ولایی مردم ایران آنها را زمین‌گیر کرد هرچند برخی از آنها در گوشه و کنار به جولان می‌پردازند ولی با هدایت‌های

رهبر معظم انقلاب و نیز بصیرت ملت حزب‌الله راه به جایی نمی‌برند. گروه حاضر مسئولان واحدهای تیپ 83 امام صادق(ع) به همراه فرماندهان و مدیران هستند؛ سابقه تیپ 83 کاملا روشن است و همه آن را به مجموعه‌ای حوزوی می‌شناسند که به منظور انسجام‌بخشی به حرکت طلاب در دوران دفاع مقدس شکل گرفت.

     فرمانده تیپ 83 امام صادق(ع) با بیان اینکه بسیج استان‌های قم و خراسان از زیر مجموعه‌های این تیپ هستند عنوان داشت: در حال حاضر با همکاری گردان امام حسین(ع) و نیز 14 حوزه مقاومت در قم و مشهد و نیز 170 پایگاه بسیج طلاب، آمادگی‌های رزمی و تبلیغی تیپ 83 تقویت می‌شود. امروز گرایش فعالیت‌های پایگاه‌های بسیج طلاب به سمت مسائل تحقیقاتی در عین حفظ روحیه نظامی و دفاعی است؛ کار آموزش نظامی طلاب همه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در مرکز آموزشی باقرالعلوم(ع) صورت می‌گیرد.

    طیبی‌فر با بیان اینکه اعزام روحانیون به مناطق محروم در قالب اردوهای جهادی صورت می‌گیرد، گفت: تیپ 83 امام صادق(ع) این افتخار را دارد که امروز همراه با ولایت برای دفاع از ارزش‌های انقلاب آمادگی خود را حفظ کرده است. استفاده از محضر علما و مراجع تقلید موجب بهره‌مندی بیشتر از معارف دینی شده و در ادامه راه ما را یاری خواهد کرد.

    در 9 اسفند سال 91، وی به جای سردار حجت الاسلام عزت الله معتمد که قدری اهل تساهل و تسامح بود انتخاب شد. گفتنی است که عزت الله معتمد به همراه همکارانش مقاله زیر را به چابپ رساندهاند:

اصل عزت و تسامح و رابطۀ آن با نرمش قهرمانانه در مذاکرات ...

 

بیانیه افشا کننده :

    حدود 10 روز از برپایی تجمع عمامه به سران چپیه بر دوش گذشت تا اینکه با ارسال بیانیهای تحت عنوان حمایت از استاد ازغدی، آگاهانه یا نا آگاهانه پروژه برگزار کنندگان را لو دادند و به نکاتی اشاره کردند که قطعات پازل تجمع 25 مرداد و حتی 5 دی را نمایان میساخت: .

اول: امام خامنه‌ای: بدانید مبارزه با فساد یک مبارزه جدی و واقعی است، مفسدین تهاجم خواهند کرد و فشار خواهند آورد. لذا کار سختی است. برای مقابله با شیوع فساد اقتصادی و مالی باید لباس مبارزه به تن کرد. 11 مرداد 80

    حوزه‌ علمیّه‌ قم بایستی به‌عنوان یک حوزه‌ انقلابی، به‌عنوان مهد انقلاب، به‌عنوان آن کوره‌ آتشفشانی که همین‌طور دارد انرژی انقلابی را صادر می‌کند از خودش، حضور داشته باشد و ظهور داشته باشد… تلاش‌هایی دارد انجام می‌گیرد برای اینکه از حوزه‌ علمیّه‌ قم انقلاب‌زدایی کنند، باید احساس خطر کنیم. احساس خطر کردن کافی نیست، باید به فکر علاج بود.  25 /12/94

   دو پاراگراف فوق گویای آناست که برای این نوع طلبه ها، خمینی دیگر مورد اعتناء نیست.

 

دوم: امروز نیز چون گذشته انتظار به حق مردم آن است که طبق سیره سلف علمای راستین، روحانیت انقلابی در پیشانی مطالبات مردمی باشد چرا که پویایی و ماندگاری و مصون ماندن انقلاب از انحرافات به انقلابی ماندن حوزه و حضورِ در صحنه روحانیت انقلابی گره خورده است. لذا حوزویان انقلابی با پیشتازی در همدری با مردم در حوزه‌های مشهد، تهران، قم و سایر بلاد گام محکمی در این راستا برداشتند.

    بدینترتیب، حوزه باید در مهار دستگاه ولایت مطلقه فقیه بماند، اگر نه، منحرف است. در بیانیه از سه حوزه سخن رفتهاست که، در آنها، سپاه طلبه دارد و این طلبهها از «دولت در سایه» پیروی میکنند و وظیفه حادثهسازی را بر عهده دارند.

 

سوم: تجمع طلاب انقلابی در پنجشنبه گذشته با محوریت انتقاد از وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و عملکرد نادرست و ضعیف مسئولین در این زمینه، و تایید و پشتیبانی از اعتراض‌های مکرر و تذکرهای متعدد رهبر مقتدر انقلاب و مراجع معظم تقلید حفظهمالله نسبت به مشکلات اقتصادی و فساد، برگزار شد و در این تجمع نکات بسیار مهم و راهبردی را بیان کردند.

    در این پاراگراف، تشکیل دهندگان خود را حامی اعتراضات مکرر مردم مینمایانند و تذکرات رهبری در مسائل اقتصادی کشور میدانند و به عملکرد بد مسئولان  اعتراض میکنند. اما امری که سازماندهندگان را لو میدهد ایناست که اعتراض کنندگان «خودی» پول میگیرند و وقتی تظاهرات ساختگی از دست سازماندهندگان خارج و واقعی میشوند، شرکت کنندگان در آن، با شدت تمام سرکوب میشوند. پلاکاردها نیز لو میدهند که «دولت در سایه» بنا دارد با استفاده از موقعیت، کل نظام را به تصرف خود درآورد.

 

چهارم: برای افرادی که از وضعیت فعلی کشور جمع بندی دقیقی دارند مشخص است که یکی از علل اصلی گسترده شدن فساد در دستگاه های مختلف کم رنگ بودن حضور طلاب و روحانیت در مطالبه‌گری و حرکات انقلابی‌ای مانند این تجمعِ مُغتنم بوده است، تجمعی که صدای مظلومیت مردم را از حنجره روحانیت درد آشنا فریاد می‌کند، بهترین محتوایی است که در این زمان می تواند به بهبود اوضاع کنونی کمک شایانی کند.

 

    شگفتا! ریشه فساد ولایت مطلقه فقیه است که کاربردی جز اعمال زور ندارد و اینان آن را کافی نمیدانند و برآنند که طلاب حوزها باید خود در سرکوبها شرکت کنند و حوزهها بطور کامل توجیه کننده اعمال زور بگردند. در 40 سال گذشته ولایت مطلقه فقیه و به استخدام قدرت درآمدن روحانیان و ایجاد سازمانهای سرکوب کار کشور به اینجا رسانده است. باوجود این، میگویند دولت و مردم باید کاملاً به مهار «دولت در سایه» در آیند.  

 

پنجم: مسبب اصلی اهانت نسبت به جلسه محترم روحانیت انقلابی در واقع کسانی هستند که بیشترین خطر را از جانب روحانیت اصیل احساس می‌کنند یعنی افرادی که به فضل خدا قرار است در روزها و ماه‌های پیش رو در محاکم قضائی محکوم و مجازات شوند.

    آن کسان که قرار است در روزها و ماههای آینده محاکمه شوند، چه کسانی هستند؟ افزون بر این و مهمتر از این، تصرف کامل قدرت در فرصت کوتاه است. بیانیه وجود طرح و طراحان طرح تصرف دولت را لو میدهد.  

 

ششم: وجود حجم زیادی از مطالبات به حق رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید که در قالب پلاکاردهایی در گوشه گوشه این گردهمایی به چشم می‌خورد.

    بدینترتیب، پلاکاردهای گویای قتل هاشمی رفسنجانی و تهدید روحانی به اعدام را سازماندهندگان تهیه کردهاند.

 

هفتم: بدین وسیله ما جمعی از اساتید، روحانیون و طلاب انقلابی و برخی از نمایندگان مجمع طلاب حوزه علمیه ضمن تشکر و قدردانی از برنامه‌ریزان و برگزارکنندگان و سخنران فاضل این جلسه که در هیچ برهه‌ای امام و امت را تنها نگذاشته و زبانی گویا ، صادق و صریح در ساحت اندیشه و مطالبه عدالت بوده و خود پروش یافته و دانش‌آموخته حوزه علمیه هستند، به آن دست از رسانه‌هایی که سکوت شومشان در قضیه مبارزه با فساد را فقط در مقابله با عدالت خواهان می‌شکنند اعلام می‌کنیم شما نماینده مردم مستضعف نبوده و در واقع تریبون متنفذین ، قدرت طلبان و زرسالاران هستید و فرجام مبارکی نخواهید داشت.

   در این پاراگراف تشکر از برگزار کنندگان و برنامه ریزان و سخنران  میگوید و به صراحت که ادعای خودجوش بودن تجمع دروغ رسوائی است و این دروغ بعد از اعتراضها ساخته شدهاست.

 

هشتم: در انتها به اطلاع می‌رسانیم کارگروهی قوی متشکل از روحانیت هوشیار بنا دارند افرادی را که می‌خواهند با هدف «انقلاب‌زدایی در حوزه‌ها» موجب تضعیف نظام اسلامی شوند و ... را شناسایی کرده و علاوه بر پیگیری حقوقی آنها، به زودی به عموم جامعه روحانیت معرفی کنند.

    دم خروس شناسایی و برخورد با مخالفان نشان می دهد که این طلبه های امنیتی – اطلاعاتی و سپاهی دانسته میگویند هدف «دولت در سایه» بنا دارد بر حوزههای دینی جو سنگین ترور را ایجاد و مهار حوزهها را از راه ایجاد خفقان بدست آورد.  

 

نهم: در پایان ... عرض می‌کنیم لازم است جلساتی از این دست به صورت برنامه‌مند و منظم و البته در شکلی وسیعتر در حوزه علمیه قم، تهران وحوزه‌های سایر بلاد برگزار گردد.

     یعنی دولت در سایه بنا ندارد طرح خود را متوقف کند و برآن است که آن را ادامه دهد.

 

 دهم: امت حزب الله با هوشمندی می‌داند که می‌بایست حرکتی را که از چند ماه پیش در به چالش کشیدن جریان محافظه‌کار و یقه سفیدان فاسد شروع کرده‌اند با قدرت بیشتر ادامه دهند.

    بنابراین، خواسته یا ناخواسته اعتراف میکند که سازمان دهنده «تظاهرات» 5 دی مشهد، «دولت در سایه» بودهاست.